Ścieżka tyniecka (miejscówka) Updated Maj 2009

mapka

Ścieżka tyniecka (miejscówka) Updated Maj 2009

Ścieżka rowerowa do Tyńca jest bardzo ładnie położonym terenem z bardzo dobrymi warunkami do jazdy.

Do dyspozycji mamy kilka kilometrów prostego odcinka nowego asfaltu, bez żadnych przeszkód po drodze. Jedynym minusem jest fakt, że do tej ścieżki trzeba dojechać autem (w wersji 1). Zaparkować można w dwóch miejscach (mapka). Polecam dojazd do parkingu przy torze kajakowym. Jadąc ulicą Tyniecką należy skręcić w prawo przed obwodnicą, po kilkuset metrach trafiamy na duży i wygodny parking. Stamtąd ścieżka prowadzi w kierunku miasta prawym brzegiem Wisły. Po drodze mijamy m.in. klasztor Kamedułów na Bielanach i zamek w Przegorzałach. Asfalt jest idealny, lecz niezbyt szeroki. Uważać trzeba na pędzących rowerzystów. Jazda tylko tam i z powrotem, nie ma alternatywnych tras. Bardzo malownicze miejsce, warto je odwiedzić nawet dla samych widoków.
Jest też możliwośc dojechania ścieżką tyniecką pod sam klasztor, a nie tylko do toru kajakowego. W tym celu należy przejechać przez parking przy torze i jechać drogą dojazdową. Po kilkuset metrach, na skrzyżowaniu skręcić w prawo, przejechać obok komisu samochodowego (po lewej), następnie skręcić w pierwszą w prawo i od razu w lewo, przejeżdżając pod obwodnicą. Dalej droga prowadzi prosto pod klasztor. Na miejscu jest bar z parasolami i miejsce na trawie, gdzie można usiąść nad samą rzeką. W sumie od toru jest niecałe 2km. Należy pamiętać, że to droga dla samochodów. Zwłaszcza w początkowym odcinku należy się spodziewać ruchu.

Update maj 2009: właśnie otwarto kilkaset metrów nowej ścieżki, która ‘załatała’ odcinek, który dotyczas trzeba było pokonać ulicą Tyniecką, jadać od centrum miasta. Dzięki temu wycieczka ścieżką tyniecką może mieć teraz wariant 2. niewymagający podjechania autem do toru kajakowego. Ścieżka nie jest jeszcze w 100% poprowadzona oddzielną alejką od Krakowa do Tyńca, jednak najgorszy odcinek jest już gotowy. Pozostała jeszcze jedna ok. 100m ‘dziura’, który trzeba przejechać ulicą (lub chodnikiem) aby móc powrócić na ścieżkę. Niemniej jednak można już jechać z Krakowa (wersja dla osób umiejących jeździć i hamować)

Zobacz mapkę (dla wersji 1) oraz kilka zdjęć (odcinka oddanego w maju 2009):

mapka mapka mapka mapka mapka

Dodaj komentarz