Rolki freeride/urban do 700-900zł
Witam!
Poszukuję pierwszych rolek w cenie 700-900zł max 1000. Jeździłem jeszcze w podstawówce, jakieś 15lat temu.
Waga 80kg.
Wzrost 177cm.
Często biegam, rolki chciałbym wykorzystywać jako urozmaicenie. Pomimo tego chciałbym nauczyć się jakiś prostych trików. Mierzyłem stopę - 27cm. Jednak po założeniu RB Fusion x3 dopiero rozmiar 43 był ok.
Jakie modele możecie mi polecić w tej kwocie?
Osobiście celuje w twistery/LE/PRO lub imperiale pro.
Tu pojawia się moje pytanie - czy jest sens dopłacać do wersji Pro? Zarówno w jednym jak i drugim modelu.
Drugie pytanie. Czym różni się konstrukcyjnie twister pro, LE i zwykły?
Pozdrawiam.
Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Hej
Z tym Fusion to dziwna sprawa bo ja mam stopę prawie 28 cm a 43 byl.za duży.
Jeżeli chcesz nabyć rolki w skorupie to przede wszystkim mierzyć i wybrać te które są najwygodniejsze a jednocześnie najlepiej trzymają stopę. Wielkość dobierać na styk liner zawsze się trochę rozbije.
Najlepiej skorzystać z profesjonalnego sklepu i profesjonalnego sprzedawcy.
Jeżeli chodzi o Twister to warto dopłacić jedynie do wersji pro. Będziesz miał lepszy liner, lepsza szynę i lepsze koła. LE to tylko design.
Podobne jest w innych markach, droższe wersje to lepsze szyny i koła i.czasami linery.
Ogólnie czy warto dopłacić do droższych wersji - moim zdaniem raczej nie. Jeżeli to dopiero początek rolkowania nie wykorzystasz lepszych parametrów plozy czy kółek, a różnica w cenie spokojnie wystarczy na kolejny komplet kół, które to będziesz musiał co jakiś czas wymieniać. Jedynie wygoda w bucie może być czynnikiem przemawiającym za droższa wersją.
Cześć
W tym roku oficjalnie jest jedynie Twister, i Twister X ( względnie bardziej budżetowy TWS )
Co do różnic miedzy LE a klasycznymi to jest ich kilka:
1. w wersji LE (biało czerwonej z 2016roku) były szybsze łożyska SG9 ( w klasycznych sg7)
2. design - tak różnica w grafice niby drobiazg ale kupowany sprzęt też musi się podobać
3. LE miały miększe tworzywo skorupy (miększy i bardziej sprężysty plastik ) co było wyraźnie wyczuwalne przy dotyku, przy jeździe i przy modyfikacjach np pod szynę trójkołową.
4. Liner w wersji LE - w ocenie klientów był wygodniejszy niż wersji klasycznej jednak to odczucie to kwestia indywidualna.
Wersja pro miała skorupę podobną do wersji LE ( miększą niż w klasycznych twisterach ) i zdecydowanie lepsze podwozie. Szybsze łożyska koła o wąskim profilu (bullet radius ) oraz mocniejsza szyna. Dodatkowo Liner w ocenie klientów w wersji PRO był znacznie wygodniejszy niż w dwóch pozostałych wersjach (klasyczne i LE )
Wersje PRO popularnych modeli sa z reguły twardsze, bardziej odporne na uszkodzenia, maja mocniejsze podzespoły np IMPERIAL PRO twardszy but, twardszy liner mocniejsza szyna wraz z bardzo mocnymi kołami. Jeśli planujemy ostrzejsza jazdę lub szybko nabieramy umiejętności to moim zdaniem warto dołożyć do PRO pod warunkiem że będą porównywalnie (lub bardziej ) wygodne.
https://niecodzienni.pl/rolki-powerslide-iImperial-pro-2016-id-4718
https://niecodzienni.pl/powerslide-imperial-one-czarno-biale-rolki-slalom-freeride-2017-id-4821
W tym wypadku różnica stosunkowo nie wielka a opłacalna chociażby ze względu na wytrzymałość kół.
https://niecodzienni.pl/rollerblade-twister-80-meskie-rolki-slalom-freeride-2017-id-4783
https://niecodzienni.pl/rollerblade-twister-x-rolki-do-slalom-freeride-2017-id-4782
PS i jeszcze na koniec dodam że teraz u nas w sklepie Niecodzienni.pl można wybrać klasyczne Twistery z dowolnym kolorem kół Hyper Concrete w cenie rolek.
W takim razie skłaniałbym się ku modelom Pro. O ile gdziekolwiek są do dostania twistery pro w rozmiarze 42,5 lub imperiale Pro w podobnym rozmiarze.
Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Twister Pro jest już poza produkcja. W sklepach są już ostatnie sztuki,, na wagę złota 🙂 ja swóje musialem kupić w Niemczech, gdyż tylko w jednym sklepie był akurat w tym rozmiarze. Z kazdym kolejnym miesiącem jest ich mniej..
Nie patrz na rozmiar, tylko przymierz. Kazdy producent ma inna rozmiarowke. A do butów nawet nie porównuj rolek. Rozmiary kompletnie różne.
Nie bardzo mam jak przymierzyć... Jestem z Rzeszowa, a w okolicy brak dobrze zaopatrzonych sklepów. Jedyne które mierzyłem to RB Fusion x3 i zwykłe Twistery.
Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Mam możliwość zakupu Twisterów z 2016 za 599zł. Czy jest to opłacalne? Czy ew szukać czegoś lepszego?
Twistery Pro (42.5) znalazłem w sklepie w Czechach Lyzarna-Bruslarna. Czy ktoś tam już kupował?
Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Kupowałem w innym czeskim sklepie i wszystko było ok, choć opinie o nim najlepsze nie były. Jeżeli trafisz z rozmiarem i nie będziesz musiał odsyłać problemu nie będzie.
Mam bardzo podobną stopę, może 2 mm dłuższą i 42,5 są idealne
Jeżeli zwykły Twister będzie wygodny na Twojej nodze i będzie Twój rozmiar to za 6 stówek w środku sezonu to bardzo dobra cena.
Podstawowy Twister to bardzo dobra rolka.
Właśnie się zastanawiam wziąć te podstawowe twistery z 2016 czy kupić w Czechach za 1000zł wersję Pro.
Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Pofatyguj się i najpierw gdzieś przymierz. Jeżeli w zwykłym będzie OK ( pro ma inny liner i może być taka sytuacja , że zwykły gdzieś gniecie a PRO będzie super ) to moim zdaniem nie ma sensu dopłacać. Na początku przygody z rolkami nie poczujesz różnicy na korzyść pro, jedynie wygoda w bucie może być różnicą, a za 4 stówki masz drugi komplet kół i ochraniacze. albo 100 piw 🙂
Mierzyłem zwykłe, pasują idealnie. Zostały 2 ostatnie sztuki, dlatego taka cena.
Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Trudna decyzja. Ale jak kolega napisal, może na poczatek zwykle ci wystarcza.
Z drugiej strony, Pro są warte swojej ceny i 1000 to dobra cena za nie. Musisz przemyśleć. Ja jednak wolalbym dopłacić do Pro. Sam liner robi różnicę. Lozyska akurat to sprawa drugorzędna i nie poczujesz różnicy. W szynie też nie poczujesz na początku.
Ty decydujesz.
.
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: eloisacastello Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte