Krakowski bieg na rolkach-Nie tylko dla orłów
Po raz kolejny, trzeci już, mamy okazję zaprosić wszystkich chętnych do udziału w Krakowskim Biegu na Rolkach- Nie Tylko Dla Orłów. Zawody, jak poprzednie edycje odbędą się na Krakowskich Błoniach 17 października 2009 roku, start godzina 1100.
Organizatorami Krakowskiego Biegu na Rolkach- Nie Tylko Dla Orłów są:
Gmina Miasta Kraków, Wydział Sportu i Inicjatyw Społecznych oraz Stowarzyszenie Rolkarskie Dragon
Po raz pierwszy zawody przyjmują rangę ogólnopolska z zabezpieczeniem trasy Biegu, pomiarem czasu zawodników, z oprawą medialną.
Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe a dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale.
Dla uświetnienia zawodów chcielibyśmy zaprosić naszych slalomowców do udziału w imprezie. Równolegle z odbywającym się biegiem głównym pragniemy zorganizować pokaz slalomu dla oglądających naszą imprezę widzów. Chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych z Krakowa jak i z innych miast do wzięcia udziału w pokazie, będzie to świetna okazja dla zademonstrowania możliwości jakie daje osiem kółek pod butami.
Zachęcamy gorąco wszystkich rolkarzy do wzięcia udziału w zawodach natomiast osoby nie czujące się na siłach przejechać dystans 70km, zachęcamy do pomocy w formie wolontariatu przy zabezpieczaniu, obsłudze zawodów. Osoby chcące pomóc mogą zgłosić swój akces na forum.
Szczegółowe informacje już niebawem.
Zorro, Dziadek
ze zaczerpne z klasyka "yes! yes! yes!"
wielkie dzieki za wysilek wlozony w zorganizowanie imprezy w nowym, lepszym, wiekszym opakowaniu!
dla wszystkich wahajacych sie male przypomnienia:
- w zeszlym roq pelny dystans w nader zacnym czasie przejechal mak w rolkach fitness! czyli da sie.
- co wiecej, pelny dystans (w odrobine mniej zacnym czasie) przejechal nawet zawodnik w rolkach agresywnych (nie zeby gryzly przechodniow po kostakch, ale mocno male qlka mialy). czyli da sie.
- w geierswalde rozegrano rolkowanie na dystansie 100km. czyli da sie.
no i pomyslcie teraz: powiedziec wnukom "a dziadziu/babcia na poczatq wieq w 2009 przejechal/a 70km na takich smiesznych rolkach jakie wtedy robili" - bezcenne 🙂
Organizatorom, Dziadkowi i Zorro, składam serdeczne gratulacje i podziękowania za podjęcie się i skuteczne prowadzenie przygotowań do imprezy. Skala przedsięwzięcia, którego się podjęli jest naprawdę duża. W tym mieście i w tej części kraju będzie to przedsięwzięcie pionierskie.
Aby na trwałe zagościło ono w kalendarzu zawodów wrotkarskich, namawiam wszystkich do udziału w nim. Już w roku ubiegłym, gdy zawody te miały charakter ciągle nieoficjalny, udział w nich był dla mnie wielkim przeżyciem, ale też przede wszystkim możliwością spędzenia kilku godzin na rolkach, wśród osób z dużo większym "stażem" w środowisku wrotkarskim.
Miejmy nadzieję, że organizatorom sprzyjać będzie też pogoda - oby była w dniu zawodów równie dobra, jak rok temu.
Zaproszenie do udziału w imprezie kieruję szczególnie do pań jeżdżących na rolkach. Warto przypomnieć, że w dotychczasowych edycjach imprezy (a były już dwie) na starcie nie stanęła jeszcze żadna niewiasta. 🙁
Drogie Panie, najwyższy czas to zmienić! Organizatorzy z pewnością docenią Waszą odwagę! 🙂
w zeszlym roq dwie dzikie baby, yyy... t.j. dwie nadobne niewiasty napisac chcialem, zapewnialy mnie ze sie objawia, jednakoz slowa nie dotrzymaly. w tym roq jedna juz tez zadeklarowala sie... pozyjemy zobaczymy.
btw. w geierswalde jedna nasza qlezanka przejechala 100km. czyli da sie 🙂 a przezyla te impreze bez uszczerbq na zdrowiu, czy urodzie albowiem poniewaz niedawno w gdansq demonstrowala zarowno jedno jak i drugie - bylo ok.
Zbyszek podał przykład naszej koleżanki Moniki z którą ja z Jankiem (Zorro), mieliśmy okazje jechać na dystansie 100km.
Ja natomiast dam przykład innej Torunianki, rolkarzą długodystansowym dobrze znanej Halinki. W zeszłym roku startował Ona w zawodach na dystansie 100km. A że nie była to Jej pierwsza setka postanowiła,że tym razem dla siebie dystans wydłuży i pojechała 143km. I teraz uwaga Halinka ma 57 lat (nie robi z tego tajemnicy)
Ile dziewczyn z Krakowa pojedzie siedemdziesiątkę?
A o to pełna lista rolkarzy, którzy w zeszłym roku startowali w Supermaraton Kalisia na dystansie 100km zresztą w tym samym dniu w którym odbywała się 70-tka w Krakowie;
Łyżworolki
M. Imię Nazwisko Klub Czas
143 km
Halina Igłowska Active Star Toruń 07:13:58
100 km
1 Damian Ciborowski Speed Jasło 03:53:20 1M
2 Gabriela Ciborowska Speed Jasło-Pisz 03:53:45 1K
3 Sebastian Ciborowski Speed Jasło-Pisz 03:53:58
4 Ireneusz Pawlak Triathlon Delfin Kalisz 03:58:10
5 Ireneusz Sajdak Speed Jasło-Pisz 04:29:05
6 Katarzyna Grzyb Speed Jasło-Pisz 04:44:49
7 Aneta Ciborowska Speed Jasło-Pisz 04:44:49
72km
Krzysztof Górny Finisz Kalisz 03:14:26
Natalia Krawczyk Triathlon Delfin Kalisz 03:35:58
58 km
Waldemar Ciborowski Speed Jasło-Pisz 04:22:20
Irena Ciborowska Speed Jasło-Pisz 04:47:06
Nartorolki
100 km
Bogusław Wawrzyniak Gorzyce 05:10:30
...jak widać pań było więcej
Zerknąłem do statystyk i tak na Cracovia Maraton w roku 2007 było nas(rolkarzy z Krakowa)- 23
w 2008-65
w tym roku-97
Tak więc osób jeżdżących długie dystanse szybko przybywa.
"Nie tylko dla orłów" ma dystans dłuższy niż klasyczny maraton, ale trasa nieporównywalnie łatwiejsza.
Zachęcam bardzo do udziału, szczególnie że są to pierwsze w Krakowie zawody wyłącznie dla rolkarzy, bardzo profesjonalnie przygotowane.
Pozdrawiam.
Ps. Regulamin i zapisy online już wkrótce.
no witam 🙂 W poprzednim roku wystartowałem w "Nie tylko dla orłów" z ciężką grypą, impreza była tak udana żem na ostatnich kilometrach "ozdrowioł". Polecam. Zapowiada się świetna impreza.
Relacje foto-filmowe poprzednich "siedemdziesiątek"
2007 r.: https://www.narolkach.pl/content/view/216/19/
2008 r.: https://www.narolkach.pl/content/view/266/19/
Pozdrawia Dorysowywany Dariusz
Dorysowywany napisał:
[...] W poprzednim roku wystartowalem w "Nie tylko dla orlow" z ciezka grypa, impreza byla tak udana zem na ostatnich kilometrach "ozdrowiol".[...]
bo to jest taka impreza co
krew oczyszcza, zyly prosci,
wypedza pasqde z kosci!
Witam wszystkich forumowiczów, ponieważ pierwszy raz zabieram głos.
W zeszłym roku miałem przyjemność wystartować w krakowskiej siedemdziesiątce. Razem z bratem przyjechaliśmy aż spod Warszawy i bardzo mile wspominamy tą imprezę.
W tym roku "Nie tylko dla orłów" zapowiada się jeszcze ciekawiej, toteż strasznie ubolewam nad tym, że mój start staje pod znakiem zapytania. Kilka dni temu przytrafiła mi się bardzo nieprzyjemna kontuzja (prawdopodobnie naderwany mięsień łydki). Mam nadzieję, że do 17 października uda mi się przezwyciężyć przeciwności losu. Jeśli nie, to nie pozostaje mi nic innego jak tylko stawić się na starcie i wierzyć w ozdrowieńczą moc siedemdziesiątki.:)
Mam nadzieję, kontuzję zdążysz wyleczyć i 17 października jak rok temu powalczycie razem z bratem o zwycięstwo w gronie najlepszych.
W zeszłym roku startowałem w 70-ce i jakoś źle ta impreza zapisała się w moich odczuciach . Przede wszystkim ze względu na brak zabezpieczenia trasy, z którego to powodu miałem dwa przykre upadki:angry: i gdyby nie kask mogło to się źle skończyć. Mimo wszystko dla osoby takiej jak ja, jest to konkretne wyzwanie i skoro impreza będzie zabezpieczona chętnie wystartuję. 🙂
Tym razem będzie bardziej profesjonalnie i tu ukłon w stronę organizatorów. Chociaż jak dla mnie brak zabezpieczenia nie stanowił dużego problemu, gdyż trasa nie była przesadnie uczęszczana przez innych uczestników ruchu, a ewentualny slalom między pieszymi tylko dodawał smaczku rywalizacji.
Co do kontuzji, to stanę na głowie żeby się wykurować i doprowadzić nogę do stanu długotrwałej używalności (ca. 70 km) 🙂
mimo tego, iz trasa bedzie zabezpieczona, zwolennicy slalomu nie powinni tracic nadziei, albowiem poniewaz impreze uswietnia pokazy slalomu i freestyle'u 🙂 (i ta czesc postu jest aqrat serio).
fakt ze slalom miedzy qbeczkami to nie to samo co pomiedzy ludzmi, ale kto wie - moze znajda sie i wolontariusze pomiedzy ktorymi chetni poslalomuja 😉
myslalem tez o kombinacji krakowskiej - 20 okrazen wokol blon i po 20 qbqf przy kazdym okrazeniu (lacznie 400 qbqf) 😉
Jak bedziesz uswietnial impreze miedzy kubkami ( tymi wlasciwymi nie tymi tam na lawach i stołach 😉 ) to dla Takiej swietnosci przyjezdzamy cala ekipa !!!
wprawdzie niegodzienm qbqf, ale jesli to mialoby przesadzic o objawieniu sie na imprezie ludzi z drugiego konca polski to podejme wyzwanie actimela 🙂
(qbki co 2.40m i cos sie tam wyrzezbi 😉 )
zapraszam ! 😀
Oczywiscie Jarku zapraszamy jesli tylko dasz rade, co prawda nie beda to zawody, ale mysle ze i bez tego bedziemy sie dobrze bawic 🙂
Witam
Jestem za i już nie mogę się doczekać aby zmierzyć się z Krakowską 70-ką. To coś dla mnie (w każdym razie tak myślę). Zastanawiam się tylko kiedy zostanie odsłonięta kurtyna organizacyjna :unsure: ... zapisy, wpisowr
Witam
Kurtyna, o ktorej mowi lucja72 odslonieta bedzie juz niebawem, wprowadzamy ostatnie poprawki i udostępnimy wszystkim mozliwosc rejestracji udzialu w biegu.
Pozdrawiam serdecznie
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: ezekielgranata Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte