Rolkowa mapa Warszawy teraz dostępna w wersji mobilnej

Rolkowa mapa Warszawy teraz dostępna w wersji mobilnej

Rolkowa mapa Warszawy dostępna jest teraz w wersji mobilnej. Aplikacja mobilna pokazuje miejsca do jazdy na rolkach i wrotkach w Warszawie z podziałem na jakość nawierzchni.

Rolkowa Mapa Warszawy jest też w finale konkursu “Dane po Warszawsku”, w którym dzięki Waszym głosom twórcy aplikacji mogą wygrać 4 tys PLN na dalszy rozwój aplikacji. W planach jest także aplikacje na system IOS oraz dodanie modułu nawigacji oraz wersji na inne miasta.

Od 15 do 24 czerwca możecie zagłosować na aplikację w konkursie “Dane po warszawsku”. Głosować można niezależnie od miejsca zamieszkania.

Jak zagłosować? Wejdź na ten link

Zarejestruj się na stronie i oddaj głos klikając w pole “oddaj głos”, które pojawi się z prawej strony obok logotypu aplikacji na samej górze.

Powiedzcie rodzinie, zaproście do głosowania znajomych! Potrzebujemy dużo głosów, żeby się udało!!!

Aplikację można także pobrać tutaj

O mapie:

Jednym z bardziej popularnych miejsc do jazdy są Pola Mokotowskie – dużo betonowych ścieżek i piękne widoki, a do tego przyjemne miejsca na odpoczynek, czy piknik.

Drugi, ciekawy dystans i przyjemny to trasa wzdłuż ulic Sobieskiego i Belwederskiej. Długi dystans, ale za to bardzo przyjemny, bo w całości wyłożony gładkim betonem. Dla rolkowiczów w sam raz.

Jeśli jesteś z Ursynowa – możesz pojeździć w pobliżu I.Gandhi i Stryjeńskich. Ta dzielnica obfituje w wiele dróg i dróżek, po których wygodnie jeździ się na rolkach. Co więcej, dzięki dużej ilości ławeczek – można przyjemnie poodpoczywać i złapać oddech.
Dzięki bliskości metra, na Ursynów można przyjechać z innych dzielnic, by pojeździć swobodnie na rolkach.

Dobrą trasą do jazdy jest też ul.Puławska. Długa, prosta droga, również z gładkiego betonu “ciągnie się” od Ursynowa, aż do ul.Dolnej na Mokotowie.

Wybierając trasy na rolki, każdy kieruje się indywidualnymi preferencjami. Dlatego warto korzystać ze stworzonych mapek, na których zaznaczono poszczególne rodzaje nawierzchni.
Organizator Nightskating Warszawa stworzył mapkę, na której można śledzić ciekawe, rolkowe trasy. Zaznaczył też na niej, gdzie nie warto jeździć. Im jaśniejszy kolor, tym lepsza nawierzchnia.

Legenda do mapki: Czarny – kostka brukowa, połatany mocno asfalt (jazda ulica niemożliwa z uwagi na natężony ruch samochodowy). Czerwony – chodnik z kostki brukowej (polecana jazda ulicą z uwagi na mały ruch). Pomarańczowy – popękany asfalt, miejscami także kostka brukowa Niebieski – gładka kostka. Zielony – gładki asfalt w bardzo dobrym stanie


Pokaż Rolkarska mapa Warszawy na większej mapie

Mapka jest autorstwa organizatora warszawskiego Nightskatingu – Michała Machowskiego – który jest również założycielem szkoły jazdy na rolkach i wrotkach www.rollschool.pl, współzałożycielem i Prezesem Warszawskiego Stowarzyszenia Rolkarskiego POLSKATER, a także instruktorem sportów wrotkarskich od 2009 roku.

Większa mapa – kliknij: MAPA dla ROLKARZY

Źródło: www.warszawa.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz