Wybór rolek do freeridu dla zielonego
Chamsti, dlatego ja się zastanawiam nad zmiana linera na rozmiar mniejszy.
Obecnie mam 44, a przy 43 i 44 imperiale mają ten sam shell więc powinno być ok.
O ile liner nie jest jakoś dużo mniejszy 😉 Ja jak mierzyłam 41 to był na mnie zdecydowanie za luźny, 40 był trochę przyciasny, ale teraz jest ok.
A jaki masz rozmiar stopy? Właśnie przymierzam się do kupienia Imperialów i normalnie rozmiar buta noszę 38, lecz patrząc na te tabelki nie mogę się pogodzić z tym że rolki muszę w 40 wziąć, bo długość stopy 25,5 :blink:
Ja dzisiaj się wybrałem na zakupy i nabyłem Rollerblade RB 80. Początkowo chciałem Seby FRX ale ostatecznie stanęło na RB. Polecam dobrze przymierzyć rolki przed zakupem. Jak tylko macie możliwość to spróbujcie rolek w sklepie stacjonarnym inaczej możecie się srogo rozczarować. Moja noga do Seb nie wchodzi. Mam rozmiar 44 ale bardzo szeroką stopę. FRX-y bardzo mocno uciskały mi stopę, choć na długość były idealne. Imperiali nawet nie próbowałem, słyszałem że są jeszcze węższe.
W Rollerblade mam teraz 44,5. Chciałem dzisiaj wypróbować roleczki ale leje u mnie niesamowicie 🙁
Ja juz wybrobowalem moje frx i bardzo dobrze mi sie jezdzi 😀 liner sie troche rozbil i jest lepiej , tylko odczuwalem lekki ból lewej nogi wiecie moze czym to moze byc spowodowane ?(ogolnie jak jade to minimalnie mi lewa noga ucieka jakby pod skosem w lewo
napinasz nogę bo ci ucieka, przez co zaczyna boleć
zmień ustawienie szyny żeby ci noga nie ucikała
Czyli z tego co mówicie, mam rozumieć, że przy zakupie rolek mam zwrócić uwagę na to czy ugniatają mnie po długości jak i po szerokości tak ???
Bo chyba jeżeli są za ciasne po bokach to raczej nie ma najmniejszego sensu ich brać tak ??
A liner mam mieć na styk ze stopą żeby był okej później?
Jest możliwość montażu hamulca przy sebach i imperialach, bo widzę że przy RB jest dodawany, a raczej on na początek się przyda ^^
A jaka jest róznica między poniższymi rolkami a imperialami pro 14 prócz ceny ????
http://www.sportrebel.pl/Rolki-Powerslide-Imperial-13/1806/Freeskate/321
http://www.sportrebel.pl/Rolki-Powerslide-Imperial-14/2319/Freeskate/321
Zmierz stopę.
Długość wkładki powinna odpowiadać długości stopy ewentualnie troche dłuższa (daje to taki efekt ze po założeniu rolek wydają ci się zbyt małe).
Za wąskie nie mogą być bo będzie cię boleć stopa i tyle z jeżdżenia.
Mierząc FRX na pierwszy problem napotkałem przy próbie wsadzenia nogi do linera. Było ciasno mimo tego że buty były rozsznurowane a klamry popuszczone. W moim przypadku skorupa rolki była za wąska. Dlatego gniotło mi stopy.W RB 80 po wsadzeniu nogi czuję że cała stopa jest mocno trzymana przez liner, a nie odczuwam żadnego ucisku.
A może ktoś powiedzieć jaka jest różnica między rolkami w linkach a imperialami pro 14 ???
I czy nie ma sensu na nie zwracać uwagi bo pro 14 są lepsze ?
I czy jest możliwość montażu hamulca w sebach i pro 14 ???
Luna: a to ciekawe, bo mam długość stopy 25,5 cm i zawsze buty noszę rozmiar 40 ;D
Pitox: tak, kupując rolki trzeba zwracać uwagę na ogólny komfort rolek (żeby nie skończyć jak pewien rozgoryczony nabywca twisterów, który ostatnio pojawił się na forum :P). Po pierwsze na długość, ale tu akurat jeżeli liner jest odrobinę ciasny, a w skorupie jest luz to można kupić odrobinę za małe (powiedzmy do 3 mm). Po drugie na szerokość - tu niestety zwykle problem leży w skorupie i nie ma co liczyć na rozbicie się rolki, więc jeżeli na szerokość rolki są za małe to lepiej szukać innego modelu. Po trzecie na wysokość podbicia - podobnie jak z szerokością, jeżeli rolka uciska za bardzo stopę od góry to lepiej poszukać innego modelu, bo ten ucisk najprawdopodobniej wynika z kształtu skorupy, a nie linera. Po czwarte - na piszelu/łydce, taki ucisk zdarza się chyba najrzadziej, często jest związany ze zbyt mocnym lub zbyt słabym zapięciem górnej klamry, ale niestety nie zawsze.
Dziękuje bardzo za pomoc, na pewno jak pojadę do sklepu to będę kombinował między tymi trzema modelami 😀
Ale jeszcze mam to pytanko apropos tych rolek w linkach wyżej jaka jest różnica czy nie ma co nawet na nie uwagi zwracać??
Hmmm?
Pro są lepsze 😉 Przede wszystkim termoformowalny liner, co dość mocno wpływa na komfort, poza tym (z tego co pamiętam, nie mam teraz możliwości sprawdzić) lepsza szyna i możliwe, że lepsze koła. Obecnie pro 2014 można kupić na allegro za jakieś 700 zł, moim zdaniem warto do nich dopłacić (rok temu katalogowo kosztowały chyba 950).
Co do hamulca - do rolek seba da się dokupić (ogólnie seba cechuje się bardzo dużą dostępnością części), do imperiali nigdzie nie widziałam (ale też nigdy nie szukałam, więc może gdzieś są dostępne)
Zapraszam na www.yourboard.pl <- Strefa rolek, rewelacyjne ceny
Pozdrawiam forumowiczów !:)
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: ezekielgranata Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte