Półmaraton na Rolkach – Katowice 16 maja 2015r.

Półmaraton na Rolkach – Katowice 16 maja 2015r.

I Katowicki Maraton na Rolkach, Bieg i Nordic Walking dobiegł końca! To już kolejna impreza sportowa organizowana przez stowarzyszenie Sport Pełen Pasji.

Relacja organizatora:

Na wstępie pragniemy podziękować wszystkim zawodnikom za przybycie i wspólną zabawę, wolontariuszom i straży pożarnej za pomoc, sponsorom i patronom medialnym za wsparcie oraz w szczególności podziękowania składamy fotografowi Tomaszowi Makuli.

Pogoda zaskoczyła nas dziś bardzo pozytywnie. Już kolejny raz aura dopisała nam jakby na zamówienie. Wpłynęło to zapewne na dość dużą frekwencję przy zapisach w dniu zawodów. Łączna liczba uczestników, którzy wzięli udział w dzisiejszych zawodach sięgnęła prawie 150 osób dorosłych oraz aż 14 dzieci.

Pierwszą kategorią, która wystartowała o godzinie 11:00 byli rolkarze kategorii SPORT, którzy do pokonania mieli 5 pętli liczących ponad 4 km, co łącznie dało dystans półmaratonu. W tej kategorii złudzeń rywalom nie pozostawił zawodnik z Holandii Christiaan Grigoleit (De Duurzame Skaters), który już od startu narzucił mocne tempo i ukończył rywalizację z ponad 4 minutową przewagą wygrywając tym samych w swojej kategorii. Najlepszą z kobiet w kategorii Rolki SPORT okazała się Magdalena Czusz, która na mecie pojawiła się na 3 miejscu OPEN!

Start dla rolkarzy AMATORÓW na trasie 16 km odbył się o godzinie 1230, a pierwszy na mecie zameldował się Wojciech Gądek (Lorenz Team) z czasem 36:58:00. Pierwszą kobietą w kategorii Amatorów była Karolina Wasiak.

Po zawodach dla rolkarzy przyszedł czas na start biegaczy oraz Nordic Walkingowców. Wśród biegaczy, ze zdecydowaną przewagą ponad 5 minut, pierwszy na metę zameldował się Patryk Warski. Natomiast pierwszą kobietą była Wioleta Leszko. Zawody Nordic Walking wśród Panów pierwszy ukończył Roman Woroch, natomiast wśród Pań – Wioletta Mól.

Niebywałą rywalizację mogliśmy oglądać w trakcie zawodów dla najmłodszych, którzy do pokonania mieli pętle biegową o długości 1 km. W kategorii do 7 lat zwyciężył Kacper Duczyński, w kategorii 8-11 lat – Aleksander Hachoł, natomiast w kategorii 12-15 lat – Filip Zając.

Na każdego uczestnika na mecie czekał pamiątkowy medal za ukończenie zawodów oraz domowe ciasto.

Do wygrania w tej edycji były między innymi badania wydolnościowe w Centrum Diagnostyki Sportowej Diagnostix, weekendy w hotelu Podium w Wiśle, bony kwotowe do sklepów takich jak Sport-Concept Mikołów (Greenland Group) czy GO-SPORT, gadżety i akcesoria od firmy GARMIN, bony na pizze do pizzerii Basiliana w Katowicach, kupony kwotowe do COB Fitness Premium Club w Katowicach oraz różnorodne akcesoria sportowe.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy na kolejne edycje naszych zawodów. Zapraszamy na stronę www.sportpelenpasji.pl gdzie dostępne są pełne wyniki z zawodów

Zobaczcie zdjęcia:

KTW_08_2015_1
KTW_08_2015_3
previous arrow
next arrow
KTW_08_2015_1
KTW_08_2015_3
previous arrow
next arrow

Zapowiedź:

Zawody zostaną przeprowadzonej na 4 kilometrowej pętli, zlokalizowanej w malowniczej Dolinie 3 Stawów. Dla licencjonowanych zawodników maratonu rolkowego przygotowaliśmy dystans półmaratonu (21km), amatorzy rolek bez licencji, do pokonania będą mieli 4 pętle (16km). Biegacze oraz zawodnicy Nordic walking powalczą na trasie długości 8km (2pętle).
Biuro zawodów, Start oraz Meta zlokalizowane będą na Dolinie 3 Stawów.
Dla wszystkich zawodników przygotowaliśmy wyjątkowe medale pamiątkowe za ukończenie rywalizacji oraz smaczny posiłek regeneracyjny.

Tradycyjnie gorąco zachęcamy do zapisywania się drogą elektroniczną. Kliknij tutaj

Wydarzenie na facebooku: tutaj

Atrakcji nie zabraknie, bowiem organizator pomyślał nawet o tych najmłodszych. Specjalnie dla wszystkich dzieci rozegrane zostaną zawody w biegu na krótkim dystansie!

Specjalnie dla tych którzy dopiero planują rozpocząć przygodę z rolkami przygotowaliśmy nie lada gratkę, bowiem naukę jazdy na rolkach w trakcie imprezy poprowadzi wicemistrz Polski we wrotkarstwie szybkim Damian Bartoszek. Warto więc odwiedzić miasteczko zawodów w dniu imprezy nawet jako kibic!

Dla wszystkich uczestników przygotowane zostaną specjalne pamiątkowe medale za ukończenie zawodów oraz domowe ciasto na mecie, by każdy mógł posilić się po trudach sportowej rywalizacji.
Do grona sponsorów dołączyli także Hotel Podium z Wisły, który na nagrody przekazał zaproszenia na weekend oraz Centrum Diagnostyki Sportowej Diagnostix, które jako nagrody przekazało badania wydolnościowe.

Obserwujcie profil na facebooku oraz stronę internetową: www.sportpelenpasji.pl

Dodaj komentarz