Jakie rolki ~350 zł
Cześć,
jako, że pogoda zaczyna sprzyjać w mojej głowie powrócił temat rolek...
Już od kilku sezonów planuję zakup, jednak dopiero teraz mam wolne 350-400 (+20 zł) i mam nadzieję, że za takie pieniądze spokojnie można już kupić rolki a nie wyroby rolkopodobne.
Swoje pierwsze rolki dostałem w wieku 9 lat (dziś mam o 14 lat więcej) i moje umiejętności pochodzą mniej więcej z tamtego okresu (czyli utrzymanie równowagi, dość płynna i w miarę szybka jazda). Od tamtego czasu rolki miałem na nogach jedynie przelotnie, ale wiem, że podstawy są analogiczne jak z rowerem- raz się nauczysz to umiesz całe życie, więc w chwili obecnej je posiadam - nakładam rolki i jadę. To jest mój punkt wyjściowy.
Rolki chciałbym wykorzystywać przede wszystkim do jazdy rekreacyjnej, nightskateingów itp. Bardziej spokojna, niż agresywna jazda, chociaż nie wykluczam nauki bardziej agresywnej... (jednak to nie jest priorytet, bo cena mnie ogranicza, więc szukam bardziej pod kątem wygodnej jazdy po niekoniecznie gładkich nawierzchniach oraz by wytrzymały kilka sezonów ze mną)
Moja wiedza o rolkach jest niekoniecznie duża, stąd też liczę na Waszą pomoc 🙂
W chwili obecnej znalazłem coś takiego (zależy mi by kupić stacjonarnie, bym mógł nałożyć je na stopę przed zakupem, ewentualnie przymierzyć w sklepie sportowym a kupić taniej przez internet):
http://www.decathlon.pl/rolki-master-wave-mskie-id_8240485.html#v1608017
Jeżeli chodzi o cenę to chciałbym wydać ok. 350zł (bądź mniej), jednak jeżeli różnica powiedzmy 50-70zł byłaby znacząca w rolkach, to mogę dołożyć.
Jakie modele polecilibyście dla mnie (i dlaczego akurat ten model) oraz co sądzicie o wybranym przeze mnie modelu?
Ze swojej strony możemy polecić Ci ten model
http://www.asport.pl/p/28515,204/rolki-rekreacyjne--fitness--lozyska-abec7-life-powerblade/
Plusy:
-lekkie
- łożyska ABEC7 - potrafisz jeździć szybko, więc powinny być ok
-wentylacja
-but jest dosyć miękki, więc powinieneś czuć się w nich wygodnie
- niska cena
POWERBLADE(własnie produkt rolko podobny) wtf daj spokoj . Z Twojej strony jak widze liczy sie tylko biznesik a nie dobro uzytkownika .Tuxedo mam dla Ciebie fajna alternatywe czyli doop za te cene naprawde wysoka jakosc produktu ostatnio poruszalismy ten temat z bardziej obeznanymi uzykownikami .
https://www.narolkach.pl/forum/10-sprzt/34261-doop-co-myslicie
http://bladeville.pl/p/rolki-1/doop-342
Bez przesady z tym sceptyzmem w stosunku do Powerbladów...Wyrobem rolkopodobnym bym tego nie nazwał. Mają twardą skorupę, to fakt- nie każdemu to pasuje. Ale to kwestia gustu, póki nie przetestujesz nie będziesz wiedział. Poza tym chłopak nie jezdził na rolkach prawie 14 lat, więc zanim sobie przypomni co i jak, to trochę to potrwa. Moim zdaniem zatem nie ma sensu wydać niewiadomo ile kasy na rolki..Wiem po sobie, że czasami te super rolki z górnej półki zwyczajne człowiekowi nie leżą, a te rzekomo gorsze sa idealne. ja bym przymierzył, zrobił kilka kroków po sklepie i dopiero wtedy wydał o nich opinię...
yyy kto pisał ze twarda skorupa jest problemem?Przeciez rolki w linku to rekreatki wiec gdzie ty twarda skorupa ? Kto pisał ze nie ma testowac?Czytałes cos o rolkach powerblade kiedys? Bo jest mnostwo wypisow ludzi na ten temat.Kilka krokow na sklepie? i po tym chcesz zobaczyc czy powerblady dobrze leza?A Twoim tokiem rozumowania najlepiej kupic plastiki na nauke .
Bez przesady. To co umiałem 14 lat temu potrafię i teraz. Czasami przez ten czas miałem rolki na nogach i nie miałem problemów/wypadków etc.
Chcę jakieś porządne, więc raczej z tych (nazwijmy je) mniej popularnych nie skorzystam.
Dziękuję za pomoc 🙂
Sam wróciłem do jeżdżenia po latach przerwy i powiem, że początki wcale nie były takie kolorowe, jak to sobie wyobrażałem, ale już ogarniam 😉 Jeśli Twój rozmiar (stopy) to 28,5 - 28 to polecę swoje używki. W tej cenie nic nowego o choćby zbliżonej jakości! Więcej informacji pod linkiem:
https://www.narolkach.pl/forum/13-kup--sprzedaj/34314-fila-nrk-bx-43-5-28-5-cm
A jeśli nawet te Ci nie pasują, to warto pogrzebać trochę w necie za lekko używanymi markowymi. Nie ma żadnego porównania do nowych rolek za 400 zł. Przepaść w wygodzie, stabilności i szybkości.
Pozdrawiam,
Tomek
Witam! Mam pytanko, czy te rolki dla kobiety będą spoko? Do jazdy rekreacyjnej w równych nawierzchniach.
http://www.fitness.shop.pl/skating/lyzworolki/rolki-roces-trails/
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: ezekielgranata Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte