Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 84 gości oraz 4 użytkowników.

  • Andreee
  • Sebu
  • Joannap
  • robertp

W sobotę 10 maja rolkarze na krótko opanowali ulicę Słowackiego w Gdańsku, gdzie wystartowali w II Gdańskim Zjeździe Rolkarzy. Organizatorem tego ekstremalnego zjazdu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku oraz Park Handlowy Matarnia.Startujący w imprezie rolkarze dwukrotnie pokonali odcinek ul. Słowackiego od ronda przy Ikea do ronda im. Św. Jana de la Salle. Mimo, że prędkości osiągane przez uczestników na momentami stromych odcinkach były dość znaczne, to jednak zjazd w opinii osób w nim startujących należy do bezpiecznych. Potwierdza to brak upadków i kontuzji, a także udział kilku bardzo młodych uczestników. Tak więc pozornie trudną trasę może pokonać w zasadzie każdy, kto miał już do czynienia z rolkami.


Po pierwszym zjeździe, który miał miejsce o godzinie 10.00, zawodnicy zostali przewiezieni autobusem z powrotem na miejsce startu. Tam mieli dłuższą chwilę na odpoczynek, ponieważ o godzinie 11.00 ruszyli ponownie wzdłuż ul. Słowackiego. Wśród startujących wyróżniali się m.in członkowie Media Team, którzy wystartowali z strojach hokejowych, a także grupy Twister Trójmiasto.
Nad bezpieczeństwem startujących czuwali m.in. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy na krótką chwilę wstrzymywali przejazd samochodów. Impreza nie powodowała jednak utrudnień w ruchu.


Zjazd rolkarzy połączony był z trzecimi urodzinami Parku Handlowego Matarnia. Na uczestników przejazdu, a także wszystkich, którzy przybyli do centrum handlowego czekał wielki tort urodzinowy o raz mnóstwo atrakcji tj. liczne występy artystyczne, urządzenia dmuchane: boisko piłkarskie, ścianka wspinaczkowa, kostiumy sumo, malowanie twarzy, rodeo byk, siłomierz boks.
Patronat medialny nad II Gdańskim Zjazdem Rolkarzy sprawowały: Hit FM, Gazeta Wyborcza, portal trojmiasto.pl

Share

Komentarze   

 
#3 Piotr 2008-05-13 21:44
niezrzeszeni amatorzy zdecydowanie zdominowali imprezę, która była równie udana co zeszłoroczna edycja z tą różnicą że rolkarzy było więcej a temperatura wyższa. Zdecydowanie impreza warta polecenia, a więcej szczegółów na: http://twister-rolki.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=15&st=0&sk=t&sd=a
 
 
#2 zb_ 2008-05-13 18:23
moze ktos wie ilu bylo rolkarzy? czy niezrzeszeni amatorzy tez startowali tlumnie? jakis opis wrazen z autopsji?
 
 
#1 Nemo 2008-05-13 10:51
Czy ktoś z forum NaRolkach wziął udział w tym zjeździe w bieżącym roku? Niech się przyzna i pokaże więcej zdjęć.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież