Neuroskating – 1.09.2013 – Warszawa

Neuroskating – 1.09.2013 – Warszawa

Już 1 września 2013 odbędzie się w Warszawie Neuroskating – pierwszy charytatywny maraton rolkowy zorganizowany przez stowarzyszenie Nightskating Warszawa i Fundację Odmienić Życie. Maraton ma na celu zbiórkę pieniędzy na najbardziej potrzebujących podopiecznych Fundacji.

Każdy wie, że „sport to zdrowie”, ale nie każdy wie, że sportem może pomóc innym. Taką szansę da w tym roku Fundacja Odmienić Życie, organizując maraton rolkowy we współpracy z Nightskating Warszawa – stowarzyszeniem, które od wiosny do jesieni umożliwia tysiącom warszawskich rolkarzy przejechać nocami ulicami stolicy. Obie organizacje zgadzają się, co do tego, jak ważna jest aktywność fizyczna dla zdrowia, niezależnie od wieku, płci, czy nawet posiadanych schorzeń. Dlatego postanowiły promować sport zarówno wśród zdrowych uczestników, jak i chorych, dla których zbierane są fundusze.

Organizatorzy przewidują, że maraton będzie miał charakter rekreacyjny i każdy może wziąć w nim udział, nie tylko rolkarz – istnieje możliwość przejścia wyznaczonej trasy, przejechania rowerem, hulajnogą, deskorolką, wszystkim, na co ma się tylko ochotę. Spośród uczestników zostaną wylosowane osoby, które otrzymają nagrody od sponsorów.

Start: teren Stadionu Narodowego, przejazd głównymi ulicami miasta

Trasa: 12km – mapa trasy

Zapisy on-line rozpoczną się w lipcu, ale również w dniu maratonu, można będzie się zarejestrować na miejscu. Na błoniach stadionu przewidziane są atrakcje i stoiska gastronomiczne dla oczekujących na maraton.

Neuroskating, to również aktywne zwiedzanie atrakcyjnych zakątków Warszawy – rozpocznie się ok. 15:00 na błoniach Stadionu Narodowego im. K. Górskiego w Warszawie, przejedzie na drugą stronę Wisły, przy palmie skręci w trakt Królewski, ominie budynek Teatru Narodowego i powróci na stadion mostem gdańskim.

Wszystkich fanów łączenia przyjemnego z pożytecznym serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz