Odmiany rolkarstwa

Odmiany rolkarstwa

Opanowałe(a)ś już jazdę na rolkach, swobodnie zasuwasz po prostych alejkach. Z czasem jednak zaczyna Cię to nudzić, myślisz o podniesieniu swoich umiejętności, urozmaiceniu swojej jazdy, opanowaniu nowych trików. Jeśli to jest opis sytuacji, w której się znalazłeś, to jesteś we właściwym miejscu. Tworząc ten dział, wychodzimy Ci naprzeciw i udostępniamy Ci nasze doświadczenie. Poniżej przedstawiamy możliwości samodoskonalenia rolkarskiego, które masz do wyboru. Co najmniej dwa z nich składają się głównie z trików (np. jazda agresywna, freestyle slalom, slajdy).


 

Freestyle slalom – jazda na rolkach w stylu dowolnym polegająca na mijaniu slalomem niewielkich kubeczków ustawionych na asfalcie w konkretnych odstępach. Widowiskowa i techniczna.

Zapraszamy na forum poświęcone freestyle’owi.
W poradni więcej o freestyle’u.

 


Freeride – ten rodzaj jazdy przypomina obecnie trochę parcour na rolkach. Freeride polega na swobodnym przemieszczaniu się na rolkach po mieście i pokonywaniu charakterystycznych dla zurbanizowanej przestrzeni przeszkód. Krótko mówiac: Przejazd przez miasto w wielkim stylu i z dużą dowolnością. Wybierasz tę drogę na którą masz ochotę.

 


Hamowanie i slajdy – czyli techniki efektywnego i efektownego zatrzymywania się. Odkręć hamulec i ucz się alternatywnych sposobów hamowania. Koreańczycy potrafią hamować na wiele sposobów – zobacz sam!

 

 


Jazda szybka – pokonywanie dużych dystansów, wyścig z czasem i poprawianie własnej kondycji. Jeźdzący szybko mają charakterystyczne, z daleka widoczne dłuższe szyny i wielkie koła. Niektórzy jeźdzą maratony dla przyjemności, inni scigają się z czasem bądź z innymi zawodnikami.

Zapraszamy na forum poświęcone jeździe szybkiej i maratonom.


Jazda agresywna – ten rodzaj jazdy polega głównie na wykonywaniu tricków, takich jak: efektowne przeskakiwanie przeszkód, wskakiwanie na murki, poręcze i inne obiekty i ślizganiu się po nich. Jazda agresywna to również jazda na rampach, które znajdują się w tzw. skateparkach. Rampa ma profil rynny i dzięki osiąganej na niej prędkościach możliwe są przeróżne ewolucje w powietrzu – łącznie z saltami. Zainteresowanym polecamy prawdziwe trictionary – www.nowheresk8.com – jest tam ponad 300 filmów youTube, na których krok po kroku są pokazane chyba wszystkie tricki agresywne. Z polskich stron zajrzyjcie na www.rolki.com.


Hokej – kij do ręki, rolki na nogi, piłeczka do tenisa i można zaczynać zabawę w hokeja na rolkach. W Krakowie regularnie grywamy na szkolnych boiskach w tę dyscyplinę. Grając w hokeja chcąc nie chcąc podnosimy swoje umiejętności rolkarskie. Hokej na rolkach łudząco przypomina hokej na lodzie

Zapraszamy na forum poświęcone hokejowi na 8 kółkach.

 


Downhill – podobnie jak rowerowy downhill, czyli jazda w dół na rolkach, po asfaltowych serpentynach. Duże prędkości, duża adrenalina. Organizowane są zawody, chyba mało kto jeździ dla przyjemności.

 

 


To w zasadzie tyle, jeśli chodzi o podstawowe style, poza standardowym rekreacyjnym, w jeździe na rolkach. Jeśli macie pomysły, jak rozwinąć poszczególne działy i chcecie pomóc rozwijać dział Poradnia piszcie na tym forum. lub bezpośrednio do nas na kontakt@narolkach.pl

Bartek Wysocki


Dodaj komentarz