jak to jest wz Filą
czy ktos ma juz dluzej rolki tej marki?
Jak one sie sprawuja?
chcialam kupic RB Spark - ale uwieraja mnie w podbiciu, za to Fila Thetis okazala sie wygodna, ale boje sie, ze po jednym albo dwoch sezonach bede miala z nimi problemy...
Co wybrac?:huh:
Mam rolki marki Fila od września, jeżdżę jak tylko jest pogoda i "trochę" kilometrów na nich już zrobiłem. Mój model to Bond - ta sama konstrukcja buta co modele Thetis, ale starszy bodajrze o rok czy dwa.
Nic się z nimi złego nie dzieje, mimo że szyny i plastiki już pocharatane od upadków, kamyków etc. Co prawda pasek stabilizujacy piętę juz trochę się rozciągnął, ale w niczym to nie przeszkadza, wystarczy zapiąć go mocniej. Sama stopa jest trzymana dość dobrze, nie muszę dociągać górnej klamry na maksa. Wentylacja buta jest jak najbardziej ok.
Największy problem w rolkach Fila to kółka - wiele osób na nie narzeka, ja jakoś nie specjalnie, może mam farta. Są to kółka do jazdy Fitness i TYLKO fitness. Przez te miesiące gdy jeździłem sobie po asfalcie rekreacyjnie ubyło im 2mm - ostatnio zacząłem jeździć na nich po mieście, po różnej jakości nawierzchniach i w ciągu miesiąca ubyło im kolejne 4mm i pojawiły się płytkie pęknięcia (ale to nie jest nic odczuwalnego). Łożysk na razie czyścić nie musiałem, ciągle śmigają dobrze. Nic nie szumi, nie stuka, nie klekocze. Ośki i szyna (wytłoczka alu, zrobiona z dwóch nitowanych połówek - nic specjalnego) mają się dobrze, mimo że czasem jakiś zeskok (tak do 0,8 metra max) zaliczę. Przy tym wszyskim musze dodać że moja waga mieści się w klasie piórkowej, bo ok. 66 kg. Rolki nie są więc katowane nadmiernymi obciążeniami.
Jednak nie czarujmy się - mimo że sprawują się ok, to wiem że w przyszłym sezonie będę musiał wymienić je na coś lepszego - bo to sa rolki do jazdy rekreacyjnej/fitness a mnie wzięło na jazdę po wszystkim co się nawinie. Jednak jeśli twoje ambicje nie wykraczają poza jazdę rekreacyjną ew. w ramach treningu, rolki Fila powinny spełnić twoje oczekiwania.
Rolki zniosły już dzielne rzeczy do których teoretycznie przeznaczone nie są i bazując na tym mogę powiedzieć że są trwałe. Jakby na siłę szukać wad, to wymieniłbym brak wyjmowanego buta wewnętrznego. Ale rolka jest wygodna, stopa nie poci się nadmiernie, więc nie jest to wielka wada.
Dzieki za szybki odzew i konkretne info:)
bede jezdzic po roznych nawierzchniach (beton, asfalt, kostka) wiec to scieranie kolek jest troche niepokojace, ale chyba nie ma co panikowac - obawialam sie problemow ze srubami,plozami, lozyskami, ale nic o takich nie piszesz, wiec mam nadzieje ze jesli kupie File, to sobie spokojnie posmigam sezon, albo dwa;)
wciaz przymierzam i szukam, ale do tej pory Thetisy GLX byly najwygodniejsze:)
Jeśli jeszcze potrzebne info to ja moge podzielić się wrażeniami, mam rolki od stycznia 09 i już troche na nich przejechałem. Model Fila Thetis Pro.
Kółka: po tych kilku miesiącach dzisiaj przekłądałem bo już ostro w kość dostały (ale to też przez to że uczyłem się hamować itp). Ale kółka jak to kółka zużywają się.
Szyna: pozdzierana ale nic się z nią nie dzieje.
But i mocowania: nie mam żadnych zastrzeżeń, bardzo wygodne (noo jedyny problem to moja chuda noga i musze ma maxa zapisanć klamre 😛 ).
Ogólnie polecam bo są wygodne i nie za drogie.
edycja 26.05.09
Niestety nie jest tak pięknie, dzisiaj poszedł mi ten nit który trzyma dwa elementy plastikowe, teraz mam luźną kostke, bardzo słabej jakości był ten nit (stwierdziłem to na 1 rzut oka, beznadzieja).
Tez mam Fila Thetis Pro
Poki co od miesiaca ale juz mi jedno lozysko chrupocze po mocniejszym upadku ;/
(sie wygielo z deka i sie piach nasypal do srodka chyba =] )
Druga wada to, jak juz wczesniej wspomniano, niedajaca sie wyjac wkladka (smutne ale prawdziwe)
No i nie da sie zapiac gornej klamry do konca (przynajmniej w moim przypadku) - kupilam model unisex i jak nie zaloze grubej skarpety to mi noga troche lata 😛
A mam dosyc chuda kostke...
(czlowiek uczy sie na bledach... bylo poczekac na model damski :P:P)
Pozdrawiam.
Wkładki się nie da wyjąć, bo jej nie ma, jest jednoczęściowy softboot. Tak jest też np. w wielu rolkach K2 czy Powerslide. Niekoniecznie jest to wada: tak naprawdę, co z tego, że wiele rolek fitness ma wyjmowaną wkładkę, skoro tego "kapcia" prać nie można, bo by się zniszczył? Lepiej juz mieć jednoczęściowego buta z dobra wentylacją, to ma nawet zalety w postaci bardziej bezpośredniego przełozenia siły i lepszej kontroli nad rolką. Żeby rolka z linerem prowadziła się równie dobrze musi byc ciasna, czego boleśnie doswiadczył na własnej stopie chyba każdy posiadacz rolek SEBA. A za dobry, wygodny i wytrzymały liner który można bez obaw wiele razy prać np. firmy sifika to trzeba dać ponad 100 złotych.
Skoro łożysko chrobocze bo blaszka się wgieła i dostał tam piasek to należy nie jeździć z takim ale je wyciągnąć, wyczyścić i naprostować blaszkę! W przeciwnym razie może całkiem się zniszczyć.
Wlasnie szukam na internecie jakieś lozyska, ktore beda mi pasować 🙂
No chyba ze znajde w Krakowie gdzies w sklepie...
Z tego co patrzyłąm dzisiaj to sie chyba naprostowac nie da...
a ja kupilam dzis w GoSport Fila Master XT za 299 zl 🙂 ploza alumniniowa, kolka 84mm (83A) i lozyska ABEC 7... jak myslicie dobry zakup? 😉 przede mna pierwsza jazda, nie liczac kilku "krokow" po sklepie i w mieszkaniu 🙂
pierwsze rolki maja byc wygodne. Tyle do szczescia trzeba. W przyszlosci jak sie zdecydujesz kupisz bardziej profesjonalny mniej wygodny sprzet a poki co delektuj sie bamboszami na stopach B)
gg: I9ooo9 :: Photoshop for the win ! 😀
Herb napisał:
Żeby rolka z linerem prowadziła się równie dobrze musi byc ciasna, czego boleśnie doswiadczył na własnej stopie chyba każdy posiadacz rolek SEBA. A za dobry, wygodny i wytrzymały liner który można bez obaw wiele razy prać np. firmy sifika to trzeba dać ponad 100 złotych.
Skoro łożysko chrobocze bo blaszka się wgieła i dostał tam piasek to należy nie jeździć z takim ale je wyciągnąć, wyczyścić i naprostować blaszkę! W przeciwnym razie może całkiem się zniszczyć.
Lub kupic na allegro Boruta bodaj widzial takie po 1 zl za szt i wymieniac lub tez w niemal kazdym sklepie z lozyskami proszac o "608" dwu lub jednostronnie zamkniete czy to blaszką czy blaszką gumowaną na tym etapie to jeden pies .
A co do tej bolesnosci w Seba to nie jest tak zle zle to bylo sie w nich zmiescic pierwszego dnia a wygodnie jest i nie zamienie na nic innego 😉
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: woodrowlieb075 Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte
