Freeride
Witam, potrzebuję pomocy w wyborze rolek jak w temacie.
od 2 lat jeżdżę na zwykłej rolce, ale zakochałam się w tym sporcie i chciałabym kupić coś lepszego.
Rolek są setki i już się gubię
Moją uwagę zwróciły TWISTER 80 jednakże są trochę za drogie, jako alternatywe polecił mi ktoś POWERSLIDE IMPERIAL. Co o nich sądzicie? A może polecicie coś innego?
Witam,
Jakie rolki masz w tej chwili? I czy jesteś pewna, że chcesz/potrzebujesz rolek z twardą skorupą?
Pozdrawiam.
http://freeskatenews.pl/viewtopic.php?f=7&t=1627
Tu jest porządny opis tej rolki, ogólnie wydaje się być niezłym wyborem w tej cenie (szczególnie, że większość rolek free/slalom kosztuje więcej...). Sama o nich myślę 🙂
jakiejś mało znanej firmy, nie pamiętam już modelu ale łożysko na pewno ABEC7, kółka 76m 82A, płoza aluminiowa ale trochę za długa, rolka jest mało skrętna, a przy tym obudowy jest naprawdę mało.
Myślę, że tak bo opanowałam krawężniki, schody i chcę więcej 🙂 a warto, żeby ta noga jednak była usztywniona.
Widziałam właśnie ten opis rolki i też mnie zachęcił 🙂 jednakże opinii użytkowników więcej nie wypatrzyłam a nie znam się jakoś szczególnie dlatego potrzebuję pomocy, bądź co bądź nie jest to mały wydatek
Agi jak nie masz kasy na Twistera to chyba nic lepszego od Imperiala nie znajdziesz w mniejszych pieniądzach.
Tak 700/800 zl max.
Widzialam Twistery za 700 bo wyprzedaja z 2013, ale dla mnie rozmiaru w tej cenie nie ma:-(
No właśnie przeważnie jak są wyprzedaże to jest lipa z rozmiarami. Ja mam 42-43 i czekam na okazję, ale jakoś się nie mogę doczekać 😉
Jak kupisz to daj znać co, za ile i czy warto 🙂
kamilspider: bladeville ma powerslide S4 za 799 zł, akurat jest rozmiar 43 😉
agi: a jakiego rozmiaru szukasz?
Kamilspider Jak kupie dam znac na pewno, ale najpierw musze sie na cos zdecydowac:-)
Chamsti rozm 38 (lub 39, zalezy dokladnie od dlugosci wkladki, bo te rozmiarowki sa rozne. 24-24,5 cm)
Kojarze chyba bardzo rozne komentarze na temat metropolis ale popatrze na pewno. Dzieki:-)
Ja akurat nigdy się nimi nie interesowałam, więc nie wiem jak się spisują, ale widziałam, że są w promocji, więc podrzucam pomysł 🙂
A w ten sposob:-)
To wole jednak cos poleconego niz koniecznie z promocji. Po prostu chodzilo mi o to, ze twistery byly w budzecie, ktorym sobie zalozylam ale rozmiar nie ten. Myslalam, ze moze ktos poleci cos alternatywnego fajnego i sprawdzonego:-)
Seba Fr2/FRX? Fila NRK/NRK BX?
FRX za około 650zł nowe dostaniesz. Z Warszawy jesteś to napewno masz kilka sklepów z rolkami, pewnie gdzieś się znajdzie
Fila NRK?
Twój rozmiar, 50zł ponad limit, ale jak pójdziesz/zadzwonisz to może uda się ugrać te kilka złotych.
http://proskatescompl.shoper.pl/pl/p/Rollerblade-Twister-80-2013/124
Tu drugi sklep z Warszawy. 😉 Tu są FRXy 38 w limicie cenowym.
Fila NRK biała i czarna też są, ale ponad limitem.
http://www.lyzwysklep.com/?rolki,2
Ale przynajmniej można pójść i przymierzyć.
Pewnie tak będzie najlepiej i tak zrobię 🙂
Dzięki wielkie za te podpowiedzi, trochę popatrzyłam, trochę poczytałam i nasuwa mi się pytanie,
warto dorzucić te 2 stówki do Twisterów?
Budżet zawsze mogę nagiąć ale nie wiem czy na pewno warto, czy nie podobnie się jeździ na Imperialach, czy tych z firny Seba?
Chyba na wszystkich rolkach jeździ sie podobnie, ale nie mam wielkiego odniesienia. Jeździłem jedynie na fitnessowych, a teraz na FR2. A i moje umiejętności jazdy w ogóle są tycie.
Twistery mają dużo otworów wentylacyjnych co może mieć duże znaczenie dla komfortu stóp podczas jazdy. Fila i Imperiale też mają choć mniejsze. Seba natomiast żadnego, to chyba jej największa wada z mojego punktu widzenia.
Sam szukając brałem pod uwagę Seby, Twistery, Imperiale, File NRK i Powerslide Vii FSK. Niestety większość poza moim budżetem, bądź akurat nie do dostania w rozmiarze. Padło więc na Seby.
Myślę, że czego nie wybierzesz będziesz zadowolona, szczególnie, że wcześniej, mam nadzieję, przymierzysz w sklepie.
Czy warto dopłacać do Twisterów? Mają opinie niezwykle udanych rolek. 😉
Myślę, że nie bez powodu twistery są polecane niemalże ZAWSZE 😉 Ale z drugiej strony imperiale pojawiły się na rynku dopiero w zeszłym roku, więc może też jeszcze zostaną docenione. Nie słyszałam o nich złych opinii jeszcze (co nie oznacza, że to rolki idealne, niestety).
Pojadę do sklepu, przymierzę jeszcze i podejmę decyzję.
Dzięki wam za chęć niesienia pomocy mniej doświadczonym rolkarzom 😀
Pozdrawiam
Niestyty moj zakup rolek musial sie odwlec, ale juz mam 🙂 Twistery 80
Moje wrazenia? Narazie mnie ocieraja pod kostka, sa dla mnie za mocno wyprofilowane. Poza tym usztywnienie mega, zwrotnosc niesamowita! Po rolkach fitnessowych, ktore posiadalam roznica jest ogromna. Jak sie uloza do mojej stopy mam nadzieje, ze bede mogla czerpac wieksza przyjemnosc z ich posiadania 🙂
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: ezekielgranata Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte