kółka
76 bez probowania bym sie nie odwazyl wsadzic. Linijka mierze ale wyglada ze 72mm to jest max co tam sie wcisnie.
dokładny maksymalny rozmiar?
72mm ?
Twoja waga,
68kg
styl jazdy
yyy ?;p na pewno nie takie rekreacyjne odpychanie sie na deptaku ;] duzo ostrych hamowan i szybkich agresywnych przyspieszen :p
częstotliwość?
w sezonie to zamiast butow jesli jest mozliwosci;]
Gdzie jeździsz, po jakiego rodzaju nawierzchni najczęściej?
miasto
Czy zdarza Ci się jeździć po deszczu?
tak
Znaczy aktualnie to nie jezdze juz od dawna ale jak jezdzilem to wlasnie tak. Poprostu rolki wykorzystywalem do szybszego poruszania sie po miescie; ]
http://www.bladeville.pl/kolka-c-11/hyper-pro-250-08-72mm-84a-pomaranczowe-p-3602.html
Za wiele alternatyw to nie masz...
A pomiar najlepiej wykonać suwmiarką, nie linijką ;P
No tak ale nie chcialo mi sie szukac suwmiarki a i tak widze ze 76 nie wejda;>
Czyli kolka 72/84 http://www.bladeville.pl/kolka-c-11/hyper-pro-250-08-72mm-84a-pomaranczowe-p-3602.html
Lozysk cos nie moge znalezc zeby byly abec7 i rb ;] No i fajnie by bylo moc to kupic w jednym sklepie a nie w 3 ( sruby jeszcze bo moje sa tak zjechane ze chyba je bede musial wiertarka "odkrecic" ;] )
widze ze nawet lozysk w niektorych sklepach niewiele zostalo 😛
Jak chcesz brac na bladeville mysle ze w ciemno mozesz brac te http://www.bladeville.pl/lozyska-c-15/powerslide-abec-5-free-spin-niebieskie-oem-8-szt--p-3724.html, w tej cenie to naprawde dobre lozysko, bardzo dobrze sie toczy, ale jest stosunkowo malo wytrzymale. W tej cenie bym sie nie zastanawial jesli tylko maja 2 komplety (2x8) wychodzi 28 zł za 16 calkiem niezlych rozbieralnych łożysk.
Teoretycznie na "mokre" polecaja RB SG7, ale ja ich nie testowalem. Herb chyba wlasnie o nich mowil. kosztuja cos kolo 70 zł za komplet. w http://zicoracing.com/index.php?products=product&prod_id=103
Jesli chodzi o alternatywy dla kolek hyper pro 250
to ew. dopiero jak beda sprowadzac na nowy sezon.
Edit: chyba ze masz 320zł na komplet materow 😛
te za 70zł też Ci tego nie gwarantuja, zawsze jest jakies prawdopodobienstwo 😛
a tak na powaznie to chodzilo mi bardziej o odpornosc na warunki pogodowe i kurz niz na zeskoki, lozyska maja to do siebie ze najbardziej od tego cierpia, wiec polecam jakies rozbieralne lozyska ktore mozna bez problemu wyczyscic i caly urok SG 7 konczy sie przy pierwszym czyszczeniu bo wtedy tracisz silikonowo-zelowy smar, jednak jest spora szansa ze dlugo to nie nastapi. z drugiej strony kupujac tanie lozyska (takie jak np. te za 30zł) mozesz sobie pozwolic na 2 razy czestsza ich zmiane. Jest jeszcze opcja kupienia vicious czy them gods za 170 zł, albo skf (jeszcze drozsze) ale malo kto decyduje sie na takie burżujstwo ;).
Najgorsze dla lozysk zawsze bedzie jezdzenie po wodzie czy w trakcie deszczu. Nie skoki z murkow.
Ale smarow silikonowych juz u nas pod dostatkiem wiec klpoptu nie ma.Proponuje udac sie do hurtowni zakupic SKF 608 ZZ lub Z lub z uszczelnieniem gumowanym beda o wiele tansze a trwalsze.ZZ to okreslenie katalogowe ze jest dwustronnie zamkniete blaszka dlatego lepsze beda te z jednym Z .Najlepsze to te z gumowana blaszka ale nie pamietam ich symbolu a to miedzynarodowa symbolika .608to tez rozmiar lozyska po tym symbolu wiadomo o jakie dokladnie łożysko Ci chodzi tzn czlowiek w hurtowni bedzie wiedzial .Łozyska te dadza sie rozbierac i czyscic. Łozysko powinno tam kosztowac ok 4-5 zł/szt to da ok 80-100 zł zaokraglam bo precyzyjnie nie pamietam sumy .Jest jeszcze japonska marka (produkowana w Polsce :woohoo: ) ale nie pamietam nazwy nsk czy jakos tak co wazne i skf i te nsk maja 7 kulek nie 6 a to duze wzmocnienie dla lozyska bo sila rozklada sie na wiekszej powierzchnia, dokladnosc wykonania nie powoduje zwiekszonego tarcia .
Czy o takie Ci chodziło Jarku?
http://allegro.pl/item887688290_lozysko_608_2rs_abec_7_rolki_lyzworolki.html
Cena przystępna ale ciekawe jak się sprawdzają:blink:
Niby tak tylko jak czytam takie bzdety o ABEC i to przez niby fachowcow to mi sie noż w kieszeni otwiera !!! ABEC to system jakosci nie majacy zadnej kontroli ani miedzyresortowej ani miedzynarodowej .Firmy same sobie narzucaja rygor i tylko i wylacznie wg wlasnego uznania oznaczaja badz to ABEC 5 ,7 , i tak dalej .Zatem w praktyce oznacza to ze ABEC 5 firmy SKF czy NSK jest o niebo lepsze od ABEC 7 firmy no-name i pisanie takich bzdet o ABEC jak "oni" pisza to duze naduzycie !!!! Malo tego kupilismy kiedys NSK to standartowe i ... bylo cichsze trwalsze rownie szybkie o ile ktos jest to w stanie zmierzyc :S od niejednego ABEC 7 Szybkosc okresla sie zdolnosc do przenoszenia danej predkosci obrotowej a jak to ktos juz wyliczyl zeby to odczuc musialbys jechac ok 140 /godz ...zycze przyczepnośći 😆
Ale tak takie uszczelnienie i ten rozmiar ale czy akurat te to nie powiem bo nie znam tej firmy czym handluje tzn jaka jakosc preferuje .wiem jedno za darmo nikt nic nie rozdaje
Inna sprawa ze ryzyko niewielkie ,wiec zawsze mozna wrzucic to w koszty wlasnych doswiadczen, a tego nikt juz Tobie nie zabierze ,a to tez wartość
Tak wiem, że lepiej nie ufać no-name. Znalazłem NSK są na allegro po ok. 2,4zł te z gumowymi nakrywkami, na pewno jak będę zmieniać łożyska to sprawdzę czy warte są uwagi:)
Jarku dobry patent, ja proponuje odpuscic ZZ jesli roznica w cenie nie jest duza to Z albo gumka 😉
gumka zawsze lepsza :woohoo:.....
Wiekszosc dobrych łozysk dedykowanych do rolek to lozyska z gumowana blaszką jednostronnie otwartych czyli są serwisowalne i maja dobre uszczelnienie ,oczywiscie na zew .Aktualnie uzywam SKF ABEC-5 zakupione u pana Z i nie oddam ich za żadne ILQ9 ABEC 7 czy jeszcze inne dziwolagi innych firm .Stal chromowana i takie tam inne .I tu wrzuce maly kamyczek do ogrodka niby firmowych lozysk pewnej swietnej firmy ktora rolki robi znakomite ale lozyska odstaja od calosci i tu czuc ze to CHRL .Nie powiem pierwsze tygodnie jest OK ale bardzo szybko siadaja .Uwazam ze nie sa warte swej ceny .Coz ale tak albo i jeszcze gorzej maja chyba wszyscy producenci rolek .
Ktoś pomoże?
Posiadam rolki Rollerblade AERO II, pod koniec zeszłego sezonu zajawiłem się na slalom.
Teraz mam kółka 82mm 84A(?) chce kupić na przód i tył 76 gdyż banan ponoć ułatwia slalom. Ktoś coś poleci?
Cała masa nas tu cos poleci .Ideałem jest 76/80/80/76 lub 72/76/76/72 w zależności od długości szyny .
Ale to oczywiscie teoria a najwazniejsze jest przyzwyczaic sie do "swojego"
Firmy kólek
Hyper model concrette +G
Gyro model : GFR ,Siren,Tytan
Seba : Clasic ,De lux,
Matter : slalom
Od biedy ,Kryptonix ,Powerslide
sklepy : Zico ,janarolki ,bladeville
Zdecydowałem się na kółka HYPER CONCRETE +g i mają je w zico. Czy możecie jeszcze polecić jakieś łożyska,które są dostępne w ofercie tego sklepu?(chcę kupić w 1 miejscu).
Dobry wybór. Co do łożysk zapytaj się Zico osobiście. To dobry dealer i na pewno znajdzie cos dla ciebie w niewygórowanej cenie (nie znaczy że tanio jak barszcz 😉 )
musze jeszcze dodac dwa dobre modele kol pod slalom
gyro: Slalom
hyper: Create
dodatkowo matery w tym sezonie beda w dwoch twardosciach.
co do lozysk to znajomy na innym forum polecal niedawno schenkele performence ktore ma zico (129 zł chyba), ale ja na nich nie jezdzilem wiec to informacja z 2 reki i za nia nie odpowiadam, od biedy hto pro (99 zł), najlepiej byloby kupic skf ale sa dosc drogie (219 zł).
jeszcze jest jedno pytanie, umiesz serwisowac lozyska ?? czy kupujesz i jezdzisz do wyjezdzenia smaru i wyrzucasz ?? bo jesli nie masz zamiaru serwisowac to nie ma sensu kupowac drogich 🙂
Nie umiem 😛 a jak z łożyskami rollerblade SG 7 , SG 9 ?warto to , czy nie warto?
Łożyska RB spokojnie daje się smarować. Trzeba je tylko dość brutalnie z jednej strony otworzyć (jak to zrobić było na 100% na forum)
Pozostaje jeszcze odpowiedź na pytanie: czy warto je serwisować ?
Po sezonie jazdy na rolkach moje łożyska SG7 podczas pracy zaczynają szumieć znaczy ich życie dobiega końca
SG nie warto do slalomu, to ze zamkniete obustronnie blaszka z c-ring to nie tragedia, ale nie kreca sie najlepiej i zdaniem moich znajomych, ktorzy kupili sobie twistery (maja w standardzie te lozyska) nie sa tak wytrzymale jak sie o nich mowi, lepiej dolozyc do hto pro moim zdaniem.
P.S a wogole to w niskobudzetowych moim zdaniem http://www.bladeville.pl/czesci-c-12/powerslide-abec-7-608-freespin-klucz-p-2995.html wymiataja 😉
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: woodrowlieb075 Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte