Test kółek Matter Freeride

Image

Test kółek Matter Freeride

Image Dzięki uprzejmości polskiego dystrybutora Powerslide mieliśmy możliwość przetestowania flagowych kółek do freeride’u marki Matter, model Freeride. Kółka dla Was przetestował prawdziwy specjalista od jazdy freestyle, freeride, przodem, tyłem i do góry nogami – Darek Dorysowywany.
Zapraszamy na jego wrażenia z jazdy.

Dostałem do przetestowania 8 kółeczek firmy Matter – Freeride 80mm/84a. Przejechałem na nich ok. 99 godzin, więc pora podzielić się moją opinią o nich.

Pierwsze wrażenia (wzrokowe).
Kiedy wziąłem kółko do ręki, ujrzałem piękny okrągły profil, bardzo dużo poliuretanu (zacząłem się ślinić, dawno nie widziałem tak wypasionego w “mięcho” kółeczka) i bardzo mały hub, co mnie strasznie ucieszyło 🙂

Pierwsze wrażenia (z jazdy).
Ściągam kółka Seba, zakładam Matter – Freeride i w drogę. Robię kilka dużych Volt “Ooo… jakie fajne trzymanko” pochylam sie jeszcze bardziej, “Ooo… dalej trzymają” i jeszcze “Ooooo …są granice przyzwoitości i … grawitacji 🙂
No dobra, to teraz się troszkę poślizgamy. “Ooo.. nie poslajdujemy. Kółka za mocno trzymają.”

Grip w tych kółkach jest naprawdę bardzo dobry w porównaniu do kółek Seba 84a, Kryptonics Powerplay 84a, Hyper Pro 150 83a i rewelacyjny w porównaniu do Rollerblade Urban 80a, Spin 82a, Hyper Superlite 82a, Kryptonics True Tarmac 82a i wielu innych fitnesiaków, o których nie będę wspominał, na których miałem przyjemność i nieprzyjemność jeździć.

Przyczepność:
– na asfalcie (nienagrzanym) – b.dobra
– na kostce – dobra
– na chodniku – dobra
– na ziemce (jak mówi Czesio) – tako sobie
– na parkiecie – nie było sposobności

Nie wiem co to za mieszanka poliuretanu, ale jeśli chodzi o przyczepność jest naprawdę OK. Podobno materiał oraz profil kółka został zapożyczony z najpopularniejszego modelu do jazdy szybkiej Matter-Juice.

Ścieranie
Kółka o średnicy 80mm, po ok 99 godzinach śmigania, głównie po asfalcie, nieraz kostce i chodniku mają średnicę od 64mm do 75 mm. Jak do tej pory najwolniej ścierające się kółka na jakich jeździłem, mają sporą odporność na ścieranie.

Na tych kółkach na Cracovia Maraton 2009 zrobiłem 42km jadąc do tyłu i mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że czas który uzyskałem i mała ilość upadków zawdzięczam także kółkom Matter – Freeride.

Plusy:
– świetne trzymanie, szczególnie na krawędziach, kółka kleją się ładnie do asfaltu.
– zwiększona wytrzymałość na ścieranie, ścierają się duuużo wolniej niż inne kółka do jazdy freestyle/freeride.
– mają dużo mięcha (PU), co zapewnia długi okres użytkowania.

Minusy:
– nie bardzo nadają się do slidowania, ewentualnie na bardzo nagrzanym asfalcie, albo …w deszczu ;).
– cena

Jednym słowem polecam wszystkim freestylowcom i freeride’owcom.
Ale żem walnął pochwałę :), aż mi niedobrze.

Pozdrawia Dorysowywany Dariusz

Dodaj komentarz