ŁÓDŹ - Freestyle slalom
A może w piękny dzień spotkamy się na placu Dąbrowskiego - to dobra miejsce.
Przyznaje racę ze lepsze od manu
a może sobota godzina 16 - 17 ?? ?? ??
Wczoraj było 10 osób. Muzyka z auta Marcina i ogólnie bardzo fajnie. Twoja koleżanka z Ukrainy też długo z nami jeździła.
Ale sie wrotkarsko zrobiło, fajnie że coraz więcej osób jezdzi 🙂
Dla zainteresowanych wrzucam link, do triku ktorego pomalutku chce sie nauczyc.
http://www.youtube.com/watch?v=ksjGCqlfyTA&feature=related
A tu stronka z filmikami o slalomach (nie wiem czy jeszcze odnośniki działają)
http://www.beatajanik.pl/news.php
Tak myślałem, że o to Ci chodzi jak wczoraj próbowałeś. Już wcześniej widziałem ten film i dlatego skojarzyłem .
Wy codziennie jesteście pod Decathlonem o 21? A będziecie jeździć w długi weekend majowy, czy nie ma was w Łodzi? Odwiedziłbym was wreszcie 🙂
Kurado - co ci tak zależy na slalomie w znanych i często odwiedzanych punktach Łodzi? :laugh:
Prawie codziennie. Zgadujemy się na telefon, gg, itd. Dzisiaj postaram się być bo niestety ale znikam z Łodzi na tydzień. Ale chłopaki będą pewnie jeździć. Założyłem stronę http://www.facebook.com/8Wheelers może tam będziemy się umawiać. Trzeba ją powoli rozkręcić 🙂
Witam wszystkich,
Chętnie przyłączył bym się do treningów slalomu, jest tylko mały problem - nigdy nie jeździłem na rolkach. Przez najbliższy tydzień mam wolne więc to chyba dobra okazja by rozpocząć naukę. Kiedy dokładnie jeździcie pod decatlonem? Np. jutro ktoś będzie? Jak można się z wami skontaktować (nie mam facebooka)? Może jest na forum ktoś z chojen?
Byłbym wdzięczny również za wszelkie porady od czego zacząć naukę a także gdzie w Łodzi można kupić ochraniacze i jaki konkretnie model najlepiej.
Zanim zaczniesz bawic sie w slalom wpierw naucz się dobrze na rolkach jezdzić. Im częsciej jeździsz tym lepiej.
Z tego co wiem to zazwyczaj po 21 pod decatlonem jezdzimy (np; mnie tam codzien nie ma, ale reszta jezdzacych ma tam blizej wiec czesciej są ).
Nauke zacznij od obejrzenia na yt filmików jak sie odpychać i jak hamować T dalej to już tylko praktyka.
Ochraniacze ja w gosporcie kupowalem ,na łokcie, kolana , nadgarstki i KASK.
A kontakt to na forum są gg, albo tutaj pisz i pytaj czy ktoś będzie.
No jasne że najpierw będę uczył się podstaw. Jeździłem nieźle na łyżwach wiec nie powinno być wielkich problemów. Z tego co patrzyłem na filmikach to slalom należy zacząć od takich najprostszych ruchów (fish, snake) a to chyba już na początku można próbować?
W takim razie zapytam, będzie ktoś dzisiaj lub w kolejne dni długiego weekendu pod decatlonem? Chętnie zobaczyłbym na żywo jak wygląda taka jazda po slalomie, sam będę stawiał pierwsze kroki na rolkach ale jak tylko poczuje się pewniej to spróbuje też omijać kubki 😉
Jak jesteś chętny to Ci pokażemy co i jak ...
bo jutro będziemy jeździć slalom na skate parku w zgierzu tak od 16.
Z łodzi też dojeżdza CodiX - jak coś to pisz z nim to się razem zgadacie i razem
przyjedziecie.
Dojazd nie jest trudny bo można dojechać tramwajem na plac kilińskiego.
Pozdrawiam 😉
Dzięki za info. Jutro chyba jednak nie dam rady. Do Zgierza mam prawie 1,5h jazdy MPK (w jedną stronę), w ten upał to jednak za daleko.
Szkoda, że decathlon tak daleko ode mnie i jeszcze ta godzina :/ W zeszłym roku kupiłam rolki, ale byłam tylko dwa razy. W tym roku postanowiłam się poprawić. Z chęcią nauczyłabym się czegoś nowego bo prostą jazdę mam opanową dosyć dobrze. Niestety samemu bez wskazówek jest ciężko. Czy spotykacie się tylko przy decathlonie czy zdaża Wam się też gdzie indziej, np. bliżej centrum?
I czy w razie coś jest tam na tyle bezpiecznie po 21 godzinie żeby przyjść z dzieckiem 4-letnim (też ma rolki ;P)
Pozdrawiam
Zależy, co rozumiemy przez "bliżej centrum" i która dzielnica cię konkretnie interesuje. Po zdjęciach na fb widać, że grupa jeździ w różnych miejscach Łodzi, a i poszczególni rolkarze z innych punktów miasta są.
~gusiaczek_p
No właśnie decathlon jest praktycznie w samym centrum. W linii prostej to chyba nie dalej jak 1,5km od centralu. Z racji lokalizacji z dala od wszelkich pubów i monopoli to chyba jest bezpiecznie. Ja również mam dość daleko (30min autobusem) ale miejscówka wydaje się dobra. A Twoje dziecko już jeździ? Długo mu zajęła nauka? Za jakiś czas jak tylko opanuje podstawy to będę uczył jeździć moją siostrzenicę (niecałe 5lat) więc zastanawiam się jak to będzie wyglądać.
Dąbrowa, ewentualnie widzew. Tylko tam raczej nie ma gdzie jeździć. Teraz jeżdżę w parku, ale tam dużo ludzi, dużo dzieciaków i nie można za bardzo poszaleć. A wieczorami nieciekawie się robi.
Piszcie jak będziecie spotykać się gdzieś w tych okolicach lub po tej stronie miasta. Mam dużo chęci żeby pouczyć się slalomu, ale nie mam pojęcia od czego zacząć. Oglądałam filmiki, ale jak przyszło co do czego to mi się nogi poplątały 🙂
Na razie gibie się na wszystkie strony, ale byłyśmy raptem 3 razy i widzę, że idzie jej coraz lepiej, ostatnio przejechała sama jakieś 100cm. Dzieciaki szybko się uczą i nie zniechęcają upadkiem.
Dąbrowa, ewentualnie widzew. Tylko tam raczej nie ma gdzie jeździć.
No na dąbrowie to rzeczywiście nie bardzo jest gdzie. Ewentualnie asfaltowe chodniki Np. wzdłuż Lodowej. (praktycznie nikt tam nie chodzi). Wzdłuż Rydza-śmigłego chyba też taki jest ale bardziej nierówny.
W moich okolicach(chojny) można Np. jeździć pod Carefourem. Jutro chyba się tam wybiorę rozpocząć naukę. Akurat jest święto więc cały parking wolny.
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: ezekielgranata Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte