Problem z nowymi kółkami
Cześć
Kupiłem 2 tygodnie temu nowe kółka do rolek - Gyro F2R. Pojeździłem kilka razy slalom + jeden raz wyjechałem wieczorem na miasto i następnego dnia jedno z kółek "stuka", coś jakby miało "guza". W pierwszej chwili myślałem, że to może łożysko i od razu wiemieniłem na nowe, ale niestety dalej to samo. Ktoś może mieć pomysł dlaczego tak się stało - oczywiście pomijając wadę fabryczną. Kilka pierwszych jazd i było wszystko OK. Nie robiłem slidów, nie widać żeby koło miało jakieś widoczne zużycia.
lipq Gyro F2R to jest marka kół 🙂 http://www.zicoracing.com/pl/p/Kolka-do-rolek-Gyro-F2R-80mm85a-niebieskie-1-sztuka/1029
Taaaa chyba przyda się poranna kawa;)
Trochę inaczej przeczytałem początek tego posta:D
Koło straciło kształt? Czy co dokładnie się z nim stało? Może ci się poprostu poluzowała śruba mocująca i koło się rusza w szynie.
Może jakieś zdjęcie?
Hmm wydaje mi się, że wyeliminowałem wszystkie powody oprócz samego koła, założyłem nowe łożyska, zamieniłem koła miejscami w szynie jak i śrubę. Nie wymieniłem tulejki, ale założone są nowe tulejki, które zakupiłem razem w kółkami. Zdjęcie mogę wrzucić, ale nic na nim nie będzie widać bo koło wygląda normalnie, jest okrągłe. 🙂 Nie widać żeby straciło kształt, ale jak jadę w rolkach to czuć, że jest nierówne.
Generalnie zastanawiam się czy powodem tego może być sama rolka, szyna. Od czasu zakupu było dosłownie kilka jazd i po takiej kilkunastokilumetrowej właśnie zaczęło stukać. Nie było żadnych skoków, slidów itp. Jeździłem po asfalcie i kostce (zarówno bez jak i fazowej).
Weź rolkę postaw na podłodze, przejedź sobie kawałek to będzie widać czy straciło kształt.
Nie wiem o co chodzi ci ze stukaniem, bo stukanie to jak koło niedokręcone.
A jeżeli piszesz że jak jedziesz to czujesz, że jest nierówne tzn że straciło kształt. Hub się ugiął.
Z tym stukaniem to o to chodzi, że słychać jest jak jadę - śruba jest dokręcona, koło nie ma luzów. Jak jadę to nie widać żeby straciło kształt, może jest to w niewielkim stopniu i dlatego nie dostrzegam.
https://www.dropbox.com/s/jvpm4ixijoa5bpf/20150728_121606.mp4?dl=0
A może mięso odchodzi od huba? Nie jeździłem na tych kołach, ale pamiętam, kiedyś czytałem gdzieś na forum, ze to się chyba zdarzało w tym modelu... zaraz zobaczę
edit:
przeleć dokładnie tę wątki, to sprzed kilku lat, ale wtedy właśnie szukałem dobrych kół i zapamiętałem model
http://www.wrotkarstwo.pl/forum/viewtopic.php?f=14&t=4688
http://www.fsknews.pl/viewtopic.php?f=8&t=112&sid=ad0bfd4d3004a9956138f77eaf07b929
Sklep, w którym kupowałem odpisał mi, że najprawdopodobniej to "tzw. dehub, czyli kółko jest wypaczone i poliuretan zsuwa się z rdzenia."
Nowe kółko już do mnie jedzie, reklamacja rozpatrzona pozytywnie.
Pzdr
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: woodrowlieb075 Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte