piszczy,rzęzi...
Witam!!
Czy może ktoś mi powiedzieć co moze piszczec w rolce oprócz lożysk??!!Wymieniłem je wlaśnie i dalej piszczy w tylniej części prawej rolki:/Dźwięk wydobywa się cały czas gdy jade i nie mogę go zlokalizować bo występuje tylko przy obciążeniu(na zdjętej rolce przy obracaniu kółkami nic nie słychać)Z góry dzięki za zainteresowanie tematem.
trze tulejka /ośka/ o łożyska,lub łożyska albo kółko o szynę.jesli chodzi o to pierwsze to można wyjąć oskę nasmarować ją oliwą lub wystarczy olejem roślinnym i włożyć z powrotem.Jeśli zaś coś trze o szynę -może łożyska nie są do końca wepchnięte w hub koła.
Dziękuje kolego za sugestie...Wszystko co możliwe nasmarowałem właśnie olejem silnikowym.Dokładnie sprawdziłem-nic nie trze o szynę,łożyska też wciśnięte w swoje miejsce...i dalej skrzeczy jakby były gumowe...i to tylko pod prawym butem...nie pozostaje chyba nic tylko wymienić tulejki na nowe lub śruby, bo już brak mi pomysłów.Naprawa samochodu to dla mnie żaden problem, a nie mogę sobie poradzić z rolkami:D
Występuje cały czas jak jedziesz czy tylko podczas odepchnięć? Może to nic z kółkami tylko po prostu but dziwnie skrzypi :P.
Chciałbym żeby to było tylko to:)Dźwięk występuje cały czas.Towarzyszy obrotowi kółek.Przy powolnym toczeniu powiedzmy przez 1/8 obrotu.Przy średniej prędkości już wydaje się ciągły...strasznie denerwujące...
Witam!!
Czy może ktoś mi powiedzieć co moze piszczec w rolce oprócz lożysk??!!Wymieniłem je wlaśnie i dalej piszczy w tylniej części prawej rolki:/Dźwięk wydobywa się cały czas gdy jade i nie mogę go zlokalizować bo występuje tylko przy obciążeniu(na zdjętej rolce przy obracaniu kółkami nic nie słychać)Z góry dzięki za zainteresowanie tematem.
Przerabiałem ten temat. Taki dźwięk wydaje kółko, którego poliuretanowa opona ma pęknięcia wewnętrzne. Dobrze je widać, gdy kółko jest przeźroczyste.
Dzięki BJ.Sprawdziłem...nie ma innej możliwości...to muszą być koła.Przełożyłem z tej piszczącej na cichą zostawiając łożyska i tulejki w tym samym miejscu.Dźwięk zmienił strone więc wszystko jasne.Czas na zmianę ogumienia na coś lepszego(na tych pojeździłem 2 tygodnie)
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: woodrowlieb075 Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte