Rolki rekreacyjne w slalomie
m4xon napisał:
Jestem początkujący, więc mógłby mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć czym się różnią rolki do fitnesu od tych do slalomu 🙂 Jak kupowałem to dla mnie wszystko tak samo wyglądąło 😀 8 kółek i jazda hehe
Mam wrazenie ze robisz sobie jaja ale niech Ci tam 😉
WSZYSTKIM !!!
Poczawszy od budowy i materialów buta zew -zapiecia ,sznurowanie ,linera ,ksztaltu cuffa lub jego braku patrz Seba KSJ, Szyna!!! material i konstrukcja, sposób mocowania szyny i mozliwosc regulacji,kola- twardosc i profil-przekroj ,łozyska .Chyba nie ma wiecej czesci w rolkach .Pominalem sznurowadla .
Zajzyj tutaj
.pl/ to porównanie Seba high z Skali S3 pro . S3 to mutacja buta C8 od jazdy szybkiej ,zaadaptowana do slalomu.
Tutaj Seba ksj http://www.universkate.net/sebaskates/?page_id=15
Dzięki wielkie, byłem świadomy, że się różnią, ale nie tak bardzo. Teraz już rozumiem o co w tym chodzi 🙂
jarek napisal:
Ciekawy jestem jak dlugo wytrzymasz to potrafi wciagnac jak narkotyk 😉
Szczerze mowiac juz nie wytrzymuje
nevsh napisał:
przede wszystkim krótsza szyna;]
Trudno mi sie z tym zgodzic ,gdyż sama krótsza szyna owszem doda zwrotnosci ale jak material bedzie byle jaki ,jak but bedzie za miekki to i tak bedzie lipa.Niestety w przypadku rolek slalomowych jedno bez drugiego to marna konstrukcja ,wiec mowienie "przede wszystkim" w przypadku któregokolwiek elementu ,ale solo, mija sie z prawda .
Wracając do twojej wcześniejszej wypowiedzi jarku, chciałbym zapytać czy to rzeczywiście wygląda tak strasznie z jazdą slalomu na rolkach nie przeznaczonych do tego( innych niz seba, twister i celle)?? czy rzeczywiście powodują one jakieś nieodwracalne kontuzje, złamania, etc.?
Prosze nie demonizowac ,na pewno latwiej nabawisz sie kontuzji jezdzac slalom w rolce fitnessowj ,co nie znaczy ze trwale i ze to one powoduja .Mam na wlasnym podworku spory uraz ktory dokonal sie w Seba high i brak urazu w fitnessach jezdzonych od roku .Problem polega na tym do jakich granic jestes w stanie dojsc na miekkiej rolce ktora nie trzyma kostki .Sprobuj sprobowac (maslo maslane 😉 ) pojechac ktorykolwiek z prostych piruetow na jednej nodze w rolce fitnessowej ,jesli jestes mistrzem Joga czy czegos w rodzaju kung-fu masz kostki mocne jak stal wtedy zrobisz to nawet w kapciach ,ja probowac nie bede ( w kapciach oczywiscie ).Zreszta po co daleko szukac crazy ale troche pokombinowane jakas tam odmiana ktorej nazwy nie pamietam i w dobrym tempie ,jak mieki fitness ma wytrzymac na dluzsza mete niemal szorowanie zew strona rolki po asfalcie .Wygniesz noge owszem a ile tak wytrzymasz i czy bedziesz w stanie powrocic do pionu i znowu na dol itd itd .
Zaczac mozna ale zeby swiadomie dluzej jezdzic jesli sa mozliwosci finansowe na np twistera to igranie z losem .Spodziewam sie finanse to moze byc problem ale mimo ze sprzet nie jest najwazniejszy to na pewno potrafi ograniczac
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: woodrowlieb075 Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte