Maraton Warszawski – 29.09.2013

Maraton Warszawski – 29.09.2013

W weekendowej rywalizacji 35. Maratonu Warszawskiego, będą mogli wziąć udział nie tylko entuzjaści sportów biegowych. 28 września, w samo południe, wystartuje pierwsza z imprez towarzyszących 35. Maratonowi Warszawskiemu – Maraton na rolkach.

Maraton Warszawski tradycyjnie będzie świętem wszystkich sportowców, jednak tym razem jego jubileuszowa edycja będzie naprawdę wyjątkowa. Do grona zawodników, którzy zmierzą się z dystansem maratońskim, w tym roku dołączą sportowcy na rolkach i wózkach typu hand-bike.

28 września rywalizacja miłośników tych dyscyplin sportów zapoczątkuje wielki maratoński weekend na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Jako pierwsi rozpoczną rolkarze, których start zaplanowany jest na godzinę 12:00. Trasa będzie wiodła po 10 pętlach o długości 4,22 km każda – na terenie i w okolicach Stadionu Narodowego. W wyścigu mogą wziąć udział pełnoletni zawodnicy, obowiązuje limit 250 numerów startowych.

28 września będzie też szczególnym dniem dla wszystkich sportowców rywalizujących w kategorii hand-bike. Będzie to pierwszy tego typu wyścig, którego trasa oraz wysoki poziom sportowy zawodników z pewnością dostarczą wielkich emocji wszystkim, którzy tego dnia odwiedzą Stadion Narodowy. Start, meta oraz początek każdej z 10 pętli, na których poprowadzona zostanie trasa, będzie znajdowała się na płycie Stadionu Narodowego.
Rywalizację podgrzeje na pewno start wielu czołowych zawodników, w tym Rafała Wilka – dwukrotnego mistrza Igrzysk Paraolimpijskich w kategorii hand-bike.

Więcej informacji na temat zawodów rolkarzy znaleźć na stronie internetowej: www.maratonwarszawski.com

To będzie naprawdę wyjątkowy weekend. Musicie tam być!

Dodaj komentarz