Piszczące kółko
Witam!
Mam mega problem. Ostatnio zaczęło mi piszczeć kółko i nie mam pojecia od czego. Rolki mam jakieś 3 miesiące. Prosze o pomoc z góry dziekuje.
Lozysko zapewne...druga opcja to niewidoczne,wewnetrzne pekniecia w materiale kolka.Zamien na dobry poczatek lozyska z piszczacego na niepiszczace kolko i bedziesz mial odpowiedz...
Jezeli potrafisz zlokalizowac ktore kolko piszczy to wykrec je i jedno z tych dobrych.Zamien w nich lozyska.Jezeli dzwiek przeniesie sie na to wczesniej dobre kolko to wymien lozyska a jezeli dalej bedzie piszczec to samo to kup sobie nowe ogumienie...
Widzisz trzeba było posłuchać wojtasa i byłoby po sprawie.
A tak masz zapas łożysk
A kółko dalej piszczy. 🙂
Jeszcze raz.- jeśli wiesz które to kółko to zamien je z kółkiem z drugiej rolki jeśli piszczenie sie przeniesie na druga str to wymień kółko.
Teraz masz pewność że to piszczy kółko 😛
Z góry napisze ci na twoje nienasuwające pytanie... ALE CZEMU KÓŁKO PISZCZY ??
W niektórych kółkach robi sie takie małe wewnętrzne pękniecie które powoduje piskanie
Mundek napisał
Teraz masz pewność że to piszczy kółko
Jest jeszcze jedna opcja piszczenia , ale zobaczymy co będzie B)
Może jeszcze piszczeć, a właściwiej skrzypieć łeb śruby przesuwający się po powierzchni szyny, jeśli otwór na śrubę jest zbyt duży w stosunku do średnicy śruby. Nie dotyczy to droższych szyn, które mają po jednej stronie gwint, a po drugiej stożkowy otwór na łeb śruby.
W sensie że śruba sie obraca wraz z kółkiem ??
Nie obraca, tylko przesuwa w kierunku odśrodkowym np. w górę lub w dół pod wpływem bocznych naprężeń. Takie piszczenie, a właściwie skrzypienie kółek miałem w swoich rekreacyjnych Filach. Smarowanie łbów śrub usuwało skrzypienie, ale nie był to dobry pomysł, bo w czasie jazdy śruby się luzowały i odkręcały.
po wymianie na drugą strone dalej piszczy :laugh: a dzis zeskoczyłem z chodnika i piszczy następne masakra !!!
No raczej 🙂 jakos przetrfam ten sezon w przyszłym sie cos z tym zrobi 😛 Generalnie przy szybszej jeździe jest spoko. Pozdro
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: woodrowlieb075 Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte