RB Sirio vs Fila Master Wave
Witam was :laugh: ! Chciałbym zakupić w przyszłym tygodniu sprzęt tylko nie wiem dokładnie jaki. Mam małe doświadczenie w jeździe na rolkach (ok. 2 lat) dlatego nie chce tzw. "dziadostwa" a niestety posiadam tylko 350 zł. :dry:
Możecie mi pomóc czy kupić Rollerblade http://www.decathlon.pl/rolki-rb-sirio-man-id_8246217.html , czy też Fila http://www.decathlon.pl/fila-master-wave-id_8240485.html
Byłem ostatnio w decathlonie i przymierzałem tylko File bo RB niestety już nie było i powiem szczerze ,że leżały jak marzenie ,ale nie wiem jak z konserwacją i częściami, jak zabawa w utrzymanie w dobrym stanie wygląda cenowo na przyszłość z każdą z marek.
P.S. Czym różni się rodzaj ABEC 5 , 7 , 9 ? Czy jest to ilość kulek w łożysku ?
dzięki wielkie, ale moje główne pytanie wciąż pozostaje bez odpowiedzi : / . Moim zdaniem jednak zdecyduję się na Fila .
Nie wiem czy to prawda ale z tego co ktoś gdzieś tam pisał w jakiś tam postach do rolek FILA podobno ciężko z częściami
Natomiast RB części jest sporo czy to prawda nie wiem ale tak ktoś gdzieś pisał
No to decyzja nie będzie taka łatwa... No nic, będę musiał sprawdzić jak się jeździ na RB , jeśli będzie dobrze to je wezme. Jednak Fila leżała idealnie ,to zależy mi również na łatwo dostępnych częściach... Dzięki za waszą opinie
Witaj!
Smigam wlasnie na tych filach wiec sie wypowiem...Ogolnie rolki w tej cenie nie sa najgorsze.But rzeczywiscie calkiem wygodny ale po wielu jazdach stwierdzam ze material za miekki...Zaleznie od twojego stylu jazdy,wagi i terenu raczej szykuj sie na szybka wymiane kolek bo to akurat najwieksza ich wada wg mnie...waze ok 85,hulam czesto po wertepach,raczej nie skacze a posypaly mi sie 2 kpl kolek o tych samych parametrach w ciagu miesiaca.Szczerze tez wybieralem miedzy nimi a rollerbladami i mysle ze teraz wybor bylby inny...ale to tylko moja opinia B)
Dla obniżenia ceny i zwiększenia w związku z tym konkurencyjności, producenci rolek wyposażają rolki w kółka niskiej jakości. Taka jest praktyka prawie wszystkich popularnych marek.
Ścieranie się kółek podczas jazdy jest zjawiskiem naturalnym i chcąc dłużej na nich pojeździć, trzeba kupić lepsze kółka, a te niestety kosztują sporo. Przykład tutaj. Cena za komplet 8 kółek to 240 PLN. Może ktoś ma tańsze, ale znaleźć cenę poniżej 200 PLN nie będzie łatwo. Może jakieś stare, zleżałe kółka, których jakość będzie pod znakiem zapytania.
Tutaj nie ma co porównywać cenowo...
Ja kupiłem pare lat może nawet 12 lat temu rolki firmy rossignol czy jakoś tak sie to pisze 🙂 kółeczka kauczuk i jeździłem na nich dobrze ponad 6-7 lat do dzisiaj nie widać żeby kółka sie starły fakt mam już inne rolki i kółka już sie troszke pozdzierały i nie wiem czy nie przełożę sobie kółek z tych starych do nowszych
Mam pytanie, zakupiłem właśnie takie FILA i po pierwszej jezdzie poluzował mi się z przodu ten stelaż metalowy co trzyma koła (przepraszam za nazwy jestem amatorem). Widzę że koła odkręca się imbusem ale ten stelaz jest chyba jakimś innym kluczem. Da sięto dokręcić czy pojechać na gwarancje? z góry dziękuję za odpowiedź
Jesli szyna sie poluzowala to oddaj na gwarancji.But w tych rolkach nie jest wyciagany a o ile sie nie myle to ta sruba jest gdzies pod nim.
Witam,
w marcu kupiłem Rolki Fila Master Wave w sieci decathlon i z racji że nie było mnie w polsce, po raz pierwszy przejechałem się w nich w połowie kwietnia. Wszystko było okey, moje wrażenie też były dość pozytywne aż do maja kiedy to postanowiłem zrobić sobie wyprawę. po dwu godzinnej jeździe przednie koło w prawej rolce starło się do połowy. tylko jedne koło i w jednej rolce. oddałem je na gwarancje i wymienili mi je na nowe bo stwierdzili że to wadliwe koło producenta. pierwszy raz się z czymś takim spotkałem, bo miałem inne rolki które służyły mi ponad 10lat i tylko raz wymieniałem w nich koła.
szczerze odradzam!!!, wydaje mi się że jest to niezbyt udany model fila.
pzdr
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: woodrowlieb075 Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte