Dookoła rynku (trasa)

mapka

Dookoła rynku (trasa)

Ta propozycja trasy, podobnie jak  Planty – Kazimierz – Bulwary, przeznaczona jest również dla bardziej zaawansowanych i również raczej po zmroku.  Z dwóch względów. Po pierwsze jest to trasa w całości ulicami, a po drugie ulicami w miarę ruchliwymi i czasem słabo oświetlonymi. Dla bardziej zaawansowanych nie są to jednak minusy 😉 Zaczynamy od Smoka, jedziemy w kierunku stolików szachowych, gdzie skręcamy w prawo, dojeżdżając do ulicy Retoryka (jezdnia jednokierunkowa). Jedziemy prosto do ulicy Piłsudskiego (mijając ulicę Smoleńsk) i dalej jedziemy prosto i w prawo ulicą Garncarską (również jednokierunkową) do końca. Następnie w prawo i od razu w lewo w ulicę Dolnych Młynów (pod prąd). Po kilkudziesięciu metrach śmigamy w prawo w ulicę Michałowskiego. Jadąc prosto dojeżdżamy do Karmelickiej, którą przecinamy na wprost. Powinniśmy się znaleźć na ulicy Batorego, którą dojedziemy do Łobzowskiej. Proponuję skręcić w prawo i od razu w lewo w plac Biskupi. Stojąca tam policja krzywdy nam nie zrobi za jazdę ulicą. Dojeżdżając do Krowoderskiej (dwukierunkowa) skręcamy w lewo a następnie w prawo w plac Słowiański. Dojeżdżając do ulicy Długiej proponuje nie pchać się w ulicę Pędzichów na wprost tylko poświęcić się i przebić w prawo na godzinę 2. do ulicy św. Filipa (dwukierunkowa). Przy placu Matejki jedziemy na wprost, a następnie w prawo w ulicę Zacisze (jednokierunkowa). Przy Basztowej musimy zakończyć jazdę po tej stronie Plant. Przejeżdżamy przez ulice i skręcamy w prawo w ulicę Szpitalną.

To tylko propozycja trasy w tamtych rejonach Krakowa. Można ją trochę modyfikować, jednak jazda zaproponowanymi ulicami wydaje się tworzyć optymalną, jak na panujące warunki, trasę rolkową.

Do ulic wymienionych powyżej możemy dołączyć też m.in. ulicę Jabłonowskich, Loretańską, Krupniczą, Rajską i Garbarską. Generalnie jest to niezła jazda dla zainteresowanych. Nie namawiam szczególnie, ale dla znudzonych pozostałymi miejscówkami jest w sam raz.

Na koniec jak zawsze przypominam o właściwym oświetleniu. Niech nas zobaczą 😉

Zobacz mapkę:

mapka

Dodaj komentarz