Rolki- mały rozmiar
Hej wszystkim! 🙂
Poszukuję rolek do urban/slalomu. Jeżdżę już parę lat, ale do tej pory było to tylko byle dalej, szybciej i dłużej, teraz chciałabym spróbować czegoś innego. Jestem drobnej budowy i tu zaczynają się problemy z rozmiarem. 235mm, czyli takie 37, na wąską stopę, wybór niestety nie jest zbyt duży, często tego rozmiaru brak. Wiem, że najlepiej było by przymierzyć i kupić coś, co najlepiej leży na nodze, ale Lublin pod względem sklepów z rolkami jest ograniczony, bardzo ograniczony, więc zostają mi zakupy przez internet.
Cena maksymalna to okolice 600 zł.
Poczytałam trochę, rozważałam Imperiale One ’16, ale znalezienie ich teraz w rozmiarze 37 w niezbyt wysokiej cenie, to nie jest łatwa sprawa.
Więc poszukałam czegoś innego i właśnie, co najbardziej polecacie ?
http://rollinn.pl/p/k/452,656/rolki/rolki-rollerblade-twister-tws-80-2016/?back=k.656.80.rolki
https://www.sportrebel.pl/Rolki-freestyle-Seba-FRX-80-T-15/2342/Freeskate/321
http://roooolki.com/product-pol-11360-Rolki-Rollerblade-RB-80-2016.html
https://www.zicoracing.com/pl/p/Rolki-Seba-FRX-80-2017/2073
I jeszcze jedno pytanie: czy może warto by było poszukać czegoś z krótszą szyną? Więcej zyskam na slalomie niż stracę na zwykłej jeździe ?
Im krótsza szyna tym mniejsze kółka. Do slalomu i ta ustawiasz koła na "banan" więc zwrotność będziesz miał genialną a do jazdy po mieście o wiele lepiej sprawdzą się 80tki niż 76mm lub 72 mm które będą przy krotszej szynie.
Do slalomu lepiej bierz rolki z dwiema klamrami, z tego co wymieniłes chyba Twister najlepsze będą ale tu i tak przymiarka zdecyduje które Tobie będą najlepiej na stopie leżały.
Możesz też popytać w sklepach, czy rozmiar 36 lub 38 ma taką samą skorupę i czy Ci linera nie przełożą.
Co do szyny, to do slalomu jak najbardziej krótsza szyna pomaga i robi różnicę, zwłaszcza dla drobniejszych osób. Na miasto masz wtedy trochę gorzej, bo kółka są mniejsze, ale mam koleżankę, która na kołach 72mm daje sobie świetnie radę. Na początek pewnie ciężko będzie znaleźć rolki z krótką szyną w dobrej cenie, ale jest to element, który możesz potem wymienić. Jeśli się jednak zdecydujesz i nie będziesz mogła znaleźć, to pytaj w sklepach. Dobre sklepy złożą Ci rolkę jaką będziesz chciała. 😉
Małe rozmiary mogą mieć szyne 231mm, zamiast 243mm.
Zdaje się robi różnicę 😉
- Dziś robimy czego innym się nie chce, a jutro czego inni nie potrafią.
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: woodrowlieb075 Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte