Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Wszystkie artykuły

To są wszystkie artykuły w sekcji Poradnia w kategorii Wszystkie

Rolkowa mapa Warszawy dostępna jest teraz w wersji mobilnej. Aplikacja mobilna pokazuje miejsca do jazdy na rolkach i wrotkach w Warszawie z podziałem na jakość nawierzchni.

Czytaj więcej...

W obecnym sezonie widać wzrost zainteresowania mediów tradycyjnych rolkami i szeroko pojętymi korzyściami z jazdy.
W ostatnim czasie magazyn Logo opublikował krótkie wywiady na temat korzyści z jazdy na rolkach.

Czytaj więcej...

Image Zima za nami. Słońce, piękna pogoda i nadchodzące lato czyli sezon rolkarski w pełni. Z każdym dniem coraz więcej osób na rolkach, część z was ma już swój sprzęt, część być może szykuje się do jego zmiany lub pierwszego w życiu zakupu.
Poniżej postaramy się przybliżyć kilka wybranych nowości, jakie oferują nam wiodący na polskim rynku producenci rolek.

Czytaj więcej...

Image Kiedyś wybór sprzętu rolkowego był znacznie łatwiejszy. Nawet rolki o kilka rozmiarów większe nie stanowiły większego problemu. Obecnie firmy produkujące rolki i części do freestyle’u prześcigają się w coraz to nowszych technologiach i rozwiązaniach. Niestety brak podstawowej wiedzy o sprzęcie często idzie w parze z nieprzemyślanymi zakupami czego bezpośrednim efektem są wyrzucone w błoto pieniądze.

Czytaj więcej...

Image Dzięki uprzejmości polskiego dystrybutora Powerslide mieliśmy możliwość przetestowania flagowych kółek do freeride'u marki Matter, model Freeride. Kółka dla Was przetestował prawdziwy specjalista od jazdy freestyle, freeride, przodem, tyłem i do góry nogami - Darek Dorysowywany.
Zapraszamy na jego wrażenia z jazdy.

Czytaj więcej...

Image Wielu z Was zapewne nie przypuszczało, że można na ten temat rozpisywać się, pisząc więcej niż dwa zdania, a już na pewno nikomu nie przyszło do głowy napisać o tym artykuł – a jednak …

Czytaj więcej...

Jeśli zdecydowaliśmy się już na jazdę na rolkach i na zakup własnego sprzętu, to dwie właściwe decyzje mamy za sobą. Przed nami jeszcze tylko jeden drobiazg - wybrać rolki odpowiednie dla nas, tak aby zapał do jazdy nie zgasł po kilku przejażdżkach.

Czytaj więcej...

Dla rozpoczynających zabawę z rolkami zebraliśmy kilkanaście najczęściej popełnianych błędów podczas nauki jazdy. Wiadomo, że nic nie zastąpi praktyki, jednak warto zapoznać się z nimi, aby nie powielać błędów innych początkujących.

Czytaj więcej...

W tym artykule obejrzycie kilka filmików instruktażowych, dla początkujących i bardziej zaawansowanych.

Czytaj więcej...

Jazda na rolkach to niewątpliwie jedna z aktywności, które sprawiają przyjemność, są zdrowe i odpowiednie dla każdego, bez względu na wiek. Co więcej – podstawowych umiejętności jazdy można nauczyć się w stosunkowo krótkim czasie. Jazda na rolkach daje ich użytkownikowi satysfakcję, jednocześnie rozluźniając i relaksując.

Jeśli nadal potrzebujecie zachęty do ubrania rolek na nogi, przeczytajcie o ich kolejnych zaletach – w końcu jest tak wiele powodów dla których warto spróbować! Sami się przekonacie, ze rolki to na prawdę świetna forma aktywnego spędzania czasu.

Czytaj więcej...

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z rolkami to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.
Poniżej znajdziesz krótki przewodnik, gdzie na naszej stronie znaleźć wszystkie potrzebne informacje odnośnie wyboru sprzętu, zakupu, podstaw jazdy oraz wiele innych mniej lub bardziej przydatnej wiedzy na początek swojej przygody.

Czytaj więcej...

Freestyle slalom - slalom stylowy polegający na omijaniu niewielkich kubeczków ustawionych na asfalcie w konkretnych odstępach. Początki (francuskiego) slalomu przypadły najprawdopodobniej na okolice roku 1994 (zawiązanie Narodowego Komitetu Akrobatyki Wrotkarskiej we Francji).

Czytaj więcej...

W tym artykule będziemy po kolei opisywać podstawowe umiejętności w jeździe na rolkach. Zaczynamy od hamowania sposobem "T".

Czytaj więcej...

Ze względu na chwilę wolnego czasu i zapotrzebowanie na tego typu informacje, udostępniam jeden ze sposobów nauki jazdy tyłem, oryginalnie popełniony przez Duncan Clarke w wersji angielskiej, którą to pozwoliłem sobie przetłumaczyć i uzupełnić graficzkami, które pozwolą nieco łatwiej zrozumieć technikę jazdy.

Czytaj więcej...

Opanowałe(a)ś już jazdę na rolkach, swobodnie zasuwasz po prostych alejkach. Z czasem jednak zaczyna Cię to nudzić, myślisz o podniesieniu swoich umiejętności, urozmaiceniu swojej jazdy, opanowaniu nowych trików. Jeśli to jest opis sytuacji, w której się znalazłeś, to jesteś we właściwym miejscu. Tworząc ten dział, wychodzimy Ci naprzeciw i udostępniamy Ci nasze doświadczenie. Poniżej przedstawiamy możliwości samodoskonalenia rolkarskiego, które masz do wyboru. Co najmniej dwa z nich składają się głównie z trików (np. jazda agresywna, freestyle slalom, slajdy).

Czytaj więcej...

Krótki instruktarz na temat wyjmowania i rozmontowywania łożysk. Autorstwa Slesh'a.

Czytaj więcej...

Patrząc, po pewnym okresie jazdy, na swoje kółka nie trudno się zorientować, iż nie wyglądają one na tak idealne, jak na początku. Zazwyczaj starte bardziej na Twojej mocniejszej nodze oraz wewnątrz niż na zewnątrz. Rotacja kółek pomiędzy poszczególnymi miejscami, a nawet rolkami pozwoli Ci zaoszczedzic trochę pieniędzy i znaczne przedluży ich żywotność.

Czytaj więcej...

Zacznijmy od najważniejszego - ochraniacze należy mieć. Jeśli chcemy jeździć na rolkach rekreacyjnych to zapewnijmy sobie odpowiedni komfort - jazda powinna być wyłącznie rekreacją, a nie przyczyną otarć i kontuzji.

Czytaj więcej...

Jeśli dopiero zaczynacie przygodę NaRolkach, to postaramy się przekazać Wam kilka początkowych uwag.

Czytaj więcej...

Abyśmy mogli dłużej cieszyć się jazdą na rolkach warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi zasadami odnośnie konserwacji sprzętu:

Czytaj więcej...

Kilka dni temu wpadł mi ręce artykuł zamieszczony w Gazecie Wyborczej (dostępny tutaj) opisujący nowe cudeńko sportowej techniki: LANDROLLERy. Artykuł oraz zamieszczone do niego zdjęcia w niewielkim stopniu przybliżyły mi temat, więc, prowadzony wrodzoną ciekawością, ruszyłem na poszukiwania dalszych informacji.

Czytaj więcej...

Co tu dużo pisać, sami zobaczcie, może któryś z wynalazków tego świata Wam spasuje ;-)

Czytaj więcej...Rolki rolkami, ale poza sezonem też trzeba jeździć. Dlatego radzimy jak wybrać właściwe.. łyżwy. Zapraszamy do lektury wywiadu, w którym przeczytacie jak dobrać właściwy sprzęt na lodowisko.

Czytaj więcej...