Jakie pierwsze rolki?
Myślę że z racji Twojej wagi dla Ciebie i dla Twojej małżonki spokojnie do jazdy rekreacyjnej wystarczą Rollerblade Spark,proponowałbym kupić takie do których można zamontować kółka 84mm z szyną aluminiową np. http://allegro.pl/okazja-nowe-rolki-rollerblade-spark-xt-84-sg7-r42-i5320968951.html Odnośnie juniora,moi synowie 12-naście i 8-em lat od ponad roku śmigają na takim sprzęcie http://allegro.pl/tempish-f21-duo-rolki-lyzwy-tu-rozmiar-33-36-i5289879151.html i to zarówno z kołami jak i z łyżwą w zimie.Starszy syn waga około 40kg.daje swoim Tempishom dosyć ostry wycisk i jak na razie wytrzymują,co mi się podoba to to,że synowie nie krzywią w nich nóg.O rolkach marketowych które zapodałeś w linku ciężko się wypowiadać,bo firmy" no name " piszą w specyfikacji co się im żywnie podoba,a faktycznie może się okazać,że dzieciak nie będzie w stanie prosto w takim wyrobie "rolkopodobnym" ustać.
Dziekuje za podpowiedzi. Jesli chodzi o dzieciaka to juz zdecydowalem, biore te co proponuje szafa. Podoba mi sie tez to ze mozna uzywac je jako lyzwy.
A co do mnie to ponizej tej kwoty nie ma sesnunschodzic tak ?
http://allegro.pl/rolki-rollerblade-spark-xt-84-r-44-0-14-whitesport-i5095106422.html#thumb/2
Natomiast co do zonki. Wpadl na magiczny pomysl ,ze Ona tez wybierze te co dla dzieciaka, tylko ta wyzsza rozmiarowke, ma mala stope i bedzie pasowalo, przekonuje ja tez to ze moze zima uzywac ich jako lyzwy. Wazy 50kg. Hmmm.....czy to sie sprawdzi ? Szafa piszesz ze dzieciak wazy 40kg i nie ma problemow. Hmmm co o tym sadzisz ?
Waga to jedno, a siła nóg to co innego - nawet jeżeli dziecko waży podobnie jak dorosły to zwykle ma o wiele mniejszą siłę w mięśniach nóg (zwłaszcza, że kobiety zwykle właśnie dolną część ciała mają silniejszą). Rolki są wtedy narażone na zupełnie inne obciążenie podczas jazdy i mogą nie wytrzymać jazdy dorosłego.
W twoim przypadku możesz zejść poniżej tej kwoty jeżeli znajdziesz np.używane Sparki w fajnym stanie tak też się zdarza,lub jakaś wyprzedaż 🙂 Moja ślubna 56kg.żywej wagi :whistle: 🙂 jeździła w sprzęcie starszego syna,głównie w zimie na lodowisku z założoną płozą łyżwową.Z butami kompletnie nic się nie działo,specyfikację wagową mają zdaje się do 70kg.jak dobrze pamiętam.Natomiast jest to but młodzieżowy rozsuwany,wewnętrzna wkładka jest dosyć cienka i żona po dłuższej jeździe uskarżała się na ból w śródstopiu,a ma dosyć wysokie podbicie,młody takich dolegliwości nie zgłasza,a jeździ o wiele agresywniej od mamusi i spędza w rolkach więcej czasu 🙂 Żona jak śmiga w swoich Sparkach też nie ma żadnych problemów bólowych,jedynie zapodaliśmy jej żelową wkładkę sportową do środka buta.Kolejna sprawa jeżeli złapiecie bakcyla rolkarskiego to Twoja małżonka mająca na nogach Tempishe z kółkami maks 72mm,będzie musiała się zdrowo namachać nogami żeby nadążyć za mężem który ma koła 84mm 😉 🙂 Ja mam kółka 90mm.i wiem co się dzieje z moim starszym synem na 72mm. jak wybierze się ze mną na jazdę kondycyjną 🙂
Witam, posiadam na sprzedaż prawie nowe, używane dokładnie 2-3 razy rolki jednej z lepszych firm jaką jest Rollerblade. Model Spark 80 ALU. Zachęcam gorąco do zakupu, sprzedaje, gdyż to sport nie dla mnie. Więcej informacji pod telefonem 728-181-838. Polecam
dla młodego juź zamówiłem
http://allegro.pl/2w1-rolki-lyzwy-regulowane-tempish-f21-duo-33-36-i5256123922.html
czekam, aż dojdą .....w poniedziałek ma urodziny,wiec idealnie....Szafa dzieki z pomoc.....teraz jeszcze dla mnie i mojej połowki....tyle ze musimy sie uprzednio wybrac do jakiegos stacjonarnego sklepu by przymierzyc i rozmiar dokładnie ustalić......i poźniej zamówie chyba te które proponujesz Szafa.....choć troszkę mi cięzko, sadzilem ze wyrobie sie tak do 350;p ....dla małzonki te same wybrać, tylko na kompozytowej szynie???
MiloszLR - a jaki masz rozmiar tych rolek ?
Kolejne pytanie ;p ....czym sie roznia ROLLERBLADE SPARK XT od ROLLERBLADE SPARK SC ?
42 rozmiar bedzue chyba za maly. Rolek jeszcze nie mierzylem, w sobote wybieramy sie poprzymierzac. Opierajac sie jednad na rozmiarowce butow ktore nisze na codzin 44, wychodzilo by ze 42 beda za male, aczkolwiek nie wiem jak to jest z rozmiarowka w przypadku rolek
Np.
Czym roznia sie te rolki, oczywiscie poza rozmiarami kolek. Roznice w cenie sa dosc spore, a to raczej nie orzez kolka.
http://allegro.pl/rolki-rollerblade-spark-xt-84-r-44-0-14-whitesport-i5095106422.html#thumb/2
http://allegro.pl/rolki-rollerblade-spark-80-alu-lyzworolki-44-5-wwa-i5120431813.html
http://allegro.pl/rolki-rollerblade-spark-sc-82-r-44-399-zl-p-n-i5307535525.html
http://allegro.pl/rolki-rollerblade-spark-t-82-alu-r-42-5-whitesport-i5246434315.html
Pierwsze XT , drugie 80 trzecie SC, czwarte T -czym one sie roznia poza rozmiarem kolek ?
Szatą graficzną,czasami mają inne łożyska,są zamawiane przez różne sieci sklepów sportowych i Rollerblade dostosowuje się do ich indywidualnych wymagań 🙂
Jak coś to sprzedam tanio te rollerblade spark 80 alu z lepszymi łożyskami SG 7 po dobrej, naprawde dobrej cenie. Prawie nowe, używane 2-3 razy.
Szatą graficzną,czasami mają inne łożyska,są zamawiane przez różne sieci sklepów sportowych i Rollerblade dostosowuje się do ich indywidualnych wymagań 🙂
Ok, dzieki....zatem nic nie trace na jakosc ze wzgledu na to czy po nazwwie SPARK jest xt, sc, czy -t ?
Podpowiedz mi jeszcze czy jest sens dawac 100,badz 80 zl. wiecej tylko ze wzgledu na to ze kolko jest wieksze o 2 ( jedno ma rozmiar 84, drugie 80zl tansze, ma rozmiar 82)??? nie mowimy tutaj o szcie graficznej bo to kwestia gustu.
Czy bede odczuwal duza roznice jezdzac na kolkach80 SG5 a 84 SG7?
Albo rozmiar 84 SG7, a rozmiar 82 SG7 ?
Wiem juz co oznaczaja te parametry, pytam tylko czy w rzeczywistosci odczowalna jest duza roznica?
Witajcie
Wyznaczyłem sobie zadanie, aby kupić chrześniakowi na I Komunię roki+ochraniacze+kask+kurs z instruktorem w Poznaniu. Chłopak ostatnio dostał łyżwy, więc rozwiązanie Szafy, skądinąd genialne (2w1), w moim przypadku nie rozwiązuje problemu. W planowanym budżecie nie chciałbym przekraczać 400 zł. W sklepach polecają mi: K2 RAIDER PRO PACK, BLADERUNNER PHASER XR CUBE, Powerslide - Phuzion 1 Boys II II, ROLLERBLADE SPITFIRE... Pytane czy warto inwestować w sprzęt, czy lepiej kupić tańszy model (jaki?), a budżet wykorzystać na wykupienie większej liczby godzin z instruktorem? Chciałbym, aby chłopak załapał rol'bakcyla 🙂 Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
http://allegro.pl/2w1-rolki-lyzwy-regulowane-tempish-f21-duo-33-36-i5256123922.html
zakupione i przekazane małolatowi......SZAFA-dziękuje za pomoc.....młody ucieszony,a ja zadowolony z zakupu......była juz pierwsza jazda i pierwsze upadki ......i tak do nich nawiązując oraz do tego ze ja tez chce kupic sobie rolki.....zastanawiam się czy jest sens kupowania na początek drogich rolek-skoro nie umiem jezdzić i pewnie nie raz sie przewróce, strace kontrolę i pewnie je pościeram......czy moze lepiej kupic na początek budżetówki, bo wówczas nię będzie tak żal ewentualnych uszkodzen.....a dopiero gdy juz będzie umiało się jeździć kupić sobie pożądne,za czym idzie drozsze rolki - co o tym sądzicie ?
Pierwsze sobie kupiłem szajcActiony :sick: za 150 zł wytrzymały niecały miesiąc,w Actionach miałem kłopot z przejechaniem kilometra tak mnie na pierniczała lewa stopa :blink: na Crossfaierach robię bez problemu i bólu 20km. Kup sobie przyzwoite rolki bo kupisz badziew który cię zniechęci do jazdy i na tym zakończysz przygodę z rolkami,a poruszać się warto właśnie zaraz idę z starszym synem pośmigać. 🙂
ok.....rozumiem....dzięki za pomoc i rozwiewanie wątpliwości nawet w przypadku tak dziwnych pytań.....a co do ruszania się to tak, popieram, ....ja nie jestem typem kanapowca, gram w piłkę nożną, squasha, chodzę na siłownie....także jeśli chodzi o ruch to jest ok:_)) ....rolki to ma być kolejna, dla mnie -nowa forma ruchu i zarazem pomysł by całą rodzinę odciągnąć od tv czy komputera, .....a że na rolkach się kompletnie nie znam to postanowiłem was tutaj odwiedzić
...
...i mam kolejne pytanie: - czy jeśli rolki mają odkręcaną płozę to czy będzie można do nich dokupić płozę-łyżwę - i zimą używać ich jako łyżwy? - tak jak w przypadku tych dziecięcych?
....czy jeśli chodzi o dorosłych to jest to zupełnie inna bajka ?
...mam tutaj na myśli np.
http://allegro.pl/rolki-rollerblade-spark-tx-82-alu-42-5-whitesport-i5121081506.html
....czy da się dokupić płozę w postaci łyżwy ?
Ciężko będzie :/ Sama chciałam do swoich pierwszych fitnessowych rolek dokupić samą płozę i niestety nie udało się... Ale plus jest taki, że łyżwy są tańsze niż rolki - za 200-300 zł spokojnie można kupić nowe, bardzo przyzwoite łyżwy rekreacyjne lub jeden z podstawowych modeli topowych producentów hokejowych 😉
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: ezekielgranata Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte