Rolki, tylko jakie? budżet dość okrojony
Witam,
Po długiej przerwie (12lat), dzięki córce (która zaczęła się uczyć) chciałbym wrócić do rolek.
Kiedyś jeździłem na podstawowych fitnessowych rolkach z Deca. wyciągnąłem je wczoraj z garażu i wspomnienia wróciły. umiejętności za to zostały. Jako, że trochę km zrobiły, chciałem wymienić w nich kółka i znów pośmigać. Ale z drugiej strony w głowie rodzi się myśl o zakupie czegoś nowego.
I tu się rodzi pytanie jakich rolek potrzebuję? jeździłem na fitnessach za 170zł, więc nie byłem wymagający.
Cel to będzie jazda z osiedla, przez miasto, aż do miejsca docelowego, gdzie jest równiutka rolkostrada. pojeździć i wrócić.
Myślę nad rolkami freeride (tzw. skorupa, tak?) i nad fitnessami.
Kółka to minimum 80mm a twardość chyba 82A lub 85A (ważę 81kg).
podkreślam, że jestem raczej laikiem i nie będę próbował żadnych trików i slajdów. liczy się tylko jazda i pochłanianie km.
co byście polecili dla takiego laika? czy fitnessy wystarczą do dojeżdżania i do jazdy? czy skorupy dadzą więcej frajdy?
i ostatnie pytanie: czy skorupy są jednakowo szybkie co fitnessy?
W moim przypadku przesiadka nawet na coś taniego (ok. 300zł) pewnie będzie bardzo zauważalna, dlatego zastanawiam się czy warto płacić jeszcze więcej.
decathlon proponuje ciekawe opcje:
https://www.decathlon.pl/p/rolki-freeride-mf500-hardboot/_/R-p-6097
https://www.decathlon.pl/p/rolki-fitness-primo-air-zone-84-mm/_/R-p-X8650462
jestem pewien, że będą lepsze od moich aktualnych, ale czy będę zadowolony?
Fitnesy. Twardosc 85A. Olej wszelkie "abec", "ILQ" i inne oznaczenia lozysk - to tylko marketing. Wmiare mozliwosci aluminiowa szyna/płoza. Nie kupuj K2.
300 zl to bedzie raczej szmelc. I rozleci sie predzej albo pozniej, kwestia ile planujesz jezdzic i po jakiej jakosci nawierzchni. Za te kase - co pisalem przed chwila gdzie indziej - zapoluj na dobre uzywane. Albo doskladaj 200-300 zł.
Wysłany przez: @genzale czy będę zadowolony?
Tego Ci nikt nie zagwarantuje 😉
Wysłany przez: @szyszkownik300 zl to bedzie raczej szmelc
spodziewałem się tej odpowiedzi.
Jako, że jestem w gorącej wodzie kąpany, wczoraj dokonałem zakupu (a nawet dwóch). Najpierwsz kupiłem Powerslide One Zoom 80 (przez internet), po czym pojechałem do sklepu poprzymierzać inne modele. Przymierzyłem PS Zoom 100 i zdziwiła mnie pełna kontrola stabilności na trzech kółkach. Wyszedłem z nimi ze sklepu.
także skończyło się na skorupie freeride za 2x więcej niż planowałem na 3 kołach (3x100). Twardość 86A.
pierwsze kilometry zaliczone i jest naprawdę dobrze. bardzo przypadło mi do gustu wybieranie nierówności przez większe kółka.
PS. liner ma możliwość formowania termicznego (MyFit basic). Czy polecacie użycie tej technologii. Rozumiem, że musiałbym do pieca go wsadzić?
Formowanie na ciepło ZASTĘPUJE lub może przyspiesza rozbijanie linera w trakcie uzywania.
Jeśli nie potrzebujesz, bo wygodnie, to nie ma sensu.
Gdybyś się decydował to przede wszystkim nie przegrzej go.
- Dziś robimy czego innym się nie chce, a jutro czego inni nie potrafią.
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: woodrowlieb075 Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte