Plan treningowy do maratonu rolkowego
Widzę, że na Forum trochę martwo-pewnie wszyscy trenują.
Realizujecie jakieś plany treningowe czy raczej na czuja, czyli intuicyjnie, jak wyjaśnia SJP;musiałem sprawdzić, bo sto lat tego zwrotu nie używałem i nie byłem pewien, czy coś mi się nie pomerdało.
Przypadkiem znalazłem coś takiego i pomyślałem, że komuś może pomóc:
Training to prepare a skating marathon
http://www.online-skating.com/articles-716-training-to-prepare-a-skating-marathon.html
Rolki na czuja - po prostu jeżdżę z różną intensywnością w różnych pozycjach na różnych dystansach w różnym czasie 🙂
A off season to priorytet na nogi w kierunkach siła / dynamika / wytrzymałość -> siłownia / crossfit / spinning
Z planami temat rzeka - bo zalezy
- ile kto ma czasu na trening oraz - czesto zapominane - na regeneracje
- z jakiego punktu sprawnosci zaczyna
- pod co trenuje (ukonczenie czy jakis konkretny czas)
Generalnie regularnym treningiem 2-3x w tygodniu mozna juz calkiem sporo osiagnac. Technika, siła, wydolnosc i wytrzymalosc. Uklada sie plan wg tych zalozen, z progresja w kazdym kolejnym tygodniu i voila 🙂
Podlinkowany plan wyglada sensownie, widac ze podparty wiedza. Pierwsze pytanie dla kogo jest napisany? Drugie pytanie gdzie w nim jest czas na prace, obowiazki, przygotowanie posilkow, regeneracje itp 😉
Z mojego doswiadczenia - jak jeszcze wiedzialem sporo mniej i opieralem sie na swoich obserwacjach i zapiskach w kalendarzach:
- trenowalem niewiele, ale regularnie, nie trenowalem duzo
- robilem jakies wersje interwalow (treningi nie dluzej niz 40 min)
- robilem "dlugie wyjezdzenia" (30-40 km spokojnym tempem)
- cwiczenia wzmacniajace ogolna sprawnosc i wytrzymalosc
Trenujac tak mialem pewne cele, jak np. zejsc ponizej 1:30. Zrealizowalem go raz, ustabilizowalem sie na czasach w okolicach 1:35-1:40. Identycznie tenowalem do zawodow na 100 km i wjazdu na Stelvio - wystarczylo 🙂
Dzis jezdze bez planu, wylacznie dla przyjemnosci, podobnie podchodze do zawodow. Plany robie na dyscypliny ktore sa aktualnie moim priorytetem - metodyka ta sama. Niewiele, regularnie i z głowa 🙂
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: ezekielgranata Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte