Stare Miasto (miejscówka)

mapka

Stare Miasto (miejscówka)

Stare Miasto to nie tylko opisane juz Planty. To również bardzo fajne miejsce do jazdy, choć niedoceniane przez rolkarzy.  W zasadzie większość ulic nadaje się do jazdy. Wyjątkami są ulice: Sienna, Stolarska, Franciszkańska i Grodzka (od Wawelu do Franciszkańskiej). Tam nie pojeździmy. Pozostałe ulice wraz z Rynkiem są bardzo przystępne.

Jazda po Starym Miescie należy do specyficznych doświadczeń. Ulice są raczej jednokierunkowe, ruch samochodowy generalnie niewielki. Kręci się dużo ludzi, ale dzięki temu jest jasno przez całą dobę. Jeżeli komuś nie przeszkadza jazda slalomem i jest przygotowany na niespodzianki (wyjeżdżające z bocznych uliczek auta/rowery) to zdecydowanie polecam. Ciekawostką jest to, że jadąc Szpitalną/Floriańską/Jana/Slawkowską w stronę Rynku mamy z górki.

Po samym Rynku też da się jeździć. Na ulicach wokół Rynku nawierzchnia co prawda nie zachwyca, ale też nie uniemożliwia jazdy. Po płycie jeździ się lepiej, zwłaszcza po nowej części. W starej części jest za dużo nierównych płyt i łatwo się potknąć.

Zobacz mapkę:

mapka

Dodaj komentarz