Ruczaj – centrum (trasa)

mapka

Ruczaj – centrum (trasa)

Od jakiegoś czasu jestem zapalonym „rolkarzem” i chciałbym zaproponować jedną z moich tras po Krakowie której dotychczas nie było w naszych mapkach. Trasę zaczynam na os. Ruczaj na ulicy Zachodniej.
Następnie kieruję się ulicami Pastelowa, Pszczelna, Kobierzyńska, Roweckiego, Brożka w kierunku Borku Fałęckiego, za mostkiem na Wildze przejeżdża się przez przejście dla pieszych i jedzie się dalej Brożka w kierunku Tesco. Następnie Kapelanką do samego końca (prawą stroną ze względu na asfaltową ścieżkę rowerową), pod bankiem PKO mamy do wyboru dwa kierunki, proponuję udać się w kierunku mostu Zwierzynieckiego ulicą Zielińskiego. Przed mostem skręcamy w prawo na ścieżkę rowerową koło Salezjan i jedziemy wzdłuż Wisły aż do mostu Grunwaldzkiego. Tam schodkami szybciutko na most i pod Wawel. Spod Wawelu jedziemy pod hotel Sheraton i obok Placu na Groblach uliczką (pod prąd) udajemy się na Planty, Rynek okrążamy zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara (wygodniej) i wracamy tą samą trasą, z tym, że z mostu Grunwaldzkiego możemy jechać wzdłuż ul. Monte Cassino.

Trasa w 95% jest asfaltowa i w 80% to ścieżki rowerowe (spacerowe) jest to najdłuższa trasa w Krakowie jaką mi osobiście udało się znaleźć. Fajne jest też to, że można ją modyfikować.

Poniżej dołączyłem mapkę poglądową, żółtą linią zaznaczyłem trasę główną, a czerwoną linią alternatywny skrót (ja go używam gdy wracam).

Zobacz mapkę:

mapka

Dodaj komentarz