Przegląd nowości 2013 – Rollerblade

rolki

Przegląd nowości 2013 – Rollerblade

rolki

Zima za oknem, więc nam, rolkarzom, pozostaje czekać na łaskawszą dla nas pogodę. Korzystając z tego martwego okresu, wspólnie ze sklepem Niecodzienni.pl, przygotowaliśmy dla Was przegląd nowości sprzętowych na nowy sezon 2013. Zaczynamy od jednej z najpopularniejszych marek obecnych w Polsce – Rollerblade.

Rollerblade to znana i lubiana marka, lider na rynku rolkarskim, który od ponad 30 lat tworzy rolki z pasją przyczyniając się do rozwoju i promowania sportów wrotkarskich, zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Najbliższy sezon rolkarski w roku 2013 to sezon nowości i istotnych zmian.
Rollerblade we współpracy z Luigino Racing – międzynarodowym liderem we wrotkarstwie szybkim – opracował nową technologię Gravitational Torque (GT). System GT przenosi siłę odepchnięcia na środek płozy, dając tym samym optymalne przeniesienie energii z buta.

Oto kilka modeli jakie pojawią się w nadchodzącym sezonie dzięki współpracy marki Rollerblade z teamem Luigino.
rolki
Najwyższym modelem tej serii będzie Powerblade GTR 110 oraz Powerblade GTM 100. Nieco niższym, choć dalej przełomowym w swojej budowie, będzie Powerblade GTM 90 – znakomita rolka fitnesowa nadająca się także do sesji treningowych.

Skoro mowa o sesji treningowej, nie mogło by zabraknąć sprawdzonych już modeli z serii Tempest. W sezonie 2013 będziemy mieli przyjemność korzystania aż z pięciu jego rodzajów. Trzy z nich w wersji męskiej czyli Tempest 110, Tempest 100 oraz Tempest 90, a także dwie wersje zarezerwowane dla pań – Tempest 100 W oraz Tempest 90 W
rolki
Wyścig Rollerblade`a z technologiami nigdy się nie kończy. Rok po roku, wynalazek za wynalazkiem. Niektóre modele nowej kolekcji 2013 są wykonane z ekologicznego Bio-plastiku oraz do 60% z surowców odnawialnych. Marka ta to nie tylko maratony wyścigi czy treningi, to również fitness i rekreacja. W sezonie 2012 mieliśmy okazję poznać nową serię rolek Igniter, które stanowiły udoskonaloną, bardziej przewiewną i lżejszą wersję sprawdzonej serii Crossfire.
rolki
Bezawaryjność modeli Igniter oraz wszystkie wprowadzone udoskonalenia, których zabrakło w serii Crossfire przyczyniły się do pożegnania wraz z sezonem 2012 serii Crossfire. Jej godnym następcą w całym segmencie stał się właśnie wspomniany Igniter – oto jak prezentują się te modele na sezon 2013.
W ofercie będą dostępne modele Igniter 100 oraz Igniter 100W. To właśnie te modele zastąpią wycofaną serię Crossfire i damski odpowiednik model Activa. Przy okazji pożegnania tych modeli rozstajemy się również z promowanym przez Rollerblade’a systemem wiązania 360 True Wrap. Ponadto do dyspozycji będzie Igniter 90 oraz Igniter 90 W z nieco mniejszym 90mm kołem. Modele te posiadają wyposażenie pozwalające wspiąć się na wyższy poziom treningu lub szybszej jazdy. A co w przypadku gdy ktoś zaczyna przygodę z rolkami? Gdy celem nie jest prędkość, a jedynie stanie na rolkach opanowanie równowagi i sposobu hamowania?

W sezonie 2013 nie zabraknie również modeli rekreacyjnych. Rolki rekreacyjne zapewniają większy komfort, ułatwiają naukę, zachowując przy tym wysoką jakość produktu.
Charakterystycznymi cechami rolek z tej grupy są: zwrotność, nisko osadzony środek ciężkości i dodatkowe wzmocnienie w okolicy stawu skokowego.
Dla miłośników jazdy rekreacyjnej Rollerblade oferuje najpopularniejszą serię Spark z nieco odnowioną szatą graficzną w stosunku do modeli z ubiegłego roku – oczywiście w wersji damskiej lub męskiej do wyboru.
rolki
Rodzina Spark to grupa rolek dla początkujących i średnio-zaawansowanych rolkarzy.
Dzięki wyższej, świetnie trzymającej cholewce, mniejszym kółkom oraz unikalnemu systemowi zapięcia, dostarcza stabilności, pewności i kontroli nad rolkami.

Rekreacyjną grupę Spark otwierają modele Spark 84 / Spark 84W. Następnymi po nich są modele Spark 80 Alu / 80 Alu W oraz, chyba najchętniej wybierane, modele Spark 80 i 80W na płozie kompozytowej. Segment rekreacyjny zamyka podstawowy model Spiritblade oraz damski Spiritblade W.

Szeroka gama modeli z różnego segmentu, rodzaju, koloru, stopnia zaawansowania czy przeznaczenia pozwala wybrać Rolki idealnie do potrzeb. Co jednak jeśli przeszkodą nie są umiejętności a rozmiar stopy użytkownika? Wszystkie wymienione do tej pory modele produkowane są w najlepszym wypadku do rozmiaru EUR 48,5 (32,5cm) Co ma zrobić osoba która obdarzona jest stopą większą niż „marne” 48,5?
rolki
Czy oznacza to koniec przygody z rolkami zanim miała okazje na dobre się zacząć? Nic bardziej mylnego! Dla marki Rollerblade to kaszka z mleczkiem. Stworzyła ona bowiem w sezonie 2012 model RB XL przewidziany dla „dużych chłopców”. Cechą charakterystyczna jest nie tylko duży rozmiar, ale też niebywała wytrzymałość. Model RB XL z powodzeniem mogą wykorzystywać osoby ważące dobrze ponad 100 kg. Wspomniany model z racji swoich wyjątkowych, wyróżniających go cech będzie dostępny również w sezonie 2013.

Rolki fitnessowe, a przede wszystkim rolki rekreacyjne to najchętniej i najczęściej wybierane rolki. Warto również wspomnieć o modelach typu Freestyle: Street, Freeride i Slalom. To właśnie jazda freestylowa stanowi jedną z najciekawszych i zarazem najlepiej rozwijających się form rolkarstwa. Z roku na rok zdobywa większą popularność i coraz większą grupę miłośników.

Rollerblade jako wiodąca marka na rynku rolkarskim przyjęła sobie nijako za cel i za razem punkt honoru rozwój technologii w gałęzi rolkarstwa, jaką jest właśnie Freestyle. Czym charakteryzują się takie rolki? Co je wyróżnia? Unikalna technologia odlewania skorupy buta zewnętrznego sprawiła, że rolki sprawdzą się idealnie w każdych warunkach. Bardzo zwrotne, świetnie trzymają nogę stabilizując kostkę. Do tego już niemal kultowa oprawa graficzna. To idealne rolki, które pozwalają na przemierzanie ulic bez żadnych ograniczeń.
rolki
Modele takie jak Twister czy Fusion są już doskonale znane i od kilku lat biją rekordy popularności wśród użytkowników. Niespodzianką jest, zaprojektowana w ekologicznej technologii, limitowana edycja bestselleru Rollerblade – Twister w wersji LE.
rolki
Ich skorupa i cholewka zostały wyprodukowane z biodegradowalnego plastiku. Ponadto zostały wyposażone w kółka renomowanej firmy Hyper Concrete, co jest dość radykalną zmianą gdyż jak do tej pory Rollerblade głównie stosował w rolkach koła własnej produkcji. Ciekawostką będzie również nowo wprowadzony model RB 100 – oraz odświeżony RB 90. Modele te stanowią połączenie dwóch światów: szybkości zaczerpniętej z rolek fitnessowych oraz trwałości i wytrzymałości miejskiej rolki.

W nowym, nadchodzącym sezonie nie mogło by zabraknąć popularnych klasyków takich jak Twister 80/80W. Do dyspozycji w nadchodzącej kolekcji będzie Fusion 84 lub bardziej ekonomiczny i podstawowy model Fusion X3. Ich sprawdzona solidna konstrukcja, najwyższa jakość i wygoda sprawiły, że na stałe wpisały się w poczet modeli Rollerblade’a. Seria Fusion wzbogacona jest dodatkowo o ekologiczną wersję modelu o nazwie: Fusion 84 GM, sygnowaną przez światowej sławy rolkarza Grega Mirzoyana. W Internecie można znaleźć naprawdę sporo filmików z udziałem Grega, który w sposób dobitny pokazuje jakie możliwości dają rolki typu Fusion czy Twister.
rolki
Poza wspomnianymi miejskimi rolkami z grupy Urban jest też kilka ciekawych propozycji w rolkach STREET-owych. Triki, skoki, ewolucje, a może zabawa na rampie? Jak w poprzednich rodzajach jazdy tak i w tym marka oferuje ciekawe rozwiązania dla miłośników tej ekstremalnej formy rolkarstwa.

Wśród grupy rolek streetowych udało się stworzyć modele „na każdą kieszeń” zachowując przy tym wysoką jakość oraz wszystkie cechy rolek agresywnych.
Połączenie odlewanej skorupy z wygodnym butem wewnętrznym daje nieograniczone możliwości w robieniu trików oraz pokonywaniu przeszkód jibbowych.
Rolki agresywne charakteryzują się możliwością wymiany cholewki, rzepów, płozy, plate’ów, klamer i niemal wszystkiego, co potencjalnie może się zużyć lub uszkodzić w trakcie eksploatacji.
Poniżej kilka modeli z rodziny agresywnych rolek, jakie proponuje nam Rollerblade w roku 2013 .
rolki
SOLO ESTILO ROB GUERRERO 3 to najwyższa półka wśród rolek streetowych. Stworzona we współpracy ze światowej klasy zawodnikiem teamu Rollerblade – Robertem Guerrero. Dodatkowym atutem modelu jest możliwość zaprojektowania indywidualnej grafiki buta – Blank™. W ofercie znajdziemy również nieco tańsze modele jak NJ4 czy Swindler, które będą idealnym rozwiązaniem dla mniej zaawansowanych użytkowników
rolki
Nowa kolekcja rolek Rollerblade to oferta kierowana zarówno dla zawodników jak i amatorów sportów wrotkarskich. Najnowsza kolekcja to również bogata oferta rolek kierowana do najmłodszych użytkowników. Dziecięce rolki Rollerblade sprawiają, że jazda jest łatwiejsza zarówno dla dzieci jak i dla ich rodziców.
rolki
Łyżworolki Spitfire są lekkie, wytrzymałe, a każdy model jest regulowany do 4-ch rozmiarów, umożliwiając dzieciom dorastanie wraz z ich ulubionym sprzętem. Rolki Spitfire to zabawa na całego! Zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu przy zachowaniu wysokich walorów estetycznych. Dziecięce rolki stworzone zostały tak, aby zadbać o stopę i bezpieczeństwo dziecka przy jednoczesnej dbałości o portfel rodzica. Dzięki regulacji rozmiaru rolki rosną wraz z dzieckiem co pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.
Dziecięce rolki podobnie jak w poprzednich latach będą dostępne w kilku wariantach. Same rolki, rolki z ochraniaczami oraz pełny wariant, rolki wraz z ochraniaczami i kaskiem w komplecie.
W segmencie rolek dziecięcych nie będzie rewolucyjnych zmian. Poza wprowadzeniem modelu dziecięcego na płozie aluminiowej – Spitfire Alu oraz hokejowej rolki nazwie Dynamo spotkamy znane i lubiane modele takie jak: Spitfire Cube w zestawie z kaskiem Workout Jr oraz kompletem dziecięcych ochraniaczy Pro. Dla tych, którzy posiadają już kask będzie wersja Spitfire Combo oraz Spitfire Combo G (specjalnie dla dziewcząt). Spitfire combo to komplet, w którym, prócz rolek, znajduje się również pełny zestaw ochraniaczy. Ponadto dostępne będą modele nieco bardziej klasyczne, bez dodatków w postaci kasków czy ochraniaczy, np. Spitfire TR oraz Spitfire TR-G, Spitfire S i Spitfire S – G.

Perełką kolekcji, albo, jak kto woli wisienką na torcie, pozostają modele z serii FLASH. Cieszą się one uznaniem wśród najmłodszych użytkowników. Rolki Spitfire Flash są wyposażone w diodowe światełka zintegrowane ze skorupą buta. To wyjątkowe bezpieczeństwo dzięki lepszej widoczności dziecka oraz, super-zabawa dla najmłodszych! Model dostępny jest w dwóch wariantach: Spitfire FLASH i Spitfire FLASH G.
rolki
W całej kolekcji pozycją obowiązkową prócz rolek są oczywiście akcesoria, ochraniacze, kaski oraz mnóstwo innych dodatków, to jednak materiał na zupełnie odrębny artykuł.

Rolki jak każdy sprzęt sportowy wymaga przemyślanego zakupu by móc wydobyć z nich to, co ucieszy nas podczas jazdy najbardziej. Co prawda prezentowany sprzęt będzie dostępny w okolicach marca 2013, jednak ta krótka charakterystyka pozwala nam przybliżyć wszystkim zainteresowanym modele z jakimi będziemy mieli do czynienia.
Mam nadzieję, że powyższe zestawienie pozwoli wybrać każdemu coś dla siebie, ułatwi podjęcie decyzji i przedstawi podstawowe informacje, które mogą być kluczowe przy wyborze sprzętu.

Jeżeli potrzebujecie informacji technicznych dotyczących wybranych modeli marki Rollerblade lub chcecie porozmawiać na ten temat, zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony lub do zapoznania się ze szczegółowym wykazem technicznym proponowanych modeli w artykule na naszym blogu: www.Niecodzienni.com

Niecodzienni.pl

Dodaj komentarz