NaRolkach na ściance – relacja (10.11.2007)

NaRolkach na ściance – relacja (10.11.2007)

W imprezie NaRolkach na ściance, zorganizowanej we współpracy z Centrum Wspinaczkowym Forteca w Krakowie wzięło udział 25 osób. Każdy miał możliwość spróbowania swoich sił na ściance, sprawdzenia swojego zmysłu równowagi na piramidzie ze skrzynek i pokonaniu strachu podczas zjazdu “tyrolką” na linie.
Zapraszamy na krótką relację.

Impreza zorganizowana wspólnie z Centrum Wspinaczkowym Forteca przyniosła wszystkim sporą dawkę emocji. Każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił na ściance pod czujnym okiem pań instruktorek. Na początek był krótki instruktaż obsługi uprzęży, sposobu wspinania i odpadania ze ściany. Pierwsze podejście pozwoliło oswoić się z wysokością oraz nabrać względnego poczucia bezpieczeństwa. Później uczestnicy mieli do wyboru próbowanie sił na wszystkich ściankach i trasach dostępnych w Fortecy lub podjęcie się zbudowania piramidy ze skrzynek, które było nie lada wyzwaniem dla wyczucia równowagi. Na zdjęciach możecie zobaczyć piramidy złożone z kilkunastu skrzynek i nieszczęśnika, będącego na samym szczycie, który próbuje wcisnąć jeszcze kolejne. Nikomu z nas nie udało się ułożyć wszystkich, ale kilka osób było już blisko, kiedy jeden fałszywy ruch powodował katastrofę budowlaną i cała konstrukcja przewracała się z hukiem. Na szczęście pewna asekuracja budowniczego nie pozwalała runąć mu razem z piramidą. I można było mierzyć się z zadaniem od początku.

Jeśli komuś skrzynki okazały się niewystarczająco emocjonujące a ściany 10-o metrowe nie robiły wrażenia, miał możliwość wejścia na 17-o metrowy komin. O ile wejście było już niezłym wyczynem, o tyle spojrzenie w dół było wręcz bezcennym wspomnieniem.

Na koniec zmagań, wszyscy wyczerpani wspinaczką, bez czucia w rękach, mogli zjechać ‘kolejką linową’ czyli rozpiętą na całej długości klubu liną, z wysokości 2.piętra. W tym przypadku nie trzeba było się zbytnio wysilać, wystarczyło mieć odwagę aby zrobić pierwszy krok.

Mamy nadzieję, że wszystkim uczestnikom taka forma alternatywnego spędzania czasu przypadła do gustu. Każdy, kto był z nami w sobotę otrzymał bezpłatne wejściówki do Fortecy, może więc przyjść powspinać się indywidualnie.

Dziękujemy Centrum Wspinaczkowemu Forteca za zaproszenie do siebie ekipy NaRolkach. Dziękujemy też Paniom i Panom instruktorom, którzy zapewnili nam w pełni bezpieczny przebieg imprezy. Dzięki Wam wielu z nas miało możliwość po raz pierwszy w życiu spróbowania swoich sił na ściance. Z pewnością część z nas chętnie wpisze ‘ścianke’ do swoich aktywności pozarolkowych.

Zdjęcia z imprezy na ściance są do obejrzenia w naszej galerii. Zapraszamy do oglądania i komentowania.

Na koniec mała promocja. Dla wszystkich, którzy mają ochotę zacząć przygodę ze wspinaczką, do końca listopada br. Centrum Wspinaczkowe Forteca przygotowało promocję:

Na hasło “Na rolkach” można kupić Karnet K8 z 10% rabatem (uprawniający do 8 wejść na ściankę w nieograniczonym czasie) w cenach:

K8 ulgowy – 87 PLN,
K8 normalny – 110 PLN.

Chcielibyśmy Wam zaproponować kolejne imprezy tego typu. Czekamy na Wasze propozycje, gdzie powinna być zorganizowana podobna impreza. Wpisujcie swoje propozycje w komentarzach. Zależy nam aby promować alternatywne dla rolek sposoby aktywnego spędzania czasu w takich, zimowych okolicznościach przyrody.

Organizatorzy:

Dodaj komentarz