Projekt Use Your Skates in Cracow

narolkach1

Projekt Use Your Skates in Cracow

narolkach1 W dniach 14-17 lipca w Krakowie, nasz kraj odwiedziła ekipa filmowa Rollerblade. Projekt, pod nazwą USE YOUR SKATES IN CRACOW, miał na celu nakręcenie krótkich filmów reklamowych w Krakowie oraz w jedynej, niepowtarzalnej, kopalni soli w Wieliczce.

Towarzyszyliśmy w sobotnich nagraniach do tego projektu. Byliśmy także (do późnej nocy) w kopalni w Wieliczce, gdzie Vincent, Ben i Greg wyczyniali cuda NaRolkach.

Mamy dla Was 3 galerie zdjęć, także z 1. i 3.dnia. Wszystkie zdjęcia dostępne są tutaj.

Dostępne są już oficjalne filmy wideo. Zobaczcie koniecznie – kliknij tutaj

Poniżej znajdziecie też relację z całej imprezy.

Podyskutuj na forum – kliknij tutaj

Relacja:

USE YOUR SKATES IN CRACOW już za nami. Trzeba przyznać że były to trzy krótkie, ale intensywne dni. Nasi goście przylecieli w piątek i dzień ten został poświęcony na zwiedzanie oraz odpoczynek. Kraków spodobał się wszystkim bez wyjątku, a najbardziej Vincentowi z Małżonką, którzy, jak się okazało, są wielkimi fanami sztuki i kultury. Nie mogło być inaczej w końcu Stołeczne Królewskie Miasto Kraków (tak proszę Państwa, to prawidłowa, pełna nazwa 😉 ) jest bez wątpienia klejnotem kultury Polskiej.

Nie tylko Ben, Greg, oraz Vincent specjalnie zjechali (zlecieli?) do Krakowa na ten event. Przyjechali znajomi z Poznańskiej ekipy Mad Blades, część załogi portalu Freeskatenews z Katowic, oraz jeden reprezentant Trójmiasta. Chłopaki szaleli po mieście już od czwartku i każdy z nich zgodnie mówi, że do freeride, takiego miejsca jak Kraków, nigdzie w całej Polsce nie ma. Niemal każdy wart uwagi freerideowy spot w okolicach Starego Miasta został zaliczony. Szkoda, że nie mieliśmy do dyspozycji kamery cyfrowej, bo wiele „akcji” było wartych uwiecznienia.

W piątek rano wybraliśmy się na lotnisko, by powitać Bena Brillante i Grega Mirzoyan’a. Byli mile zaskoczeni tak ciepłym przyjęciem, sądząc po ich twarzach a później słowach. Czas po przylocie przeznaczyliśmy na pokazanie Krakowa naszym gościom. Wycieczka „melexem” była dość nietypowa, jako że mieliśmy dodatkowych „pasażerów” w postaci rolkarzy jadących za nim. Kolega Googel z „Mad Blades” wykorzystał nawet pęd pojazdu do zrobienia triku na murku. Po wszystkim odpoczynek oraz dalsze zwiedzanie. Wieczorem udaliśmy się po Vincenta i jego małżonkę, którzy okazali się bardzo otwartymi i radosnymi ludźmi. Ciekawostka – można jeździć w rolkach po terminalu, nikt nie zwraca na to uwagi 😉 Sobota upłynęła spokojnie do południa. Nasi goście zjedli śniadanie, po czym Państwo VuVanKha udali się na zwiedzanie (jako że przybyli o 22 poprzedniego dnia) a Ben i Greg zabrali się do pracy. Na „pierwszy ogień” poszedł film z dziewczętami w roli głównej. Cztery Panie oddelegowane do tego zadania spisały się dzielnie i właściwie obyło się bez ofiar, nie licząc upadku Bena – ale jest usprawiedliwiony, bo skąd miał wiedzieć że wjeżdża tyłem na bruk – w końcu w Krakowie był po raz pierwszy. Filmy nakręcone z udziałem młodszych fanów rolek też się udały planowo. Niestety, zabrakło czasu na sesję urban skating, więc została przełożona na dzień następny. Po obiedzie ekipa udała się do Wieliczki, by kręcić filmy w kopalni soli.

Dzięki uprzejmości Dyrekcji kopalni mieliśmy możliwość nakręcić materiał pod ziemią. Zjechaliśmy pod ziemię jako jedna z ostatnich grup zwiedzających. Mieliśmy dzięki temu godzinę na zwiedzenie trasy turystycznej, aby wybrać odpowiednie miejsca do kręcenia po zamknięciu kopalni.

Kiedy kopalnia była już zamknięta dla zwiedzających, po krótkiej kolacji, przystąpiliśmy do zdjęć. Greg, Ben i Vinc wybrali kilka komór i korytarzy, które nadawały się do kręcenia. Na pierwszy ogień poszła komora Warszawa, gdzie Vincent szalał między kubeczkami. Dalej swoje 5 minut mieli Greg i Ben, którzy znaleźli korytarz idealny do szybkiego zjazdu. Prędkość, jaką osiągnęli na tym wąskim odcinku nie powstydziłby się nawet maratończyk (z tego zjazdu nakręcony jest film, pokażemy go wkrótce). Następnym miejscem ‘akcji’ była komora Michałowiec, gdzie Vincent rozstawił kubeczki, Ben wskakiwał na schody, a Greg nagrywał te wszystkie szaleństwa. Przy okazji sąsiedni korytarz posłużył do kręcenia części ‘rekreacyjnej’. Efekty też będą do zobaczenia na filmie.

Na tym epizodzie zakończyliśmy naszą wizytę w kopalni w Wieliczce. Było już ok. północy, kiedy wracaliśmy korytarzami kopalni w kierunku szybu. Kopalnia już dawno była zamknięta a my zmęczeni ale zadowoleni z wykonanej pracy. Pozostało tylko ‘obrobić’ nakręcony materiał, ale wyniki na pewno będą zadowalające.

Niedzielę rozpoczęliśmy roller-party z Vincentem. Rollerblade’owy mistrz slalomu udzielił nam wszystkim cennych wskazówek, oraz nauczył kilku przydatnych rzeczy, chociaż nic nie było takie proste, na jakie wyglądało w jego wykonaniu. Kto nie był, niech żałuje – Vincent wykonuje ruchy z niebywałą lekkością, a triki w jego wykonaniu wywołują niedowierzanie. Jest też żywym przykładem, że w slalomie umiejętności i chęci grają pierwsze skrzypce, a rolki to jedynie dodatek – Vincent jeździ na popularnych Rollerblade Twister, od lat, a „wymiata” lepiej niż niejeden na dwa razy droższych rolkach wykonanych z włókien węglowych. Więc każdy kto narzeka na sprzęt, stracił wymówkę – ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, Panie i Panowie!

Ponieważ Ben oraz Vincent wylatywali w niedzielę po południu, część grupy rozdzieliła się i pojechaliśmy kręcić freeride. Greg stwierdził, że będzie lepiej zrobić film w formacie „session” i że każdy kto chce może się na nim znaleźć – co było miłą niespodzianką, ale i też zaskoczeniem. Po trzech dniach wspólnej jazdy wiele osób miało już „słabe baterie” i brakło sił by pokazać triki na wysokim poziomie. Ale rola widza też była bardzo emocjonująca – Ben i Greg pokazali jazdę na najwyższym poziomie. Ben i Greg naprawdę myślą niekonwencjonalnie – przykładem niech będzie fakt, że zabraliśmy ich na podwójne schody pod Wawelem, przekonani że po prostu z nich będą skakać – a oni jako bodajże pierwsi rolkarze na nie wskoczyli. Na żywo, gdy jeżdżą tacy ludzie, dopiero widać, że freeride nie jest wcale gorszym bratem jazdy agresywnej – przeciwnie, to jazda agresywna przepełniona grindowaniem, blaknie przy skokach i obrotach przy ogromnej prędkości, jednym słowem MOCY a jednocześnie niebywałej lekkości, jaką przesycona jest jazda Grega Mirzoyana. Dużo by można o tym pisać, więcej sami zobaczycie na filmie (wkrótce). Szalonym akcentem były skoki do Wisły, wykonane przez Romana Kharytonova. Stali bywalcy Błoń na pewno kojarzą Romana z jazdy na kubeczkach – okazuje się jednak, że jest on także całkiem utalentowanym (i szalonym) freeridowcem. Całość, mimo ze nie jeździliśmy razem długo, zapada w pamięć. Kto był z nami, niech żałuje!

Dziękujemy każdej osobie zaangażowanej w projekt, dziękujemy naszym wspaniałym gościom, firmie Fordex, Rollerblade International, Rollerblade.pl, naszemu fotografowi Dariuszowi Kania i jego rodzinie, reprezentacji portali freeskatenews.pl oraz narolkach.pl, ekipie Mad Blades, dziewczynom które wzięły udział w filmie, chłopakom którzy jeździli z nami po mieście, oraz każdej innej osobie która pomogła w jakikolwiek sposób przy projekcie. To, że wszystko się udało jest wspólnym sukcesem i mamy nadzieję że w przyszłości będziemy mieli jeszcze okazję razem zorganizować coś podobnego.

Organizatorzy


Pracować przy projekcie będą: Ben Brillante, Greg Mirzoyan, oraz Vincent VuVanKha. Panowie są znani z wideo promujących markę Rollerblade na świecie, a zapewne każdy zakręcony wokół tematu wrotkarstwa freestyle wie, o kim mowa. Dla tych, którzy jeszcze nie zetknęli się z efektami pracy tych zawodników, kilka słów wyjaśnienia:

Reżyserować spoty będzie osobiście Greg Mirzoyan, pro-rider Rollerblade, jeden z niewielu sponsorowanych zawodników dyscypliny freeride, filmowiec, fotograf. Prawdziwa legenda freeskatingu. Greg jest także całkiem kompetentnym zawodnikiem aggressive i mimo że nie bierze czynnie udziału w zawodach tego typu, potrafi wykonać zaawansowane triki.
Więcej informacji o Gregu można znaleźć na jego stronie: www.gregmirzoyan.com

Pomagać będzie mu w tym Ben Brillante – człowiek o talentach łudząco podobnych do tych prezentowanych przez Grega. Ben to także wzięty filmowiec oraz fotograf związany z marką Rollerblade. To, co Ben potrafi zrobić mając rolki na nogach, wprawia w osłupienie. Ben także posiada swoja stronę internetową, gdzie można zapoznać się z jego pracami: www.benbrillante.info

Film pokazujący Bena i Grega w akcji:

Kolejnym naszym gościem, będzie Vincent VuVanKha – entuzjaści dyscypliny freestyle slalom powinni znać to nazwisko. Vincent jest zwycięzcą pucharu federacji IFSA w latach 2004 oraz 2005, zwycięzcą World Cup w roku 2007, w 2008 roku zdobył tytuł vice-mistrza. Oprócz tego, zdobył tytuł Champion of France w latach 2002-2006 oraz w roku 2008. A to nie wszystkie sukcesy Vincenta. Będzie on gwiazdą filmu kręconego w Wieliczce – slalom pod ziemią, tego jeszcze nie było!
Więcej informacji o nim można znaleźć na stronie: www.vuvankha.com
A to próbka tego, co na rolkach potrafi zrobić Vincent:

Udział w projekcie potwierdziło kilka osób z Poznańskiej ekipy freeride „Mad Blades” oraz załoga portalu freeskatenews.pl z Katowic, a także kilku zaprzyjaźnionych zawodników z innych miast. Kręcony będzie materiał aggressive, freeride, freestyle slalom, oraz fitness. Mamy nadzieję, że efektem naszej pracy będą wyjątkowe filmy, pokazujące piękno naszego kraju, Małopolski, Krakowa, Wieliczki, a przede wszystkim wrotkarstwa.

Mamy jeszcze jedną niespodziankę: szukamy dwóch wysokich dziewcząt o blond włosach, umiejących poruszać się na rolkach, do filmu o tematyce fitness. Jeżeli chcesz wystąpić w takim filmie, pisz śmiało na: kontakt@rollerblade.pl

Ideą jest nagranie materiału podobnego do tego:

W zgłoszeniu prosimy umieścić informacje: wzrost + fotografia (najlepiej całej sylwetki), rolki jakich używasz, oraz styl jazdy jaki preferujesz (Freestyle, Speed, fitness etc.), oraz kilka zdań o sobie. Zgłoszenia prosimy nadsyłać najpóźniej do środy 13 lipca. To niepowtarzalna okazja zaprezentowania się całej społeczności wrotkarzy na świecie – film trafi na stronę główną, oraz oficjalny kanał YouTube Rollerblade!

Dodaj komentarz