Rolka ROLLERBLADE Fusion x7
Witam,
Chciałbym kupić rolki do jazdy głównie po mieście
ale też aby dało się na nich trochę pobawić:)

Specyfikacje rolek: But wewnętrzny: wentylowana wkładka 5 Star Fit, system absorbcji drgań But zewnętrzny: Klamra nad kostką, dodatkowe zapięcie na rzep Płoza: Aluminiowa płoza UFS 4x90, 273mm Kółka: Spiral 90mm/84A Łożyska: SG9
Cena w Poznaniu to 779,9zł
Mam pytanie co myślicie o tych rolkach? Bo chyba osoby na tym forum do firmy Rollerblade podchodzą dość sceptycznie~~ Jakieś inne w tej cenie ew. tańsze które dostanę w Poznaniu? Interesuje mnie jeszcze czy w takich rolkach wpuszczą mnie na skatepark na rampe? I czy to się da i ma sens? Kółka w tych rolkach są dość duże bo aż 90mm
http://www.zicoracing.com/index.php?products=product&prod_id=337
To moja odpowiedź. Rolki z krótszą szyną, mniejszymi kółkami no i tańsze. To typowa rolka miejska a że but jest z jednego z agresywnych modeli RB to i na rampie możesz coś popróbować. Także ja wybrałbym ten model - dobre trzymanie nogi, budowa buta - jak widzę ta sama - krótsza szyna, mniejsze koła no i cena.
Biorąc pod uwagę twoje wymagania lepszym wyborem bedzie Fusion X5. To to samo, tylko że szyna krótsza i bedzie lepsza do jazdy po mieście. Co do jazdy po skateparku - od biedy da radę, ale jeśli myślisz o trikach na poręczach to kup rolki do jazdy agresywnej. W Fusion X5 na rampie pojeździsz, ale to też raczej w kategoriach w tą i w tamtą. Niestety, albo rybki albo akwarium. Istnieje jednak jeszcze jedna opcja: Rollerblade solo estilo albo solo tribe. To są rolki do jazdy agresywnej oparte na tym samym bucie co X5 i X7, ale z szyną do jazdy agresywnej, do której możesz włożyć kółka 72mm co daje juz komfort jazdy po mieście. To chyba jedyne szyny do jazdy agresywnej do których można włożyć takie kółka. Uniwersalne rolki dla niezdecydowanych w którym kierunku chcą się rozwijać: Freeride, agressive, czy nawet slalom, bo po odkręceniu soulplate i wymianie szyny będą do niego jak najbardziej.
Hmm w sumie te X5 wyglądają spoko.. Na kółkach 80mm jeździ się wygodnie? Bo na 90 na pewno szybciej i pewniej mam racje?

astar napisał:
Hmm w sumie te X5 wyglądają spoko..
Fajnie, że Ci się podobają bo w rolkach 80% to wygląd. Reszta to jakieś duperele 😀
A na poważnie to but w obu rolkach jest ten sam. W X5 masz krótszą szynę co daje większą zwrotność. Długość szyny determinuje jednocześnie mniejszą średnicę kół. Na 90 pewnie szybciej się jedzie ale na wprost, bo już przy robieniu jakiś tricków czy ewolucji większe koła raczej przeszkadzają niż pomagają.
jeżeli chcesz sie bawić w tricki to weż 80 tki wystarczą i do pojeżdżenia i do zabawy 90 do trickow już sie nie nadają jedynie do pojezdżenia dla kondychy 🙂 Pozdrowionka:) 
Ok, dzięki wszystkim rolki kupione:) Dostałem RB Fusion x5 w wersji czarnej w przecenie:) za 499 zł:)
Pozdrawiam:)
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: ezekielgranata Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte