Subiektywny przegląd rolek 2012

Image

Subiektywny przegląd rolek 2012

Image Zima za nami. Słońce, piękna pogoda i nadchodzące lato czyli sezon rolkarski w pełni. Z każdym dniem coraz więcej osób na rolkach, część z was ma już swój sprzęt, część być może szykuje się do jego zmiany lub pierwszego w życiu zakupu.
Poniżej postaramy się przybliżyć kilka wybranych nowości, jakie oferują nam wiodący na polskim rynku producenci rolek.

Rollerblade

Na pierwszy ogień jedna z czołowych firm – ROLLERBLADE. Najważniejszą nowością tej marki jest model RB XL (na zdjęciu poniżej), który stanowi doskonałą wiadomość dla osób z pokaźnym rozmiarem stopy. Koniec z kompromisem, podkurczonymi palcami czy rezygnacją z rolkarstwa. RB XL to model dla dużych chłopców, jego rozmiar zaczyna się od 48 (32cm), a kończy nawet przy europejskim nr 52. To prawdziwy kolos, pomyślany nie tylko pod kątem dłuższej stopy ale przede wszystkim pod kątem większej wytrzymałości czy wagi użytkownika. Wyposażony w solidną wzmocnioną płozę aluminiową przytwierdzona do buta aż trzema śrubami, kołem o średnicy 90 mm i twardości 84 A oraz łożyska ABEC 5 zapewni komfortową jazdę oraz wyższy standard wytrzymałości i bezpieczeństwa.
narolkach
Kolejną perełką w najnowszej kolekcji jest model IGNITER (na zdjęciu poniżej), dostępny zarówno w wersji męskiej jak i w wersji dedykowanej paniom. Rolki przygotowane z myślą o bardziej wymagających użytkownikach, którzy kochają prędkość, a zarazem komfort i wygodę nawet w najbardziej upalne dni. Igniter to nowość, która powstała na bazie popularnego i chętnie wybieranego modelu CROSSFIRE/ACTIVA 90, jednak w porównaniu z nimi jest lżejszy i jeszcze bardziej przewiewny. Tradycyjna konstrukcja True Wrap została zastąpiona lżejszym zintegrowanym, nowym systemem True Wrap, stworzonym właśnie na potrzeby nowego Ignitera. Magnezowa płoza stosowana w serii Activa/Crossfire 90 ustąpiła miejsca nowoczesnej aluminiowej i frezowanej płozie Speedfire Alu o długości 285mm. Dodatkowo płoza umożliwia regulację (prawo/lewo), dzięki czemu każdy dostosuje jej ustawienie do swoich indywidualnych potrzeb.
narolkach
Rollerblade nie zapomniał również o tych rolkarzach, dla których jazda po prostych alejkach przestała być ekscytująca. Nowa rolka Eco Fusion 84 GM (na zdjęciu poniżej) zaprojektowana przez Grega Mirzoyana sprosta oczekiwaniom bardziej wymagających rolkarzy zarówno tych jeżdżących klasycznie jak i FREERIDE’OWO. Fusion 84 GM to ekologiczna wersja jednej z najpopularniejszych rolek Rollerblade. Rolka została wykonana z nowoczesnego biodegradowalnego plastiku. Zastosowana w niej aluminiowa płoza oraz specjalna wkładka tłumiąca wstrząsy zapewni wysoką wytrzymałość i optymalny komfort na nierównym podłożu, miejskich chodnikach czy brukowej kostce.
narolkach
Dla tych którzy uważają, że jazda po gładkich ścieżkach to kaszka z mleczkiem, Rollerblade ma odpowiedniego asa w rękawie. Dwa nowe agresywne modele dla amatorów slidów, grindów i innych trików: SOLO BLACK WIDOW oraz SOLO ESTILO SB. Model SOLO ESTILO SB (na zdjęciu poniżej) jest ekologicznym wariantem znanego z wcześniejszych sezonów modelu SOLO. Wykonany w 60 % z surowców wtórnych jest przy tym nowoczesny i niezwykle wytrzymały. Zaprojektowany przy współpracy ze Svenem Boekhorstem flagowym „jeźdźcem” freestylowym teamu Rollerblade.
narolkach
Ponadto cała kolekcja została delikatnie odświeżona. Zastosowano nowoczesny design, zmieniono grafikę popularnych modeli, udoskonalono skorupy i już tradycyjnie użyto wyciągany liner. Pozostawiono też sprawdzone płozy o obniżonym środku ciężkości – LO BALANCE.

K2

Kolejną marką rolkarskiej czołówki jest K2. Rolki tej marki są dostępne od wielu lat na polskim rynku, ich wysoka jakość, wygoda i niezawodność to cenione atuty które nie ulęgają zmianie. W tym sezonie zmieniły się natomiast nazwy popularnych w tej marce rolek. Znika z rynku kilka modeli, między innymi popularna seria MOTO, a w jej miejsce pojawia się seria F.I.T (na zdjęciu poniżej) z takimi modelami jak F.IT. 78, F.I.T. 80 czy też model F.I.T. 84 BOA, z opatentowanym, nowoczesnym wiązaniem BOA. Technicznie większych rewolucji nie ma, większość bez zmian bo i po co zmieniać coś co jest naprawdę w porządku i zmian nie wymaga?
narolkach
Model MACH również większych zmian nie potrzebował, jednak udoskonalony system wiązania Quick Lace z całą pewnością wyszedł mu na dobre. Cała kolekcja na sezon 2012 dostała nowe bardziej wyraziste i dynamiczne barwy, wnosząc do kolekcji nowoczesny akcent. Podstawowe modele marki K2 męski F.I.T 78 oraz damska ATHENA (na zdjęciu poniżej) pozostały bez większych zmian w stosunku do odpowiadających im modeli z poprzednich lat.
narolkach
Powerslide

Wisienką na torcie naszych rolkarskich nowości lub jak kto woli guzikiem dopinającym całość na ostatnią dziurkę będą nowości w marce Powerslide. Marka Powerslide od kilku lat zajmuje jedno z honorowych miejsc w sklepie Niecodzienni.pl. Naszym zdaniem to marka z dużymi aspiracjami, która nie tylko uczy się na błędach, ale przede wszystkim wyciąga z nich wnioski. W przyszłości na pewno dołączą do rolkarskich liderów, a póki co, udoskonalają swoje produkty.
Najlepszym przykładem jest tutaj model METRO – METROPOLIS, w którym starą płozę FSK zastąpiono nowoczesną frezowaną płozą BETA 243. Dodatkowo zastosowano w tym modelu technologię X-SLOT MOUNTING polegającą na mocowaniu buta oraz szyny w formie litery “X”. Pozwala to na pełną regulację położenia szyny względem buta bez żadnych ograniczeń. Sama szyna została dodatkowo wzmocniona konstrukcją nazwaną jako DOUBLE VOID. Dzięki takiej konstrukcji, szyny o tej budowie są ekstremalnie sztywne i stosunkowo lekkie. Płozę BETA 243 otrzymał również inny popularny model Powerslide, a mianowicie CELL FSK (na zdjęciu poniżej). Na tym jednak nie koniec zmian. Kolejna nowością jest wprowadzony na rynek nowatorski system wiązania – VIRUS, który ma być alternatywa dla takich systemów jak BOA, czy też SNAKE.
narolkach
Powerslide skupił się również na nieco niszowej części rolkarstwa – jeździe terenowej. Wprowadził na rynek modele iście do zadań specjalnych, którym nie straszne kamyki, leśne bezdroża, korzenie czy trawa. Rolki z serii NORDIC np.: XC PATH, XC TRAINER, XC SKELETON czy wyjątkowy model VIRUS SHOCKLINER z przełomowym zawieszeniem stanowią doskonałe uzupełnienie kolekcji fitnessowych, rekreacyjnych czy maratonowych. Pierwsze dwa modele mieliśmy już okazje oglądać w poprzednich latach, jednak w tym roku otrzymały nowa płozę oraz grafikę i znów wyruszają na podbój leśnych szlaków i terenów, przy których klasyczna rolka ‘wymięka’.
narolkach narolkach
Ostatnią nowością, która naszym zdaniem zasługuje na to, by umieścić ją w tym tekście są wprowadzone na rynek specjalne płozy do Powerbladingu. Dzięki tym płozom w systemie UFS pojawiła się możliwość przebudowania swojej rolki agresywnej w przyzwoity środek transportu miejskiego bez konieczności wymiany całego sprzętu.
narolkach
Fila

Smutną wieścią, zwłaszcza dla tych pań, które upodobały sobie rolki FILA jest rezygnacja jedynego dystrybutora marki FILA na Polskę. Na skutek tego w tym roku nie znajdziemy na naszym rynku tegorocznych modeli katalogowych tej marki.

To oczywiście nie wszystko względem tegorocznych nowości. W tym podsumowaniu staraliśmy się wybrać tylko te najbardziej interesujące. Jeżeli macie jakieś własne spostrzeżenia – nie omieszkajcie się z nami podzielić w komentarzach lub mailowo na: sklep@niecodzienni.pl!

pozdrawiamy
Ekipa Niecodzienni.pl

Dodaj komentarz