Rolki bez granic – charytatywne wyzwanie

Image

Rolki bez granic – charytatywne wyzwanie

Image Przedstawiamy Wam niewątpliwe warte uwagi wydarzenie, jakim jest wyzwanie charytatywne ”Rolki bez granic”, które ma umożliwić zbiórkę funduszy na zakup sprzętu medycznego dla ośrodka zdrowia znajdującego się na terenie Misji w Kiabakari w Tanzanii.

Projekt zakłada przejazd w pojedynkę na łyżworolkach z kijkami (przypomina narciarstwo biegowe stylem łyżwowym) trasy Odra-Nysa czyli od Zittau (punkt styku 3 granic) do Szczecina. Trasa liczy około 400 kilometrów

Organizatorem projektu jest Fundacja Kiabakari z siedzibą w Krakowie.

Planowany termin wyprawy to 27 lipca, przejazd z postojami w większych przygranicznych polskich miejscowościach zajmie około 10-12 dni.

O Fundacji

Fundacja Kiabakari została powołana w efekcie 20-letnich doświadczeń pracy misyjnej jej współfundatora ks. Wojciecha Kościelniaka, w odpowiedzi na zdiagnozowane w tym okresie problemy i potrzeby mieszkańców miejscowości Kiabakari.

Kiabakari to nazwa niewielkiej miejscowości, położonej w pólnocno-zachodniej Tanzanii, w Afryce Wschodniej (między Jeziorem Wiktorii a Parkiem Narodowym Serengeti). narolkach

Jednym z fundamentalnych problemów, stojących przed mieszkańcami Kiabakari i okolicy (gmina Kukirango liczy około 30 tys. mieszkańców), jest bez wątpienia problem braku dostępu do dobrej jakości opieki zdrowotnej, mającej na celu ograniczenie zachorowań na malarię, AIDS i inne choroby nękające miejscową ludność.

Odpowiedzią placówki misyjnej w tym obszarze było stworzenie w 2008 r. Centrum Zdrowia. Jednym z głównych problemów Centrum jest niedobór wykwalifikowanego personelu medycznego oraz brak profesjonalnego sprzętu, a co za tym idzie dysproporcja pomiędzy zapotrzebowaniem na podstawową opiekę zdrowotną miejscowej ludności, a możliwościami Ośrodka. Fundacja przy pomocy organizacji partnerskich, oraz we współpracy z polskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych realizuje szereg projektów, mających na celu poprawę warunków życia i stanu zdrowia mieszkańców. Fundacja wysyła do pracy w ośrodku zdrowia wolontariuszy realizujących opracowane i przygotowane projekty.

W przyszłym roku (2013) do pracy w ośrodku zdrowia w Kiabakari wyjadą na około rok czasu wolontariusze Fundacji, lekarze Kasia i Kamil.

W bieżącym roku, w ramach przygotowań do wyjazdu realizują projekt ”Rolki bez granic”.

„Rolki bez granic„ to rodzaj charytatywnego wyzwania, które ma umożliwić zbiórkę funduszy na zakup sprzętu medycznego dla ośrodka zdrowia w Kiabakari, który będzie wykorzystany podczas pracy wolontariuszy w Kiabakari.

Projekt zakłada przejazd na łyżworolkach z kijkami trasy Odra-Nysa, czyli od Zittau (punkt styku 3 granic) do Szczecina. Trasa liczy około 400 kilometrów (zobacz mapkę po prawej). Planowany termin wyprawy to 27 lipca, przejazd z postojami w większych przygranicznych polskich miejscowościach zajmie około 10-12 dni. W tym czasie nasi wolontariusze będą prowadzili blog z podróży, będą organizowane spotkania z przedstawicielami lokalnych mediów w miejscowościach: Szczecin, Gryfino, Chojna, Kostrzyn, Słubice, Gubin, Łęknica, Zgorzelec.

Na prowadzonej stronie internetowej projektu znajdą się informacje o sponsorach-darczyńcach, patronach medialnych, partnerach, organizatorze i aktualne relacje z przebiegu i przygotowań do wyprawy oraz relacja z podróży wraz ze zdjęciami. Całość zebranych funduszy będzie przekazana na zakup sprzętu medycznego dla ośrodka zdrowia w Kiabakari, a sama wyprawa będzie finansowana ze środków prywatnych.

Wszystkich zainteresowanych projektem „Rolki bez Granic” zapraszamy na stronę internetową: www.rolkibezgranic.blogspot.com

{gallery}wydarzenia/kraj/rolkibezgranic{/gallery}

Dodaj komentarz