Rollerblade Twister Pro - recenzje - opinie - Itp
witam B)
po chwili nieobecnosci chcialbym się wypowedzieć na temat mojego zakupu! Zdecydowałem się wkońcu na Seba Fr1 Deluxe 🙂
Powiem tak, miałem wczesniej Rollerblade Spark, pierwsze 3 jazdy na Fr1 to byłem troche załamany zakupem. Mianowicie po pierwsze nie wiem czemu ale czulem ze ta szyna jest taka krótka (243) i miałem wrażenie że mi brakuje tylniego kółka i że zaraz się wywrócę. Poza tym bardzo bardzo niepewnie się czułem miałem wręcz wrażenie, że jezdżę jak łamaga i ze zaraz się wywrócę.
Ale to nic, po drugie bardzo mnie ugniatał liner w prawej nodze i po niecałej godzinie miałem mocno przetartą skórę na nodze no i stopy mie niemiłosiernie bolały.
Trochę zdegustowany i załamany oraz ze względu na brak czasu (zona, dziecko, praca, doktorat) niejezdziłem ze 2 tygodnie.
Wczoraj znalazłem czas więc stwierdziłem, że dam im jeszcze szanse.
Było rewelacyjnie !
wkoncu rolka prowadziła jak miała prowadzić, fajna sztywna skorupa reagowała na zwroty, skręty itd, nawet jazda na kostce nie była tak uciązliwa jak wczesniej, gładko i przyjemnie 🙂 co prawda krótsza szyna faktycznie sprawiła, że muszę pewne zwroty itd znów wyćwiczyć.
Kołka i łozyska mam wrażenie, że trochę cięzko się kręcą, tzn stawiają duzy opór przy jezdzie, chociaż to może tylko moje wrażenie takie bo śmiga sie całkiem szybko.
Nieukrywam, że jest to według mnie masywniejsza rolka, twarda skorupa i liner grubasny jak poduszka z Ikei ale przyjemnie noga lezy i dobrze trzyma. Wziołem rozmiar 45 gdyż w 44 miałem podkurczone palce a w 45 lekko czułem przód rolki.Jeżeli się zbyt rozbiją i będziel uz to będe musiał kupić ten liner 44 ale to zobaczymy z czasem 🙂
Dziś o 02:51 moje Twisterki przybyły do Lublina, a o 7:15 zostały przygotowane do doręczenia.....
To znaczy, że pewnie dziś TEN dzień!!!!!
:silly: :laugh: :silly: :laugh: :silly:
Dziś o 02:51 moje Twisterki przybyły do Lublina, a o 7:15 zostały przygotowane do doręczenia.....
To znaczy, że pewnie dziś TEN dzień!!!!!
:silly: :laugh: :silly: :laugh: :silly:
Czekamy na relację 🙂
Radomasta, Seby Fr sa bardziej wywrotniejsze 🙂 ja jak je zalozylem pierwszy raz w sklepie to odjechaly mi i sobie krzywde zrobilem, bolalo przez 2 tygodnie 🙂 widocznie skorupa jest za bardzo z tylu. do tego maja wyciecie V w linerze, co tez powoduje wrazenie niepewnosci i czsem rolka odjezdza. Twistery pod tym wzgledem sa o wiele bezpieczniejsze. Mam tu na mysli poczatkujacych rolkarzy, bo dla doswiadczonych to nie stanowi problemu 🙂
Kup sobie ochraniacze 🙂
Agus13, czekamy czekamy 🙂 wrzuc jakies zdjecia;) moje rolki juz sa wyczyszczone, naoliwione i ich nie ruszam. Dzis wieczorem je spakuje do torby 😀 nie jezdzilem od piatku, pierwszy raz taka dluga przerwa!
Wrzucę, wrzucę 🙂 pewnie, że tak! Tylko teraz zaczęła mnie dręczyć myśl, czy nie powinnam była kupić maxxumów 84..... :huh: wrrrrrrr. .....jak ja tego nie lubię u siebie.... :angry:
no Maxxumy bardziej rekreacyjne 🙂 ta sama skorupa 🙂 ale te sa ladniejsze 😀
Odrzuc od siebie te mysl i skup sie na Twisterach, ja tez czesto jak cos kupie mysle sobie, ze moglem kupic tamto.. :p
Tylko teraz zaczęła mnie dręczyć myśl, czy nie powinnam była kupić maxxumów 84..... :huh: wrrrrrrr. .....jak ja tego nie lubię u siebie.... :angry:
Ha ha ha, też tak mam, ja tego nieenaaawidzę u siebie.
Przymierzałem maxxumy. Fajniejsze klamry z pompkami, lepsze i większe koła, troszkę niższa cholewka i liner, wyglądają mniej topornie - bardziej kobieco ( mam na myśli wersję maxxum 2014 kontra najtańszy twister).
Maxxum to rolki raczej rekreacyjne 🙂 Maxxumy z kolami 100 m to juz rolki do jazdy szybkiej 🙂
do nabijania kilometrow zdecydowanie Maxxum.
Ale wygoda taka sama, ta sama skorupa, ten sam liner, a klamry bardziej maja znaczenie w jezdzie po miescie, gdzie sa upadki i jazda po krawedziach :p
Z drugiej strony, Twistery to rowniez rolki do jazdy rekreacyjnej co widze na kazdym kroku. Rolki do wszystkiego 🙂
Mayday, z ktorego roku masz Twistery?
Trzeba tez brac pod uwage, ze kolka 84 sa drozsze i nie ma ich tak duzo na rynku. A po okolo roku jazdy, kola trzeba bedzie wymienic 😛
Mam Twister rocznik 2015.
W maxxumach liner jest inny niż w twisterach, na pewno niższy i z wycięciem z tyłu. Cholewka jest niższa i z przodu otwarta.
Uważam że klamry mają bardzo duże znaczenie zarówno w ostrej jeździe jak i fitnesowej - szczególnie dolna, odpowiedzialna za trzymanie pięty/stopy
Co ciekawe Maxxum 84, 90 w polskich sklepach opisywany jest jako rolka urban, freeride :), w katalogu Rollerblade Maxxum to rekreacja.
Są!!!!!! :laugh: :silly: :kiss:
I juz żadna myśl mnie nie dręczy. Prezentuje je mój syn, kiedy je zobaczył. , powiedział. , że też chce :laugh:
Agus13 🙂 Najlepszy wybor swiata 🙂 mowilem, ze jak zobaczysz Twisterki to wszelakie dylematy znikna 🙂
Mayday, wyciecie w cholewce i w linerze do jazdy rekreacyjnej, ale sam liner jest ten sam, tylko po prostu ma wyciecie, ale ta sama struktora i to mialem na mysli piszac ze "ten sam" 🙂 Pewnie ze klamra ma znaczenie, ale tu tez chyba sie nie zrozumielismy, bo chodzilo mi raczej o kwestie estetyczne i ten wystajacy pasek, ktory moze niektorych denerwowac, a w jezdzie rekreacyjnej nie ma to znaczenia 🙂 zamiecieTwistera trzyma stope bardzo dobrze. Nigdy nie mialem do czyniena z Maxxum, ale maja inne przeznaczenie, to rolki bardziej rekreacyjne. A W sklepach czesto mylace jest zapisywanie ich jako Urban, tak jak wczesniej pisales ;))) wydaje mi sie, ze mimo wszystko Twistery lepiej trzymaja stope, bo sa wyzsze i dodatkowo dobrze sciskaja noge miedzy lydka a achillesem, nie wiem jak sie fachowo nazywa ta czesc ludzkiego ciala 🙂
Ogladam te Czerwone Twistery i sa po prostu PIEKNE!!! genialnie zaprojektowane!! przyznam, ze nawet bardziej mi sie podobaja od moich, aczkolwiek moje tez bardzo ladnie sie prezentuja 🙂
Zakupilas rolki na lata, bardzo dobry zakup!
Przymierzalas? bo to jest chyba najwazniejsze 🙂 sam nie moge sie doczekac twojej opini odnosnie wygody i czy rozmiar dobrze dobrany 🙂 39 jest to?
Jestem! Jestem już po pierwszej przymiarce i niestety wiem, że rolki jadą z powrotem. Są piękne, cudowne i wspaniałe, tylko niestety już po krótkiej przejażdżce po mieszkaniu czuję, że lewa jest za luźna, luz jest w pięcie, tak jak w tamtym sparkach. A jak luz jest teraz, to wiadomo, co będzie, jak zacznę jeździć na dobre. Wyjęłam but ze skorupy i zmierzyłam luz pomiędzy palcami a czubkiem skorupy i jest 22mm luzu. To chyba dużo....Tak, Andreee, wzięłam 39.
Ale wrażenia niezwykle pozytywne! Te rolki jeżdżą same, naprawdę!! Ale dziwna sprawa, kiedy pokręciłam kółeczkami, kręciły się one bardzo krótko, dosłownie kilka sekund i nie wszystkie tyle samo czasu. Może to kwestia dokręcenia, a może mojego tradycyjnego pecha i coś z nimi nie tak? Nie wyciągałam kluczyka i nie poluzowałam, bo kluczyk szczelnie zapakowany, a ja i tak je odsyłam. W każdym razie, kiedy stanęłam na podłodze, pojechały od razu bez mojego udziału :ohmy: Moje nogi dołączyły dopiero po chwili 😉 Buty są niesamowicie wygodne, w ogóle nie ma porównania z rolkami fitnesowymi!
Co do Maxxumów....W takiej sytuacji zastanowię się jeszcze przez moment... :pinch:
lurcze, jednak te 38.5 mialy byc 🙂 tez tak podejrzewalem. Jak na dzien dobry czujesz, ze za duze to od razu wymieniac 🙂 ja mialem kiedys za duze Twistery rozmiar 42 i bylo fatalnie 🙂
To sie zastanow, albo Twister 38.5 albo Maxxum, tylko ze tez 38.5 bo to identyczny but i skorupa, identyczny rozmiar 🙂
Wybor nalezy do ciebie 🙂
A kolkami sie nie martw, u mnie do dzis jedne sie kreca dluzej, inne krocej;) kwestia dokrecenia
No właśnie, Andreee, to właśnie mój problem, ten luz w pięcie. Ale dzwoniłam już do Zico, powiedziałam, co sie dzieje i przyśle mi jeszcze dwie!! pary rolek. Jedną Twistera lub maxxuma rozmiar mniejszą i jednak zaproponował sebę. Spróbuję, ale już kocham Twistery, bez względu na to, jakie będę miała "podwozie". Jeżdzę sobie po mieszkaniu i już widzę, jakie są niesamowicie zwrotne. Zachwycam się :woohoo: Delektuję :cheer:
A za chwilę może kolejny zakup, bo dziecko chce też jeżdzić, jak zobaczył dziś moje 😛 Bardzo się cieszę i mam nadzieję, że to nie jest słomiany zapał 🙂
Nie bierz Seby, to rolki nie dla ciebie 🙂 On zawsze proponuje Seby kazdemu, Takie czasy, taki marketing 🙂 ale fachowcem jest dobrym, najlepszym w Polsce, jak robic zakupy to tylko u niego 🙂
Moze synowi sie spodoba i zostanie przy rolkach na dlugi czas 🙂
I jak? nadal czujesz duzy luz? Ja pamietam jak wlozyem pierwszy raz stope w rozmiar 42, od razu wiedzialem, ze sa za duze, takie rzeczy sie czuje;, nie trzeba czekac 🙂
Jedno jest pewne, Twister i Maxxum beda mialy ten sam rozmiar, a ktore wezmiesz to juz twoj osobisty wybor. I jedna i druga rolka jest na tym samym poziomie:) przewazyc moze aspekt estetyczny, czyli wyglad 🙂
Wracajac do Seby, to nie ma tam nawet hamulca;) sa wywrotniejsze i mozesz sie zniechecic, albo zrobic krzywde 🙂 Raczej dla kogos kto juz jezdzi i chce jezdzic freeride:) rekreacyjnie raczej nie pojezdzisz. Aczkolwiek widzialem juz osoby jezdzace rekreacyjnie na rolkach agresywnych 😀
Ale twoje pieniadze, twoj wybor, twoje zdrowie;) Wez to co chcesz!
Zico dobrze radzi ,liner seby moze wyeliminowac syndrom luzniej pięty co z resztą odczujesz przy przymiarce , posiadaja rowniez "open shell" wiec wentylacja przy zamjknietej skorupie istnieje 😀
Nie rozumiem Andre w kwestii wywrotności ,nie mam zielonego pojecia o czym pisze 😀
Posiadam w tym momencie oba modele twister i seba fr2 i smiało moge napisac ze seba niczemu nie ustepuje twistom
Noob, nie odczuwasz, bo nie jestes poczatkujacym 🙂 Ostatnio ktos tu tez pisal, ze Fr szybko odjezdza i mozna sobie poleciec na plecy 🙂 co zreszta mialo miejsce u mnie, mimo, ze jezdzilem wtedy naprawde dobrze. Pierwszy raz mialem Seby na nogach w sklepie. Wstalem i chcialem sie przjeechac, odjechaly mi, chcialem sie przytrzymac jakiegos wystajacego preta na regale, spadlem na tylek a przy okazji tym pretem sobie po zebrach przjechalem. wyszedlem ze sklepu poturbowany 😀 haha, komicznie to wygladalo, do tej pory sie z tego smieje 🙂 ale kupilem je wtedy! pozniej bylo jak bylo, ale pamietam, ze w sklepie lezaly kapitalnie na stopie 🙂 stare czasy
Trzeba tez wziac pod uwage ze Aga13 raczej nie bedzie jezdzila freeridu, lecz jazda miejska oraz rekreacyjna, a tu Twister sprawdza sie o wiele lepiej 🙂 ale Maxxum chyba jeszcze lepiej, Wlasciwie jest to rolka rekreacyjna z twarda skorupa, bardzo uniwersalna. Ale ja osobiscie wybralbym te czerwone Twistery! lecz to moje prywatne zdanie;)
Zreszta, robcie co chcecie, kupujcie co chcecie, wazne byscie byli zadowoleni. Czy to bedzie Twister, Seba, Powerslide, to juz wasz indywidualny wybor:)
Moje juz sa zapakowane i leza sobie na dnie torby 🙂 nie wiem kiedy pojezdze kolejny raz, bo raczej warunkow nie bede mial, chyba, ze gdzies w piwnicy 🙂
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: annismerrifield Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte