Nie mam pojęcia jakie wziąć rolki. 🙁
Herb napisał:
Ajaj! Taka ładna wojenka mnie ominęła! 😉
@Rafciu: Metro w tak okazyjnej cenie to już resztki. Może być problem ze znalezieniem rozmiaru. Te rolki nie są warte 7 stów w obecnej konfiguracji, Powerslide miało z nimi swoje 5 minut pod koniec 2009 i w 2010 i chyba na tym koniec.
Nie pamiętam jaki koleżanka potrzebuje rozmiar , ale obecnie to chyba z większością rolek z ubiegłego sezonu będzie już problem.
Musisz częściej zaglądać na forum, tu w przeciwieństwie do konkurencyjnego coś się dzieje. :woohoo:
Chyba nie zaglądałeś do działu:
"Promocja wrotkarstwa w Polsce" xD (swoją drogą zachęcam do dyskusji)
Jeszcze jedna uwaga co do środka ciężkości:
zico wielokrotnie pisałeś, że to zaleta Twisterów i z czystych praw fizyki wynika że nie pomyliłeś się. Najwięcej przeważnie ważą koła i łożyska, czyli o położeniu środka ciężkości decyduje "nadwozie" - im lżejsze, tym jest on osadzony niżej. Shell Twister jest ażurowy = waży mniej niż inne skorupy, shock absorber cieńszy niż np. w Metro = pięta bliżej ziemi, dodajmy niską szynę, a może się okazać że środek ciężkości jest niżej niż w NRK (plastikowych) mimo wyższej szyny Twisterów. Ale tego bez odpowiedniej aparatury już nie idzie sprawdzić.
Fusion 84 jak dobrze pójdzie po połowie lutego już będę mieć.
Wracam jeszcze do zakręconej jak Twister rozmiarówki Twistera :laugh:
Rafciu, zdziwiłbyś się kolego, jakbyś zobaczył na własne oczy, że rozmiar 47 wychodzi w zależności od przypadku równy lub mniejszy niż rozmiar 45. Wkładka jak i but wewnętrzny tego rozmiaru ma nie więcej niż 290mm. Teraz możesz sobie przeliczyć. Pisałem już o tym dawno temu na "konkurencyjnym" forum jak i informowałem każdego klienta, który miał większą stopę niż rozmiar 45. Rzadko wejdzie w Twistera.
I żeby obronić moją stronę pozwoliłem sobie poszukać korespondencji z Tobą:
cyt. "niestety źle zmierzyłem stopę..."
I dodam, że warto poczytać komentarze UŻYTKOWNIKÓW na temat doboru rozmiaru, rzadko podaję linka do siebie, ale w tym przypadku zrobię wyjątek:
http://www.zicoracing.com/Rollerblade_Twister_243_model_2010-338.html
http://www.zicoracing.com/Rollerblade_Twister_231_model_2010-559.html
Co do Seba: jestem cały czas w kontakcie z gRRubym i tj. pisałem jest problem. Na najpopularniejszych rozmiarach i modelach świat się nie kończy. Jestem w stanie inwestować mocno i iść w stronę klienta, ale nie mogę patrzeć jednostkowo w zakupach, bo to się mija z celem. I dlatego jest problem.
Wkładka jak i but wewnętrzny tego rozmiaru ma nie więcej niż 290mm. Teraz możesz sobie przeliczyć.
Wkładka w moich Twisterach 45 miała długość 280mm a but wewnętrzny (liner) mierzony na zewnątrz od spodu 295mm.
I żeby obronić moją stronę pozwoliłem sobie poszukać korespondencji z Tobą:
cyt. "niestety źle zmierzyłem stopę..."
Nie mam już korespondencji z Tobą, więc pewnie tak napisałem, ale i pomijając to co napisałem do Ciebie to te pomiary i tak były poprawne.
A i tak na marginesie żeby ktoś nie myślał że chcę na robić jakiejś lipy dla kolegi Zico, to byłem obsłużony bardzo dobrze i fachowo, kontakt i wszelkie inne sprawy klient- sprzedawca były jak najbardziej OK, a zrezygnowałem z zakupu u Zico bo znalazłem Twistery taniej i na takich samych warunkach.
I dodam, że warto poczytać komentarze UŻYTKOWNIKÓW na temat doboru rozmiaru, rzadko podaję linka do siebie, ale w tym przypadku zrobię wyjątek: http://www.zicoracing.com/Rollerblade_Twister_243_model_2010-338.html
http://www.zicoracing.com/Rollerblade_Twister_231_model_2010-559.html
Będę teraz Trolem jeszcze kilka wiadomości wyżej napisałeś:
2) dobra obsługa sklepu szybciej załatwi prawidłowe dobranie rozmiaru niż wylewanie zbędnych słów na ten temat na forum
Dla mnie takich komentarzy to można sobie napisać uuuuuuuu i jeszcze więcej, samemu.
No i myślę że warto już wrócić do tematu naszej koleżanki i jej problemu, bo w budżecie do 800zł są też inne rolki nie tylko Twistery, a jakoś teraz tylko o nich.
Pozdrawiam.
Na konkurencyjnym forum;P
Ja myśłełame o innym ale, chyba załapałem o które chodzi. Dziękuję.
Spoko loko panowie, nic się nie stało, poczytałam sobie trochę 😉
Aż tak się cholernie nie znam jak Wy [a może wcale?] 😛 mimo wszystko miło, że mój wątek tak bardzo rozkwitł 🙂
No właśnie widzę, że coś zboczyliście najbardziej na Twistery, a szczerze powiem, że po sytuacji, która mnie spotkała, patrzę na nie już z mniejszą satysfakcją [wiem, głupie].
I skoro wiem, że mój budżet aż tak bardzo wzrósł do góry [zasługa Taty] to chyba i moje możliwości co do wyboru roleczki także wzrosły :).
Na bank nie muszę brać na siłę Metro.
NRK, spodobały mi się, patrzyłam sobie na nie wczoraj. Wiem, że w którejś rolce, nie pamiętam w której zdziwiło mnie łożysko abec5, czyli jak ja to ujmuję - 'takie zwykłe'. Wydawało mi się, że abec10, czy też wyżej w tej cenie rolki będą posiadały.
[Suwi, karteczka Bożonarodzeniowa odczytana, zresztą chyba Ci o tym mówiłam :P]
Jeśli nie będzie dla Was kłopotem, dla mnie marudnej, polećcie mi proszę każdy od Was, osobiście, co by zakupił do tych 800-850zł.
Zico, rozmiar buta noszę 40. Moja stopa ma równe 25,5cm. Więc rozmiar rolek chyba też 40, prawda? Pamiętam jak jeszcze oglądałam Cell FSK to Tomaaaasz [Suwi] powiedział, że w Cellach 41 [wyjątek].
Slalomu mogę popróbować [piszę, bo wcześniej ktoś wspomniał o tym].
Dziękuję Panowie za Waszą wierną aktywność na forum. 🙂
na tle rolek w tej cenie, chyba Seba fr2 wychodzi najlepiej [moja intuicja]? 🙂
ArniGGa napisał:
Zico, rozmiar buta noszę 40. Moja stopa ma równe 25,5cm. Więc rozmiar rolek chyba też 40, prawda? Pamiętam jak jeszcze oglądałam Cell FSK to Tomaaaasz [Suwi] powiedział, że w Cellach 41 [wyjątek].
Oj nie tak to Ty nie rob, rozwazalismy wtedy 3 modele i w nich faktycznie wychodzilo 40 niemal na styk ale ze 2 z nich mialy liner, pisalem ze mozesz wziac 40 bo sie rozbija i bedzie ok. Nie uogolniaj tego do wszystkich modeli na rynku. Teraz kiedy rozwazasz inne modele trzeba na nowo rozwazyc rozmiarowke!
Herb napisał:
@Suwi: Masz rację, im lżejszy but (carbon rządzi), tym środek ciężkości niżej. Ale rolki ze skorupą mają podobną wagę butów, a Fila mają najniższe szyny na rynku. Tak niskie, że do większości rolek freestyle bez modyfikacji pasować nie będą. Dodaj do tego fakt że model Road jest wykonany z włókien bazaltowych (ok 30% lżejszy but) i mamy zwycięzce w kategorii "rolki do freeride z najniższym balansem".
Dlatego lubię rozmawiać z Tobą, przyznaję rację ale 100% pewność mamy tylko przy modelu NRK ROAD. Faktycznie na pewno bedzie mial najnizej srodek ciezkosci. Przyznam, że bardzo podoba mi się ta rolka od kiedy zobaczyłem ją na targach w zeszłym roku.
Zico napisał:
NRK BX 599pln
NRK black 789pln
NRK Road 999pln
Przy tych cenach faktycznie bedzie mocna walka z FRami o klienta, ja majac do wyboru FR1/NRK Road wybralbem Fila. Moj blad nie doksztalcilem sie z przyszlorocznych cen.
ArniGGa albo kup FR2 albo poczekaj i kup NRK. Twister jedynie gdyby zalezalo Ci na szynie 231, a raczej nie powinno.
Co do rozmiaru - każdy model trzeba indywidualnie dobierać i niestety nie mogę napisać jak to robię, wynika to z działania bardzo nieuczciwej konkurencji z jedyną zasadą ctrl + c, ctrl + v. Oczywiście klient u mnie będzie mieć dopasowane na 100%, przy kontakcie e-mailowym, dobieranie rozmiaru na nasz koszt czy doświadczenie - jak kto woli 🙂
Co do NRK Road - rolki wykonane z włókien są bardzo słabe do skoków czy jazdy miejskiej, zwanej urban skating czy freeride. Dosłownie widziałem na żywo jak jechaliśmy na mieście z chłopakami takim typowym polskim chodnikiem i pewna osoba z rolkami z włókna węglowego zjechała na gładki asfalt. Dla stóp w takich rolkach to katorga.
Zmienia się postać rzeczy jeśli chodzi o slalom. Tutaj wszystko gra i buczy - czytaj jest dużo lepiej niż na mieście.
Zdecyduj, co dla Ciebie ważniejsze:
-freeride, skoki, rampy: bierz Fusion X5
-slalom: bierz NRK, FR2, Twister (uszeregowane w kolejności przydatności pod kątem slalomu prosto po wyjęciu z pudełka, bez majstrowania z zamianą kół)
Jeżeli to jest włókno plus liner nie będzie źle, do tego nrk road ma chyba shock absorber? Oczywiście nie ma takiego komfortu jak w plastikowej skorupie bo wlokno jest sztywniejsze i wiecej drgan przenosi ale na pewno da sie w nich jezdzic. W slalomie wszystko gra i buczy ale przydalaby sie szyna ze sztywniejszego stopu, której nie zastosowano pewnie dlatego ze byla projektowana pod freeride jednak.
Herb napisał:
Zdecyduj, co dla Ciebie ważniejsze:
-freeride, skoki, rampy: bierz Fusion X5
-slalom: bierz NRK, FR2, Twister (uszeregowane w kolejności przydatności pod kątem slalomu prosto po wyjęciu z pudełka, bez majstrowania z zamianą kół)
imo to powinno brzmieć bardziej:
Zdecyduj, co poza freeride/urban jest dla Ciebie ważniejsze:
-rampy, grindy: bierz Fusion X5
-slalom: bierz NRK, FR2, Twister (uszeregowane w kolejności przydatności pod kątem slalomu prosto po wyjęciu z pudełka, bez majstrowania z zamianą kół)
Oprócz stopu liczy się tez sposób jego obróbki. Szyny Metro, Twister, Seba 936, Fila, Fusion - wszystkie są ze stopu aluminium 6000. W jeździe szybkiej zdarzają się wypadki że szyny z aluminium 6000 są sztywniejsze i wytrzymalsze od tych z 7000 bo obróbka i hartowanie jest łatwiejsze!
Oczywiście obecność mostków, profil ścian, rozkład naprężeń - są też ważne.
Szyny można robić na wiele sposobów, odlewać, frezować z bloków, wytłaczać, ekstrudować. Ekstruzja to bardzo kłopotliwy (wysokie ciśnienia i temperatura, gwałtowne przemiany fazowe) sposób obróbki nawet skrobi ziemniaczanej, a co dopiero aluminium, ale również dający bardzo dobre efekty. Ma tę zaletę, że molekuły materiału są układane w określonym porządku i sieciowane, przez co uzyskuje się znacznie większą sztywność. Szyny z aluminium ekstrudowanego będą o wiele sztywniejsze niż te z materiału nie poddanego takiej obróbce. Fila i Seba się chwalą zastosowaniem tej technologii: inni nie, więc albo jej nie stosują albo nie wiedzą że to powód do dumy.
Na szynie Seba 936 ludzie potrafią wygrywać zawody, wielu mówi że nie czuje różnicy po zamianie szyny klasycznej na DeLuxe - po prostu większość ludzi nie ma umiejętności by wykorzystać ten skok w sztywności. NRK jest robiona w tej samej technologii i bardzo podobna: nie ma co prawda cienkich mostków łączących ściany pomiędzy kołami, ale ma za to mocniejszy mostek centralny i otwory w bokach, jak się wydaje, bardziej sensowne z fizycznego punktu widzenia. Ja tam bym się raczej nie obawiał o to czy ta szyna jest wystarczająco sztywna 😉
Twister, Seba czy Fila obróbka taka czy siaka z takiego czy owakiego aluminium i tak wszystko Made in China. A jeszcze do Seba by pasował Design in France Finished i China.
To miał być taki żartobliwy przerywnik w dyskusji.
Błąd kolego! Fila (i Roces) swoje modele z najwyższej półki robią we Włoszech! ;P
hmmm, czasem nie tylko same szyny? 😛
Herb wiadomo, ze stop to nie wszystko, ale gdyby to miala byc rolka slalomowa, (a jest imo jednak free) to moglaby taka miec. Wiekszosc roznicy nie poczuje a jednak Powerslide stara sie dogonic Sebe i sztywnosc szyny deluxe i poprawia szyny w hardcore evo.
Nie mówie, że ta rolka nie sprawdzi się w slalomie nawet na zaawansowanym poziomie. Chodzi mi tylko o to, ze byla imo projektowana jednak wbrew temu co napisal Zico, do freeride jako bogatsza wersja NRK, a nie jako jej slalomowa siostra. Jeszcze jedna rzecza sa rozmiary szyny, NRK ROAD ma ja w jednym 243. Czyli jak najbardziej ekonomiczne nastawienie freeride'owe :).
Jest zima, kolezanka zostala wyjasniona wiec pozwalam na spory offtop ku ogolnej jak widze radosci 😛
Nrk czy fr2? 😉
http://niecodzienni.pl/rolki-freestyle_urban/rolki-k2-il-capo - co sądzicie o tych?
NRK. "Better bang for your buck" w porównaniu z FR2 i tyle w temacie. Jeżeli FR są rywalem dla NRK, to FR1 a nie 2.
K2 sobie odpuść. Mają dobre koła, ale to "kapeć" a w dodatku szyna jest byle jaka. To właściwie coś jak Cell, tyle że z gorszą szyną i w UFS, oraz lepszymi kołami.
NRK BX, NRK są gorsze od Twistera 231?
Bo Twistera 243 to chyba rozmiaru swego nie dostanę [są lepsze od Twistera 231?]
NRK BX są gorsze od NRK?
FR1 odpada, bo 1000zł. Ok, to K2 odpuszczam.
[Ach, już zaczynam się mieszać...:(]
http://www.sportmania.gd.pl/product-pol-1440-Rolki-Rollerblade-Twister-80-W.html a te?
Dziękuję jeśli mi ktoś na to odpowie, pomimo, iż bardzo pokręciłam 😀
Twister 231 w cenie 630zł nawet jeśli dołożysz koszt nowych kół wychodzi mniej wiecej tyle co NRK (799). Nikt nie napisał, że jedno jest bezwzglednie lepsze od drugiego. Jedyne co jest pewne to, ze Twister jest lepszy pod slalom, a NRK pod dystanse (dlugosc szyny). Twisterow 243, czyli tych co podlinkowalas nie oplaca sie kupowac, za wieksza kwote niz cena fila nrk, dostajesz mniej.
Zdecyduj się na coś w końcu.
Ufff... no tobiorę się z dysekcję posta:
NRK BX, NRK są gorsze od Twistera 231?
Zależy czego oczekujesz:
Pod slalom - Twister 231 bije NRK na głowę, jeżeli masz stopę krótszą niż 27 cm. NRK BX są najsłabszym wyborem do slalomu z tych trzech modeli.
Do freestyle w bardziej ogólnym pojęciu- w tym wypadku NRK niszczą Twister WSZYSTKIM, może oprócz wentylacji. NRK BX to ich "ubogi kuzyn".
NRK BX - mają lepsze koła niż Twister, reszta nieco gorsza lub bardzo podobna. Nawiększy minus pod kątem freeride: szyna na osie dwuczęściowe - wystające głowy śrub łatwiej uszkodzić..
Czyli rolki z naciskiem na freestyle slalom (dla osób z małym rozmiarem buta!!!):
Twister 231 > Fila NRK > Fila NRK BX
Pod Freeride i okazyjny slalom:
Fila NRK > Twister 231 > NRK BX
Bo Twistera 243 to chyba rozmiaru swego nie dostanę [są lepsze od Twistera 231?]
Twister 231 ą lepsze do slalomu dla osób ze stopą krótszą niż te 27 cm, ogólnie gorsze na dłuższe dystanse - krótsza szyna i mniejsze koła. Poza tym, to te same rolki co Twister 243!
NRK BX są gorsze od NRK?
Tak, mają gorsze koła, szynę, rzep zamiast klamry 45 stopni, cholewkę nitowaną zamiast systemu regulacji jej położenia. Czy nie mają więcej cięć budżetowych, dowiemy się po premierze, bo to model całkowicie nowy, NRK były już dostępne w 2010 r.
http://www.sportmania.gd.pl/product-pol-1440-Rolki-Rollerblade-Twister-80-W.html a te?
Nie patrz na razie na tę stronę, prowadzą rolki w przedsprzedaży. Twister 80W to identyczne rolki co Twister 243 z roku poprzedniego, jedynie grafika jest bardziej zrobiona pod gust Pań, no i to model na 2011.
Weź pod uwagę, że ani NRK ani NRK BX teraz nie kupisz. Sportmania prowadzi przedsprzedaż, płacisz mniej ale na rolki czekasz dwa miesiące.
Na zicoracing.com będą dostępne na początku marca, nie wiem jak u innych sprzedawców.
Jeżeli potrzebujesz rolek na już: szukaj Twister, 243 czy 231 - to zależy od Twoich preferencji.
Pewną alternatywą do Twister, bardziej ukierunkowaną na freeride niż slalom są Fusion X5 -też w tej chwili do dostania, lub Roces ASP - rolki bardzo podobne do Twisterów, ale z o wiele lepszymi kołami i kilka mm dłuższą szyną.
Ostatni post: Rolki inline alpine/skate to ski Najnowszy użytkownik: woodrowlieb075 Ostatnie posty Nieprzeczytane Posty Tagi
Ikony forów: Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów Forum zawiera nieprzeczytane posty
Ikony wątków: Bez odpowiedzi Odwpowiedzi Aktywny Gorący Przyklejony Niezaakceptowany Rozwiązany Prywatny Zamknięte
