Nauka Freestyle
Ponieważ nie znalazłem tematu "Tu sie witamy", pozwolę sobie tutaj przywitać Wszystkich maniaków tego sportu.
Jednakże zwracam się z uprzejmym zapytaniem o pomoc. Szukam instruktora do nauki Freestyle w Warszawie...najchętniej Praga Południe.
Z rolkami mam do czynienia od 17 lat, lecz o tej pory był to tylko fitness. Na starość jednak odbiło mi i złapałem zajawke jw.
Jeżeli będzie ktoś z Was zainteresowany, proszę o info.
Pozdro FOR ALL
Olaf
Czy na pradze południe to nie wiem ale skoro jak powiadzasz na starość załapałeś zajawke ( witaj w klubie 😉 )to przejechac sie na szczęśliwice nie powinno Ci zrobic żadnego problemu . Lub zajżyj na www.janarolki.pl i tam sie bezpośredni dogadaj .Ekipa zyczliwa i umiejętna .
co prawda nie na starosc , ale tez mam zajawke na freestyle na rolkach
poki co zatrzymalam sie na podstawach, czyli
naumialam sie fisha, crossa, i snaka... i jakos nie moge ruszyc dalej ;/
zastanawiam sie jak malymi kroczkami nauczyc sie czegos wiecej ... i co to powinno byc....:)
hint'y odnosnie crazy:
- tak jak juz to powiedzial herb dobrze jest opanowac crossa do tylu
- uswiadom sobie ze to tak naprawde cross do przodu i cross do tylu, jechane lekko po skosie
- wyrysuj sobie X w miejscach gdzie masz "prostowac" nogi z pozycji skrzyzowanej:
...........X...
O.....O.....O
....X.........
O to kubek, X to X narysowany kreda
- wazny jest balans tulowia, chcesz sie rozpedzic do przodu, pochyl sie lekko do przodu, chcesz do tylu, pochyl sie do tylu
- jak przy kazdym tricku uginaj nogi w kolanach !
filmik:
http://www.kompakombo.com/videos-figures-slalom-roller/figures-tricks-niveau2/le-crazy
Powodzenia
fredoza napisał:
co prawda nie na starosc , ale tez mam zajawke na freestyle na rolkach
poki co zatrzymalam sie na podstawach, czyli
naumialam sie fisha, crossa, i snaka... i jakos nie moge ruszyc dalej ;/
zastanawiam sie jak malymi kroczkami nauczyc sie czegos wiecej ... i co to powinno byc....:)
Nelsony też nie są trudne. Jak opanujesz Nelsona do przodu i do tyłu możesz je połączyć i robić Mega. Zastanowiłbym się też nad Volt'em, Mabruk'iem może Mexican'em
Proponuję też każdy trik ćwiczyć na obie strony. Może na początku będzie to żmudne ale przy kolejnych trikach ułatwi ich opanowanie.
Czy mógłby ktoś udzielić wyczerpujących podpowiedzi jak wyżej odnośnie figur: Screw (Toe, Toe), J-Turn, Fan Volt - mniej więcej: gdzie powinien się ciężar ciała znajdować i jak ewentualnie powinien zmieniać, jak balansować, jak zrobić wejście do figury i o czym pamiętać, żeby wykonać figurę płynnie; z góry dzięki
ps. oglądałem figury na stronie munobalu i na podstawie filmików tam dostępnych staram się te figury odtworzyć;
Rozpisywanie się na forum o tych trickach które wymieniłeś nie ma sensu, to już wysoki poziom i jest sporo niuansów, zapraszam kiedyś na błonia, to podszkolę Cię.
To jest w ogole niemożliwe bys z opowieści do czegokolwiek doszedł ,kazdy jest inny kazdy wykonuje to jednak inaczej ,po prostu cwicz patrz szukaj u siebie tego miejsca balansu ,napedzania ,no i troche siły w nogach 😉 i jesli jestes z Krakowa to faktycznie spotkaj sie z Suwim .
OK, obiecuję, że jak będę w Krakowie to zawitam na teren freeslajlowców na Błoniach 🙂 póki co, będę próbował sam jakoś znaleźć sposób na te tricky 🙂 pozdrawiam
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: ezekielgranata Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte