PRZESIADKA NA FREERIDE
Kółka jednak dokręciłam, bo zaczęły faktycznie luzować się coraz bardziej. Ale szczerze mówiąc jednak pasuje mi, kiedy jadą nieco wolniej, można trochę bardziej nogę docisnąć. W każdym razie - po pierwszej jeździe po mieście zwariowałam 🙂 O ile zastanawiałam się jeszcze wczoraj czy serio był mi potrzebny zakup za 8 stówek, o tyle dziś już wiem, że przesiadka na skorupę to fantastyczna sprawa. W stosunku do miękkich fitnessówek, człowiek się czuje jak mały czołg na wszelkich miejskich zwalniaczach. Także gorąco polecam każdemu, kto obawia się wydać więcej kasy na "zwykłą jazdę po mieście". Na prawdę ogromnie warto.
...W każdym razie - po pierwszej jeździe po mieście zwariowałam 🙂 O ile zastanawiałam się jeszcze wczoraj czy serio był mi potrzebny zakup za 8 stówek, o tyle dziś już wiem, że przesiadka na skorupę to fantastyczna sprawa. W stosunku do miękkich fitnessówek, człowiek się czuje jak mały czołg na wszelkich miejskich zwalniaczach. Także gorąco polecam każdemu, kto obawia się wydać więcej kasy na "zwykłą jazdę po mieście". Na prawdę ogromnie warto.
Otóż to. Przyjemnej jazdy. 🙂
Okej, po trzech ok. trzygodzinnych sesjach odkryłam coś, o czym nie wiedziałam. Wystaje mi dość konkretnie jakaś kostka poniżej właściwej "kostki" (kość łódkowata?). Najpierw gniotło, teraz już robią się odciski. Porównałam z budową stopy innej osoby i u mnie faktycznie jest sporo mocniej uwypuklona.
Gdzieś widziałam wątek osoby, która miała ten problem w bolesnej formie, ale nie mogę teraz znaleźć, może ktoś kojarzy? Można coś na to zaradzić? Czy trzeba z tym żyć? Niby nie jest to bardzo uciążliwe, ale jak skóra zacznie złazić, to pewnie słabo. W sklepie nie mogłam tego ocenić, rolki są jako tako bardzo wygodne, dopiero po intensywnej jeździe się odezwało. Dla przykładu kilka dni przed kupnem PSów mierzyłam jakieś fitnessówki, i takie Zetrablade uwierały w tym miejscu już na stojąco.
:woohoo:
Skorupa Imperiali jest dla niektorych rolkarzy sporym problemem, wlasnie w okolicach kostek. Czasem zle dopasowane rolki moga prowadzic do skomplikowanych kontuzji. To nie sa tenisowki, ze kupisz, bo Ci sie podobaja.
Nie chcialas sluchac 😉
W tym sklepie w ktorym kupilas, swiadcza uslugi odbarczania skorupy. Odbarczenie raczej zalatwi sprawe i bedzie OK. Takie cos kosztuje niewiele, a bardzo pomaga.
A jesli boli, to wroc do rolek, jak juz przestanie bolec.
Powodzenia 😉
No i footies. Kup neoprenowe footies. Lepiej rozpraszają nacisk niż sama skarpeta.
W zależności od wersji but wewnętrzny imperiali może być termoformowalny. Możesz zacząć od uformowania jego a skorupę zostawić na koniec.
- Dziś robimy czego innym się nie chce, a jutro czego inni nie potrafią.
Andreee, tak czułam że przyjdziesz mnie okrzyczeć :woohoo:
Tyle że w sklepie nic złego nie było odczuwalne, twisterów nie było w moim rozmiarze, a RB 80 pan mi w porównaniu do PSów odradził, ale może faktycznie jestem w gorącej wodzie kąpana i było poczekać 😛 Choć pewnie ostatecznie i tak bym je wzięła, bo leżały bez zarzutu.
Tomcat, czy te footies będą się trzymały na "dolnej kostce", tej bliżej przodu stopy? Bo to tylko tam leży problem. But jest termoformowalny, ale co mam z nim zrobić? To nie jest tak, że one się magicznie formują podczas noszenia i tyle?
...
Tomcat, czy te footies będą się trzymały na "dolnej kostce", tej bliżej przodu stopy? Bo to tylko tam leży problem....
Odpowiem za Tomcata. Tak, chronią też te mniejsze kostki. Bardzo polecam footiesy.
Filmiki instruktażowe o termoformowaniu znajdziesz na youtube, Wsadza się linera na kilka minut do piekarnika i potem zapina rolki na nogach na kilka chwil.
Moim zdaniem but się bardziej dopasowuje do rolkarza podczas jeżdżenia, ale może tylko u mnie termoformowanie niewiele dało 😀
Ja też jestem osobą, która ma problem z drugimi kostkami i zdecydowanie mogę polecić footies 2mm, które kupiłam w tym sezonie. Ratują mi skórę - dosłownie 😉
A propos właśnie footiesów, widzieliście gdzieś w PL wysokie 1mm? Wziąłbym do Metrobladów. 2mm może lepiej chronić ale nie wiem czy się zmieści. Te 3mm Ennui które mam są za grube.
Zając, wielkie dzięki. W takim razie dopisuję ten wynalazek do listy pierwszej potrzeby 🙂
A propos właśnie footiesów, widzieliście gdzieś w PL wysokie 1mm? Wziąłbym do Metrobladów. 2mm może lepiej chronić ale nie wiem czy się zmieści. Te 3mm Ennui które mam są za grube.
Nie ma wysokich 1mm. W Polsce chyba nawet niskich 1mm nie ma. Poza moimi eZeefit i chyba Simmons, to nic więcej nie widziałem. A przeszukalem rynek dokładnie przed zakupem
Z tymi footies to nie musi być OK. Jeśli jest ucisk skorupy, to dodatkowe "coś" może pogorszyć sprawę, bo będzie jeszcze mniej miejsca.
Przerabialem to, kiedy u siebie po kontuzji kombinowalem. Raczej chroni przed otarciami, dodaje objętości. Lub tak jak w moim przypadku, kupiłem profilaktycznie, żeby zmniejszyć ryzyko. Jeśli jest miejsce w skorupie, to takie 2-3mm footies zalatwia sprawę. Ale musi być miejsce. Jeśli to skorupa jest z ciasna, to żadne footies nie pomogą.
Musiałabyś przetestować. Być może pomoże. A może nie pomoże.
Odbarczenie na pewno pomoże.
Tragedii nie ma, wszystko da się zrobić. Najważniejsze że ogólnie są wygodne. A punktowy ucisk jest do zrobienia.
Ja moje stare Twistery Pro od razu po wyjęciu z pudełka, podgrzałem je suszarka. Bo w jednym miejscu nie pasowały do mojej stopy.
A można wiedzieć dlaczego Pan zdradził model RB80? 🙂
Chyba najmniej problematyczne są wszystkie Seba z serii FR. Raczej mało kto się skarży na wygodę. Taki uniwersalny bucik bezproblemowy.
Andreee, pan stwierdził, że jego zdaniem za szerokie i ogólnie gorsze, a ja uznałam że lepiej niech mi stopę porządnie trzymają te PSy skoro leżą dobrze, zawsze byłam przyzwyczajona, że ma być imadło 😉
Za szerokie bez mierzenia? 😉
No OK.
Więc doradził za wąskie;)
Rb80 to całkiem fajne roleczki tak na marginesie. Przede wszystkim wygodne są. Jedynie kolorystycznie wyglądają nieciekawie.
Ja nie wiem jak u was, ale moje "drugie kostki" wypadają w miejscu mocowania klamry 45st. i tam nijak nie wygrzeję czy "wypuknę" buta.
1 mm footies Simmonnsa były u Zico: https://www.zicoracing.com/pl/p/Simmons-Rana-DR.-ANKLE-1mm-neoprenowe-ochraniacze-stawu-skokowego/2205
To są te niskie. Jeżeli coś boli/obciera to 1mm się nie sprawdzą. IMO przynajmniej 2mm.
To są te niskie. Jeżeli coś boli/obciera to 1mm się nie sprawdzą. IMO przynajmniej 2mm.
To było dla Andree, który napisał: "W Polsce chyba nawet niskich 1mm nie ma"
Zając. U mnie właśnie Twistery uciskały w miejscu paska/zapięcia 45° z tym że skorupa Pro kapitalnie się formowala. 10 minut grzania suszarka i wypychanie 😛
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: ezekielgranata Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte