Jakie Rolki wybrać- 400zł?
Cześć,
razem z dziewczyną chcemy zacząć jeździć na rolkach. Jeśli o mnie chodzi to już dobre kilka lat nie jeździłem, natomiast dziewczyna w kwestii rolek jest zielona, ale śmiga na łyżwach.
Myślałem, żeby sobie wybrać jakieś rolki freeride do jazdy miejskiej, chociaż nie wiem czy nie powinienem po takiej przerwie wybrać fitnesówek, tym bardziej że jeśli chodzi o dziewczynę
to ona będzie chciała jeździć tylko po równych ścieżkach. Chyba że to ja powinienem dziewczynę namówić na freerid'y w skorupie? 😛
Budżet pozwala mi maksymalnie na rolki do 400zł dlatego myślałem o tych:
https://www.decathlon.pl/mf500-hb-czarno-niebieskie-id_8494787.html - gdzieś czytałem (bodajże wykop), że nie są zbyt dobre i jeszcze +/- 3 miesiące temu kosztowały 180zł. Nie wiem ile w tym prawdy dlatego chciałem zasięgnąć porady tutaj 😉 Na stronie Decathlonu (polskiej i zagranicznych) rolki te mają pozytywne oceny i może na początek starczą?
https://www.sport-shop.pl/rolki-slalomowe-spokey-skylar-p-12802.html - tu już czytałem pochlebne opinie, ale problem jest z ich dostępnością. Fajnie by było najpierw móc stacjonarnie przymierzyć.
https://www.majesticsport.pl/lyzworolki_slalom_nils_extreme_na12333_abec9_pu - również wydają się fajne, ale nie spotkałem się z opiniami na temat tego konkretnego modelu. Czytałem tylko że Nils, Tempish itp. to nic nie warte rolki. A jeśli są ok, to czy można je nabyć stacjonarnie (Katowice)?
https://bladeville.pl/p/rolki-1/powerslide-31/powerslide-phuzion-urban-2015-18328?items_per_page=16&order=price-asc&page=2#.WwcqEO6FOUk - a może coś takiego?
Dziewczynie podobają się te:
https://www.decathlon.pl/fit500-peppermint-id_8396946.html
https://www.intersport.pl/lyzworolki-k2-alexis-80-w.html
https://www.intersport.pl/lyzworolki-rollerblade-zetrablade-w-550756.html
ale chętnie posłucham waszych propozycji 😉
Zastanawiam się też, czy to jest dobry moment na kupowanie rolek. Słyszałem, że okres jesień/zima jest lepszy i można kupić w dobrej cenie rolki Rollerblade czy Powerslide, ale jak z dostępnością?. Chciałbym już w tym sezonie pojeździć, no ale jeśli będzie trzeba to mogę poczekać.
Widzę, że Cię ciągnie do skorup, natomiast dziewcznę do fitnessów.
1) Zacznijmy od dziewczyny bo w tej cenie będzie prościej.
Fitnessy mają być wygodne i dobrze trzymać stopę. W cenie 400PLN powinieneś móc znaleźć coś co będzie miało aluminiową szynę. Niestety Rollerblade i K2 z Twoich linków to szyna kompozytowa = plastik. Nie polecam, chyba, że dziewczyna jest naprawdę lekka i drobna :). Co do Oxelo - tu masz aluminium więc ok - jednak te rolki mają różne opinie… Na plus przedstawionego modelu jest to, że można w niego włożyć kółka 84mm - czyli nieco większe niż te z którymi są sprzedawane.
Twardość kółek celowałbym w 82A (85A raczej trudno będzie znaleźć w tej cenie) - 80A znowu można by było polecić jeśli dziewczyna jest naprawdę lekka i drobna...
Łożyskami zupełnie się nie przejmuj - co nie wstawią będzie dobrze. Te wszystki ABEC3-5-7-9 to marketing... Ja np. Jeżdzę na ABEC-1 za 80gr sztukę i jest mi dobrze.
Jeśli macie możliwość to idździe do sklepu i przymierzajcie. Rolka to nie tylko długość wkładki. Stopa musi pasować też tęgością. Jak już będzie pasować - to warto posiedzieć w rolce 15-30 minut i sprawdzić czy dalej będzie ok.
2) Teraz Ty i skorupy.
Zarówno Skylary jak i MF500 to pozycje mocno budżetowe. Mimo wszystko Skylary zbierają dobre opinie. Pozwolę sobie wrzucić recenzję, którą często załącza Szafa:
http://www.fsknews.pl/viewtopic.php?f=7&t=2208
MF500 to raczej nowość na rynku, może być tak że będę ok jak na swoją cenę. Ale pojawia się też dużo sceptycznych opinii.
Ani jednych ani drugich nie miałem w ręku/na nogach tym bardziej ciężko mi się wypowiedzieć. Tu musisz się spodziewać, że to nie będą takie same skorupy co za 800-1000PLN, ale gdzie producent postanowił zaoszczędzić, to ciężko mi powiedzieć.
Co do Phusionów Urban - widzę, że fajnie przecenione - ta rolka ma jednak budowę bardziej fitensową, z tą różnica, że materiał zewnętrzny ma elementy skóropodobne. Akurat w tym modelu jest “dziwne” wiązanie sznurówek - ciężko mi ocenić jak się sprawdzi. 700 stów bym za nie nie dał - ale 400PLN w gdybym szukał fitenssowych to czemu nie (o ile wiązanie się sprawdzi... ).
3) Kupować teraz czy nie?
Ja bym kupował. Przy Waszym budżecie po sezonie i tak dużo nie zaoszczęcicie (100? - 150?) a jak odłożycie zakup na później to jesienią znajdą się pilniejsze wydatki. Na jesień warto odkładać zakupy rolek drogich (1000-1500) one potrafią być wtedy fajnie przecenione - ale to dalej będzie poza założonym zasięgiem cenowym, no chyba że macie zamiar trochę dozbierać.
I pamiętajcie - mierzyć, mierzyć i mierzyć o ile macie możliwość. Jak już Wam coś spasuje, to wtedy można szukać tańszych alternatyw w internecie (taka brutalna rzeczywistość)...
Dzięki za odpowiedz 🙂
W takim razie czas ruszyć w miasto i mierzyć. Coś na pewno wybiorę i będę zwracał uwagę na to czy szyna to plastik czy aluminium.
Byliśmy dzisiaj z dziewczyną pomierzyć różne rolki w różnych sklepach.Próbowałem też fitnesówek ale czułem się w nich jak w kapciach 😛 Dlatego zostanę przy skorupach. W sklepie Bladeville doradzono nam poniższe rolki:
dla mnie - https://bladeville.pl/p/rolki-1/rollerblade-20/rollerblade-rb-80-2018-23667?items_per_page=16&order=price-asc&filter-przeznaczenie-95=freeskate-741%2C+freestyle-slalom-740&filter-plec-69=meskie-461&filter%5B95%5D=freeskate-741%2C+freestyle-slalom-740&filter%5B69%5D=meskie-461&page=2#.WwmFp-6FOUk
I mnie i dziewczynie bardzo spodobały się zaproponowane rolki. Były bardzo wygodne i wydają się porządne. Martwi mnie jedynie twardość kółek w rollerblade'ach, czy nie zużyją się zbyt szybko?
Budżet jest zdecydowanie większy niż planowaliśmy, ale po przymierzeniu tych rolek i w porównaniu do wcześniejszych które mierzyliśmy, to rozważyliśmy jednak zwiększenie budżetu 😉
Ciekawi mnie wasza opinia na temat powyższych modeli rolek. A może w tej cenie powinniśmy się rozejrzeć za czymś innym?
np.: - https://www.decathlon.pl/imperial-one-czarno-biae-id_8407806.html - tylko wiem, że musiałbym pierw przymierzyć, niestety w Gliwicach ich nie było dlatego nie miałem okazji ich sprawdzić, a po raz drugi do decathlonu tylko że w Katowicach nie chciało mi się jechać 😛
Martwi mnie jedynie twardość kółek w rollerblade'ach, czy nie zużyją się zbyt szybko?
To zależy po czym będziesz jeździł, ile będziesz jeździł i ile ważysz :).
Jeśli zdecydujesz się na te Rollerblady to pogadaj ze sprzedawcą w Bladeville za ile mogliby Ci podmienić kółka na coś twardszego. To jest sklep, który żyje ze sprzedaży rolek - oni są bardzo elastyczni - pewnie będzie taniej, niż jakbyś miał zaraz kupować nowe kółka.
Co do Imperiali jak już przymierzysz i będę ok (to dość wąska rolka - nie wszystkim pasuje), powiedz w Bladeville, że w Decathlonie znalazłeś 30PLN taniej 😉 - zgaduję, że cenę opuszczą - zwłaszcza, że chcecie brać 2 pary...
Jakby nie przeszkadzały Ci "dyskusyjne" kolory to tu masz jeszcze taniej:
https://bladeville.pl/p/rolki-1/powerslide-31/powerslide-imperial-one-80-2017-fluor-20820?find_product_name=imperial+one#.WwnBfSAuDIU
No i Bladeville przynajmniej ten warszawski dorzuca darmowe vouchery na lekcje w I love rolki. Katowice pewnie robią to samo.
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: ezekielgranata Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte