Nighskating w Bielsku-Białej – 22.06.2013

Nighskating w Bielsku-Białej – 22.06.2013

Już w najbliższą sobotę, 22 czerwca, odbędzie się pierwszy przejazd Nightskating w Bielsku-Białej.

Będzie to część imprezy “Bielsko-Biała na rolkach” podczas której będzie można zobaczyć hokej na rolkach, wielobój oraz zabawy i pokazy, wszystko na rolkach

Wszyscy – początkujący i zaawansowani – znajdą coś dla siebie!

Dla początkujących organizatorzy przygotowali warsztaty i prosty wielobój z fajnymi nagrodami – od 16:00.

Od rana hokeiści z Bieska – Drachma I i II oraz drużyna Meksyk Tychy i Prorink Jastrzębie powalczą o Puchar.

Będą też pokazy i niespodzianki!

A wieczorem – absolutna nowość na Podbeskidziu – Nightskating!!!

Przejazd rozpocznie się o godzinie 20:00 na Rolkowisku pod Dębowcem, następnie przejazd ulicami Bliską, Młodzieżową, Armii Krajowej, Olszówki, Pocztową, Startową– przerwa 20 minutowa na terenie Kąpieliska “Start”.
20.45 – druga część przejazdu ulicami Startową, Pocztową, Olszówki, Młodzieżową, Armii Krajowej, Gościnną, Karpacką, Karbową, zakończenie na Rolkowisku w okolicach godziny 21.45.

CZYM JEST NIGHTSKATING?

Nightskating to przejazd na rolkach w godzinach wieczornych głównymi ulicami miasta. Kolumna rolkarzy, zabezpieczana przez policję i specjalny zespół na rolkach, nieznacznie spowalnia ruch drogowy nadając miastu na czas przejazdu swoje tempo. Podczas planowania tras uwzględniono bezpieczeństwo i atrakcyjność przejazdu, a ich podział na etapy pozwoli wszystkim uczestnikom na swobodne dotarcie do celu. Nightskating to nie zawody sportowe ale też nie szkółka rolkarska! W imprezie może wziąć udział każdy, kto pewnie czuje się na rolkach i opanował technikę hamowania. Udział w imprezie jest bezpłatny! Żadnych numerków startowych, żadnych opłat, żadnych zgłoszeń, żadnych ograniczeń wiekowych – po prostu przyjdź z rolkami i poczuj wolność wśród ludzi takich jak Ty! Nightskating to okazja spojrzenia na nasze miasto z innej perspektywy, integracja różnych grup społecznych i wiekowych oraz dobra zabawa. Celem programu jest podjęcie działań na rzecz zwiększenia dostępu do rekreacji w miejscu zamieszkania poprzez promocję jazdy na rolkach jako dziedziny sportu dla każdego.

Zobacz plakat z programem imprezy:

{gallery}aktualnosci/NSBielsko{/gallery}

Dodaj komentarz