Otwarty Dzień Wrotkarstwa w Krakowie – „70 Nie Tylko Dla Orłów” 08.10.2011

Otwarty Dzień Wrotkarstwa w Krakowie – „70 Nie Tylko Dla Orłów” 08.10.2011

8 października br Krakowski Klub Sportów Wrotkarskich KRAK zorganizował w Krakowie Otwarty Dzień Wrotkarstwa. Na Krakowskich Błoniach przy al. 3 Maja na parkingu obok stadionu piłkarskiego Wisły czekało wiele atrakcji.

Wyniki imprezy znajdziecie tutaj

Zapowiedź:

Już od godzin porannych na stoiskach przygotowanych przez przedstawicieli firm rolkarskich będzie możliwość zapoznania się z ich aktualną ofertą oraz z nowościami przewidzianymi na rok 2012. Na stoiskach wykwalifikowany personel chętnie podzieli się swoją wiedzą na temat rolkarstwa. Będzie można uzyskać wiele cennych wskazówek jak rozpocząć przygodę z rolkami oraz udzielą porad jeżdżącym. Zapraszamy również do bezpłatnej wypożyczalni rolek.

Od godziny 9.00 rozpoczynamy ekscytującym wydarzeniem. Po raz drugi zostanie rozegrany wyścig Freeride – jazdy na rolkach tyłem

Na dystansie 3 500 m ścigać się będą zawodnicy, którym udało się opanować tą jakże trudną umiejętność.

O godzinie 10.00 rozpocznie się rywalizacja w zawodach Freestyle Slalom w kilku konkurencjach. Jest to trudna i bardzo widowiskowa dyscyplina. Zawody te zostaną rozegrane na terenie miasteczka wrotkarskiego al.3 Maja przy wejściu na stadion piłkarski Wisły.

Równolegle o godzinie 10.15 na Błoniach przewidziane są zawody dla najmłodszych na różnych dystansach ( 500 m i 3 500 m ). Każdy młody uczestnik zawodów otrzyma medal oraz pamiątkowy dyplom. Start dzieci na tych dystansach jest bezpłatny.

Głównym punktem Otwartego Dnia Wrotkarstwa będzie wyścig 70 Nie Tylko Dla Orłów zaliczany do Długodystansowego Pucharu Polski 2011. Zawodnicy będą się ścigać na karkołomnym dystansie 70 km ( 20 okrążeń Błoń). Swoje uczestnictwo zapowiedzieli czołowi zawodnicy z Polskich i zagranicznych klubów. Będzie to ostatnia impreza wrotkarska na zakończenie sezonu 2011 w Polsce.

Równolegle odbędą się zawody na dystansie 21 km (6 okrążeń Błoń) tak zwany “półmaraton”, który tak naprawdę bez problemu może przejechać każda osoba jeżdżąca na rolkach.
Rolki to nie tylko maratony, wyścigi i szybka jazda, to także Bladecross. Bardzo trudna dyscyplina, bardzo widowiskowa i niezwykle niebezpieczna. Zawodnicy pokonują tor z przeszkodami wykonując karkołomne skoki. Zawody w tej konkurencji odbędą się na terenie niasteczka wrotkarskiego al.3 Maja przy wejściu na stadion piłkarski Wisły o godzinie 15.00.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji ok. 16.30 – 18.00 nastąpi dekoracja zwycięzców, wręczanie nagród, losowanie upominków dla publiczności oraz uroczyste zakończenie imprezy.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz