początkujący 40 latek
witam
chcę rozpocząć naukę jazdy na rolkach co wiąże się z zakupem sprzętu. Nowy czy używany? Jeśli używany to na co zwrócić uwagę przy zakupie ? W sieci znalazłem Rollerblady crossfire 360 ( używane) i Rollerblade spark tr 80 ( używane). Jęsli nowe to co polecacie? Podam wagę ( bo zauważyłem że wiele osób tak robi) 95 kg.
pozdrawiam
ps. czy są w Łodzi instruktorzy tej dyscypliny?
Model Crossfire 360 ma system wiązania linkowego (TFS), który obejmuję dookoła całą stopę, nie mam niestety pojęcia na ile upierdliwa jest naprawa tego systemu w momencie awarii np.zerwanie linki.Osobiście polecam ci jak najbardziej model Crossfire sam na takim śmigam,a ważę 90kg :cheer: .ale z roku 2013 http://www.zicoracing.com/pl/p/Rolki-fitness-Rollerblade-Crossfire-84-2013/1378 (na takich jeżdżę tylko koła mam 90mm) lub 2014 http://allegro.pl/rolki-rollerblade-crossfire-90-43-plich-poznan-i5276611599.html są wiązane tradycyjnie sznurówkami 🙂 Sparki na aluminiowej szynie też dadzą radę ale to będzie typowa jazda dla rekreacji,niestety są dużo miększe od Crossfaierów
dzięki za sugestie. Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć kupując używane rolki ( wymiana kółek, łożysk?) ?
Zależy co będziesz chciał założyć można kupić badziewne koła za 20zł i można kupić koła za 700zł rozrzut cenowy jest duży,łożyska w przypadku amatora są mniej istotne na tanich też pośmigasz.
lepiej lepsze kolka - po prostu dluzej beda sluzyly zwlaszcza przy tej wadze; ploza aluminiowa, a lozyska za 2 zl z allegro (:
i koniecznie daj relacje z postepow (:
witam ponownie
Rolki zakupione - Crossfire 360 używane. Stan oceniam na 4+. Pytanie - jak odświeżyć but? Czy mozna wyprać wkłady czy jakiś inny sposób?
pozdrawiam
Liner do pralki i po sprawie,albo spray odświeżający i dezynfekujący jak Ci wygodniej,ja swój liner piorę średnio co 2-wa tygodnie i da się z nim wytrzymać,nie pachnie fiołkami ale jest ok. 🙂 Daj kiedyś znać tutaj na ile problematyczny w naprawie jest system TFS na przykład jak linka strzeli .
Spray zalatawia sprawe - moje od dawna maja neutralny zapach B)
Uzywane wyprac, a potem spray i gitara (:
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: ezekielgranata Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte